Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana karty SIM


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 105
  • 0

Wymiana karty SIM

@Ron  pisałem (może nie zauważyłeś mojego wpisu), że jednak moja karta SIM obsługuje LTE czy to zmienia postać rzeczy w związku z wymianą ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Wymiana karty SIM

@marcin78 sorki musiałem niedoczytać. 

No to darmowej wymiany nie będzie. 

 

Polecam w razie chęci wymiany, dokonać samodzielnie. 😏 To dziwie się, że LTE Ci nie codzi z tego co pisałeś. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Wymiana karty SIM

@marcin78  to wymiana  za 15 zł pozostaje i zrobisz 5o na portalu www Mój Orange, proste to jest, za 5 zł starter i 10 zł pobierze z konta Mój Orange, musisz tyle mieć, jak nie masz doładowanie zrobić 😎

2 minuty mi to zabrało, ale minutę czekałem na wyłączenie starej SIM i aktywację nowej 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Wymiana karty SIM

 


@marcin78napisał(-a)
...

@ednak moja karta SIM obsługuje LTE czy to zmienia postać rzeczy w związku z wymianą ?


Tak, nie jest jasne po co wymieniać skoro jest dobrze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 105
  • 0

Wymiana karty SIM

@Ron   mam do wyboru: tylko 2G, tylko 3G, 2G/3G oraz 2G/3G/LTE  którą sieć ustawić najlepiej tą ostatnią ? (chodzi też żeby nie zżerała bardzo baterii)


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Wymiana karty SIM

Wyszukiwanie automatyczne 2G/3G/4GLTE.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Wymiana karty SIM


@marcin78napisał(-a)

...

(chodzi też żeby nie zżerała bardzo baterii)


Karta SIM nie zżera baterii, tylko telefon. Samsung A3 na oryginalnym oprogramowaniu nie powinien jakoś szczególnie źle się pod tym względem zachowywać, zwłaszcza na wersji niebrandowanej, bez zbędnego balastu. Natomiast jeśli masz oprogramowanie alternatywne to trzeba uważać na wersje - te najnowsze mają tendencję do drenowania baterii. W przypadku A3 (IIRC jest to SM A300FU), którego konfigurowałem dla mamy, zadowalający kompromis był osiągnięty dla oprogramowania opartego na Android 8.1.

Jednak bez wymiany baterii (która w tych telefonach jest wyjątkowo trudna), może być trudno uniknąć codziennego ładowania. Tak czy owak ustawienie sieci komórkowej będzie miało znikomy wpływ na drenaż baterii.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Wymiana karty SIM

@j131 karta sim żre akumulator, jak zasięg 1 czy 2 kreski zasięgu, tak ostatnio mam z Orange, Plus i T-Mobile na max, ale mi to nie przeszkadza, doładowuję akumulator i tyle, nowe telefony mam, to luz, poza domem jest dużo lepiej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Wymiana karty SIM

@marcin78Co ci zżera baterię możesz zawsze sprawdzić - są do tego apki jak nie systemowe to ze sklepu, które podpowiedzą Ci kto jest ewentualnie "winien". U mnie przy słabiutkim zasięgu GSM w domu, dwie karty SIM łącznie są odpowiedzialne za 0,79% zużycia baterii, podczas gdy WiFi (cały czas właczone) odpowiada za około 0,95% natomiast głównym pożeraczem jest ekran (43%). Dlatego napisałem, że ustawienia GSM mają niewielki wpływ na żywotność baterii. Natomiast sformułowanie że karta SIM nie zżera baterii to oczywiście ukryta złoścliwość z mojej strony, wytykająca nieprecyzyjne wyrażanie się: wszak nie ma możliwości by karta SIM jako taka coś zżerała. Rozumiem jednak że to skrót myślowy i chodzi o to, czy jeśli ustawienia sieci GSM będą inne to inne będzie zużycie baterii. IMHO będzie inne, ale różnica będzie znikoma, wręcz niemierzalna. Co z kolei nie znaczy, że przy słabym zasięgu GSM nie potrzebuje więcej mocy: oczywiście że potrzebuje, ale nie wydaje mi się żeby to były wartości porównywalne z innymi elementami telefonu, przede wszystkim z wyświetlaczem i z GPS.