Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

Witam, od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem internetu LTE na kartę. Mieszkam w linii prostej jakiś kilometr od nadajnika w mieście, na osiedlu domków jednorodzinnych. Urządzeniem, którym odbieram sygnał jest router Tenda 4G03. Problem polega na skokach transferu downloadu, raz osiągnie pułap kilku KB/s żeby zaraz wystrzelić do 2-3 MB/s, utrzyma się pare minut i znów spadek do praktycznie zera. Próbowałem łączyć się z komputerem WIFI, próbowałem na kablu i niestety efekt jest ten sam. Czy ktoś może borykał się z podobnym problemem? Może to kwestia ustawień routera?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 732
  • 2771
  • 25

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

@Samotnick 

Dokładnie.

@rzepa97 

Jeżeli to Twój jedyny internet to bez inwestycji nie obędzie się. Jeżeli testy na smartfonie pokażą zdecydowanie lepsze szybkości to bym polecam router z możliwością podpięcia anten np. ZTE MC889... ewentualnie bez anten ZTE MC888. Jednak przy odległości około kilometra to lepiej z antenami.

Ps. U mnie właśnie internet mobilny jest jedyny i zainwestowałem w MC888, fakt że swoje kosztuje ale jak to jedyny internet to nie ma wyjścia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

@rzepa97 

Trzeba zdiagnozować. Na telefonie, bez pośrednictwa rutera, też widać fluktuacje? Możesz pokazać jak wygląda sygnał (apka netmonster)? Z którego konkretnie  BTSa korzystasz? Czy problem był od początku, czy było OK tylko się popsuło?

PS. Ten ruter to taka raczej zabawka niż poważny sprzęt, cudów bym się nie spodziewał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

@rzepa97  po pierwsze jak masz podłączony komp i czy używasz kabla eth czy łączysz się tylko po wifi?

Ustal kierunek nadajnika i wystaw modem jak najwyżej, jak najbardziej na nadajnik. Szkoda, że nie możesz podłączyć anten zewnętrznych zgodnie ze specyfikacją, bo ten modem tego nie ma..

Warto sprawdzić, czy nadajnik nie jest obciążony i czy anteny są w nim nakierowane na Twój dom 

Wystaw nawet za okno i testy, testy, testy...


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2619
  • 10787
  • 98

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

Cześć @rzepa97 

Zerknij do tego artykułu, który jest w bazie wiedzy na forum NO Problem z zasięgiem sieci komórkowej / Problem z internetem mobilnym - co zrobić? https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/Problem-z-zasi%C4%99giem...

Mogą też trwać prace modernizacyjne w sieci mobilnej przesyłam Ci linka do tego artykułu

Prace modernizacyjne sieci mobilnej https://www.orange.pl/omnibook/prace-modernizacyjne-sieci-mobilnej# W czasie tych prac możesz zauważyć, że:

  • nie masz zasięg lub jest on słaby,
  • połączenia są słabej jakości,
  • internet nie działa szybko,
  • są problemy z nawiązywaniem połączeń,
  • połączeni są zrywane.

Przesyłam Ci także linka do tematu Sprawdzenie słabego zasięgu https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-slabego-zasiegu# 

W punkcie 4 mozesz zdiagnozować utrudnienia w sieci Orange. W tym punkcie możesz wysłać SMS

na numer 1533 w treści wpisz Diagnozuj (koszt SMS-a zgodny z Twoim planem taryfowym). SMS nie działa w ofercie Flex.

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość zwrotną od Orange z informacją czy na obszarze, w którym przebywasz występują utrudnienia wpływające na działanie sieci lub usług.

Jeżeli występują utrudnienia, to otrzymasz informację o ich rodzaju oraz przewidywaną datę zakończenia (jeżeli jest znana).

Zerknij do tych linków może okażą  się pomocne

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

@rzepa97 Po tym routerze nie spodziewaj się cudów. Połączony jesteś z jednym pasmem LTE, ten sprzęt nie obsługuje agregacji pasm, modem LTE cat.4.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 732
  • 2771
  • 25

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

@rzepa97 

Router bardzo słaby, tylko kategoria 4... na dzisiejsze czasy to wręcz zabytek i zabawka. Zależnie jakie masz pasma na nadajniku ale podejrzewam że masz dostęp do 3 pasm i taki ruter powinien być z agregacją 3-4 pasm. Kolejna sprawa to napisałeś że jest to osiedle domków, jeżeli jest to jedyny nadajnik na całe osiedle to może być zapchany.

Testy na jakimś nowocześniejszym smartfonie by pokazało jakie osiągi są możliwe z tego nadajnika.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1952
  • 9504
  • 79

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

@rzepa97 Jeżeli nie masz szans na światłowód to przynajmniej zainwestuj w lepszy router. Tenda to po prostu tandeta.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 732
  • 2771
  • 25

Skoki transferu w internecie LTE na kartę

@Samotnick 

Dokładnie.

@rzepa97 

Jeżeli to Twój jedyny internet to bez inwestycji nie obędzie się. Jeżeli testy na smartfonie pokażą zdecydowanie lepsze szybkości to bym polecam router z możliwością podpięcia anten np. ZTE MC889... ewentualnie bez anten ZTE MC888. Jednak przy odległości około kilometra to lepiej z antenami.

Ps. U mnie właśnie internet mobilny jest jedyny i zainwestowałem w MC888, fakt że swoje kosztuje ale jak to jedyny internet to nie ma wyjścia.