Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

I dalej do diabla to samo przenioslem numer - 507 xxx xxx na esim i wyswietla sie numer 571 xxx xxx. Dzwonie do BOK za przeproszeniem do us.....ej śmierci i nic nie mogą poradzic. Od dobrych kilku lat mam numer 507 i teraz sie ludzie dziwia z jakiego numeru dzwonie. I co z tym zrobić??

 

 

 

___________________

*Post wydzielony z tematu "Przejście na esim- dziwny numer dodatkowy" - moderator Wojciech.

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@kris68 numer 507 XXX XXX dalej funkcjonuje? Może został u poprzedniego operatora. Jak dawno przeniosłeś numer, może jeszcze jest w trakcie przenoszenia, więc 571 XXX XXX jest numerem tymczasowym.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@ketrasaArtur  sęk w tym ze mam w Redmi Note 11 PRO 5G normalna plastikową kartę a ekstra esim w iPhone 14 512 GB 5G, no i w tym iPhonie jeszcze numer Orange Flex. Od początku jak kupiłem iPhona 14 były jaja w Orange , naprawde nie wiem co za ludzie tam pracują miał być przysłany bodajże model iPhone 14 Max ktory ma 6,7 cala a nie normalna 14 która ma 6,1 cala ale w sumie nie chciało mi sie czekać na wymianę bo znów by minelo pewnie 2 tygodnie choc moglem wrocic w ciagu 14 dnia, ale w sumie roznica w cenie mnie przekonala bo moj kosztuje 7,200 a wersja Max 7,800 a po drugie 6,1 cala jest latwiej obsługiwać jedna ręka co mi pasuje. Ale iPhona dostalem miesiąc i 7 dni temu i przez 2 tygodnie w Orange nie potrafili sobie poradzić z uruchomieniem kodu QR dla numeru 507 xxx xxx, w sumie uruchomili 4 uslugi esim bo tyle można , każdą inny konsultant i do szalu mnie to doprowadza bo jak zainstalowalem wreszcie to numer który sie pokazał to 571 xxx xxx, co już bylo jajami no ale ludziom sie zgłaszał jako 507 xxx xxx czego nie rozumiem w ustawieniach telefonu nie dało sie zmienić numeru, od kilku dni znajomi do mnie piszą - co masz 3 numer 571 ?? Nie wiem jak po 2 tygodniach mogło to się zmienić, mam 225 kontaktów no to przeciez tylu osobom nie napiszę ze chwilowo mam inny numer. Dzis i dzwoniłem kolejny raz do BOK - bede skladal reklamację bo na rozmowy z BOK Orange wydałem 440 zł dokładnie !!!!!! wyobrażcie sobie ile razy dzwoniłem - tyle jest ponad normę. No i nie dają rady. Jak napisałem mam też zegarek Huawei Watch 3 Pro  esim o ile dobrze pamietam model jak miałem Androida to spoko czasem na nim odbierałem rozmowy. Teraz mimo że można mieć 4   numery esim z jednej plastikowej karty nie są w stanie tego zrobić. Od 2 tygodni!!!!! w Mój Orange 3 karty esim wyswietlają się na zółto ze sa w trakcie wylaczania - no ludzie 2 tygodnie - i za kazdym razem jak dzwonie slyszę jedno przepraszamy za niedogodności - proszę czekać naprawimy to. No przeciez normalny czlowiek tego nie wytrzyma. I jeszcze odskakując trochę od tematu od dawna mam pakiet HBO i HBO max i pewnego dnia mi pisze - twoja subskrypcja w Orange wylaczona. Sprawdzam w dekoderze normalne HBO dziala a HBO Max za ktore też placę nie. I znów proszę czekać i tak dziesiątki razy. Musimy dostać kody od HBO żeby przywrocic Panu usluge. Dostalem 2 kody w odstepie tygodniowym - okazały się wadliwe - teraz czekam juz chyba 4 tydzien na kolejny kod - no wreszcie sie zapytałem czy oni te kody sprowadzają statkami z HongKongu.No i znów trwa realizacja przywrocenia usługi. Naprawde straciłem juz zaufanie do tej firmy. Nie wiem czy tam rządzi AI czy jak. Ehhh.......


