Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim


@j131napisał(-a)

@saddamus 

No nie wiem. Pierwsza rzecz której ta strona się ode mnie domaga to podanie numeru telefonu.


U mnie tak samo jak u @j131

slav72_1-1672611792312.jpeg

po wifi światłowód Orange 

slav72_0-1672612025625.jpeg

i to samo, tym razem internet mobilny.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 56
  • 0

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim

Ja mówie o połączeniu internetowym.  świadczonym na numerze komórkowym, światłowód nie ma numeru na który może przyjść SMS.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim

@saddamus  powyżej dołożyłem drugi zrzut, tym razem internet mobilny na numerze komórkowym...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 56
  • 0

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim

@slav72  a ja właśnie powtórzyłem ten sam trick z kartą SIM z NJU, która od zawsze działała wyłącznie na routerze LTE i na pewno ma wyłączone zgody marketingowe.  Numeru nie musiałem podawać, serwis sam sobie go "pobrał" .

 

 

@slav72, a możesz przełączyć na LTE ?  Jest jeszcze mała możliwość, że ten haniebny system nie jest spięty z 5G jeśli np, transmisja za BTS idzie inną drogą, niż ta, która wpada z LTE.

 

 

__________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim - wejdę na stronę i otrzymuję SMS z PINem

@saddamus w LTE:

1672616864937.jpg

 

Widzę że każda sieć "współpracuje":

1672616864929.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim


@saddamusnapisał(-a)

@slav72  a ja właśnie powtórzyłem ten sam trick z kartą SIM z NJU, która od zawsze działała wyłącznie na routerze LTE i na pewno ma wyłączone zgody marketingowe.  Numeru nie musiałem podawać, serwis sam sobie go "pobrał" .

 

 

@slav72, a możesz przełączyć na LTE ?  Jest jeszcze mała możliwość, że ten haniebny system nie jest spięty z 5G jeśli np, transmisja za BTS idzie inną drogą, niż ta, która wpada z LTE.

 

 

__________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.

 


@saddamus  co prawda ta ikonka 5G wcale nie świadczy o zasięgu 5G tylko o LTE 4G, ale na Twoją prośbę wyłączyłem i jest tak samo jak w moich wcześniejszych zrzutach i u @tolek 

slav72_0-1672652284297.jpegslav72_1-1672652316060.jpeg

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim

@saddamus jeśli korzystasz z modemu LTE i udostępniasz połączenie telefonowi, to numer jest widoczny na stronach, trzeba korzystać z VPN, by uniknąć tego, operator nie ukrywa numeru komórkowego, bo nie było by opcji zakupu gier czy programów, na koncie możesz zablokować usługi premium/ prenumerata i sms premium czy mms premium.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 56
  • 0

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim

@IreneuszCD  nie ma czegoś takiego, jak "ukrywanie" numeru w transmisji danych (chyba, że chodzi Panu o IP, które można zamaskować innym). To nie są połączenia głosowe, gdzie jest CLI. Tu mówimy właśnie o implementacji po stronie operatora, która pozwala zewnętrznej stronie pozyskać numer telefonu, powiązany z usługą transmisji danych, a to już jest naruszeniem prywatności i bezpieczeństwa użytkownika. Jest milion sposobów na umożliwienie użytkownikowi na świadome włączenia płatnej subskrybcji np. wysłanie SMSa z kodem na podany numer, kliknięcie klawisza 1,2 w połączeniu głosowym, nawiązanym przez operatora, implementacja takich rozwiązań w aplikacji itd itp.  Z internetu mobilnego korzystają różni ludzie - bardziej i mniej świadomi. Proszę sobie wyobrazić, że zamówił sobie Pan wirtualną kartę kredytową, a bank wystawił ją do pobrania na stronie, która jest dostępna publicznie. Każdy może sobie przeczytać dane tej karty i wywołać płatność, a jedynym zabezpieczeniem jest jakiś popup w Pana telefonie, który pyta czy się Pan zgadza, czy nie, natomiast to, na co się Pan zgadza jest zmienną, którą wywołujący płatność może zastąpić dowolną treścią. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim

Zewnętrzne strony widzą twoje IP, na danych mobilnych też numer telefonu, operatorzy tego nie blokują, jak ci to nie pasuje, pozostaje opcja, nie korzystać z LTE, brak zgody na marketing czy co tam, nie blokuje tego co oczekujesz, powinieneś o tym wiedzieć.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 56
  • 0

Udostępnianie numeru przez Orange stronom trzecim

@IreneuszCD  numer telefonu nie funkcjonuje w protokołach transmisji danych, bez względu czy to jest światłowód, LTE, kablówka, czy cokolwiek innego. Nie ma więc potrzeby "blokowania" tej informacji, a między "blokowaniem", a celowym udostępnianiem, które wymaga wdrożenia ekstra rozwiązania do takiego celu, jest wielka różnica.