Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

Już ze 3-4 lata temu podobny(?) problem był na forum omawiany - wyszło wtedy, że takie "efekty" wymagają współpracy operatora sieci z podmiotem świadczącym te ekstra usługi...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem


@bluesmanniakinapisał(-a)

Już ze 3-4 lata temu podobny(?) problem był na forum omawiany - wyszło wtedy, że takie "efekty" wymagają współpracy operatora sieci z podmiotem świadczącym te ekstra usługi...


A mógłbyś pomóc tamten temat namierzyć? Wtedy jeszcze nie było mnie na forum a teraz jakoś nie mogę nic takiego znaleźć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

Ciężko będzie, byłem pod innym nickiem, miałem ponad 2 lata przerwy z forum, ale rozejrzę się... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

Przypomniałem sobie, że wtedy chodziło o Direct Billing. Jeśli to nie ma nic wspólnego z tym przypadkiem w tym temacie to sorry... 

A dla ciekawych polecam poczytać ten wątek sprzed lat, pewnie nie wszystko jest aktualne ale chyba warto:

https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/Wykaz-zakup%C3%B3w-us%C5%82ug-elektronicznych/td-p/126438

 

Był jeszcze wątek kończący się takim oto komunikat:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17568


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

To ja krótko:

  • to niestety legitne; jest powołanie na nas, link do regulaminu, odniesienie do direct debit z rachunku (to spojrzenie z punktu widzenia klienta, takiego samego jak Wy)
  • tak, też mnie to wk... dosyć irytuje; uważam, że źle wpływa odbiór marki; tym niemniej mam przeczucie graniczące z pewnością, że jeśli wejść na taką samą stronę z telefonu innego operatora, zobaczymy informacje o direct debit od niego
  • mam również przeczucie (też "klienckie"), że faktu tak agresywnej promocji (przychodzi SMS z PINem od razu po wejściu na stronę) nasze koleżeństwo z marketingu nie jest świadome

Nie zmienia to faktu, że sprawa nie jest CERTowa. A temat jest mi znany, bo mam do niego podejście tożsame z Waszym i już takie sprawy prześledziłem wcześniej.

A przy okazji - najlepszego w nowym roku 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 337
  • 1713
  • 3

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

Rosiu Ty wiesz jak i co powiedziec zawsze uważałem Cie za dobrego gostka i chwale sobie z Toba kontakt i Twoje notki sa po prostu mega.Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.Tu nie chodzi o to że Ci tak cukruje po prostu jesteś mega gostek który wie i robi dobra robotę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

Skoro już tyle zostało powiedziane, to pozostaje postulować jakieś działanie.

Może takie?

 

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Ograniczenie-automatycznego-udost%C4%99pniania-numeru-telefon...

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 337
  • 1713
  • 3

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

j131 Pomysł bardzo dobry zagłosowałem 💪🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 68
  • 1

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

Też padłem dzisiaj ofiarą takiego działania. I to mimo zablokowania przekazywania danych osobowych firmom trzecim.