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@kris68 podobny przypadek na forum NO już był opisywany. Różnica tylko, że numer był ten sam, u Ciebie jest inny, ale może da się poprawić.

Proponuję włączyć/dezaktywować wszystkie eSIM. Jak już konto będzie puste, uruchomić na nowo aktywację eSIM. W tamtym przypadku zadziałało, może i u Ciebie zadziała. Trochę czasu zajmie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@ketrasaArtur  tylko ze 3 karty esim sa już dezaktywowane/włączane ponad 2 tygodnie. I mimo ciągłych przekierowan do działu technicznego panowie zapisuja nowe zlecenie i dokladnie nikt nic nie robi - albo naprawde rządzi tam Sztuczna Inteligencja - bo nie rozumiem jak zywi ludzie ponad 2 tygodnie nie sa w stanie poradzić sobie z systemem - tylko ciągle przyjmować nowe reklamacje i obiecywać że naprawa potrwa max 24h a najpewniej kolo 1h wszystko się wyjaśni. I tak juz trwa prawie 20 dni - dziś kolejna rozmowa - i dalej to samo - jakiś bląd w systemie - spróbujemy to zaraz naprawic i oddzwonić. I oczywiście nikt nie oddzwania a kolejna kasa za rozmowy z BOK leci. Na czacie nie da się dojść do ładu - kiedyś liczyłem - przełączyli mnie już do 5 " specjalisty " i stwierdził ze nie wie co się dzieje. No przeciez rece opadają. Przy androidzie zero problemów a przy Apple nie dają rady. Ja nie wiem czy iPhone jest tak skomplikowany że przez tyle czasu nikt nie potrafi nic zrobić. Polubiłem tego fona bardzo ale po czorta zrobili tylko jedno gniazdo na zwykła kartę sim a drugą e sim - byłyby normalnie nie byloby problemów. To ja juz nie wiem jak sobie radzą z iPhonami w USA bo tam sprzedają iPhony nowe modele bez fizycznych kart tylko na 2 esimy. Nie ma żadnej tacki. Kiedyś pisali że polscy specjaliści są najlepsi - ale zaczynam odnosić wrażenie że pracownik pracujący przy tasmie w chinskiej fabryce Apple  jest mądrzejszy. I co mam poradzić jak ich nie da sie " ugryźć"??


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?


@kris68napisał(-a)

...zaczynam odnosić wrażenie że pracownik pracujący przy tasmie w chinskiej fabryce Apple  jest mądrzejszy. I co mam poradzić jak ich nie da sie " ugryźć"??


Nie rozumiem. Czemu chcesz gryźć Chińczyków??


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@j131  bo szybciej umre na COVID niz tu na nerwy......

A tak na poważnie to myślę o "informatykach " i " specjalistach " z Orange bo innaczej niż w cudzysłowie nie da sie tego napisać.

Anonim

Nie dotyczy

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@kris68 BOK na pewno nic od ręki nie załatwi. Postaraj się połączyć z działem technicznym. Nie chcą chętnie przełączać więc musisz być stanowczy. Chodź i tak najpewniej nie będzie sprawa do załatwienia w trakcie rozmowy.

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@Anonim  wiesz ile razy rozmawiałem z działem technicznym w tej sprawie - kilkadziesiąt i potem przekroczenie rachunku o kilkaset zlotych, a sprawdzałem bilingi to tylko połączenia z Orange. 

Anonim

Nie dotyczy

Po przejściu na eSIM wyświetla się inny numer. Co z tym zrobić?

@kris68 bo zrozumiałam, że tylko zgłoszenia. Ogólnie jak masz tylko dostęp to polecam jak coś dzwonić z numeru innej sieci. 

 

Nie chcę Ciebie pocieszać ale z poprzedniej pracy też i u operatora pamiętam, jak koleżanka miała reklamację w sprawie technicznej którą udało się zamknąć dopiero w 140 dniu. Mam nadzieję, że i Ciebie sprawa pójdzie szybciej.Jak się prezentuje zupełnie inny numer to coś konkretnie pomieszać się musiało. I to zgaduje musi być jakoś dalej pchnięte do IT gdzieś wyżej bo dział techniczny to raczej nie są specjaliści którzy aż tak coś zmienić mogą.