Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie na kartę ✈


Zespół Nasz Orange
  • 1138
  • 8401
  • 23

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie na kartę ✈

26335.jpeg

 

Wczoraj podrzuciłam „pomocnik roamingowy” dla abonamentu, czas więc na zebranie w jednym miejscu przydatnych informacji o korzystaniu z telefonu za granicą przez użytkowników na kartę. Przyda się przed długim weekendem i wakacjami 🙂

 

Zasady ogólne są takie same jak dla abonamentu, ale powtórzę:

  1. Sprawdź czy masz aktywny roaming – w aplikacji Mój Orange lub poprzez Mój Orange na www (Pakiety i usługi >> Moje aktywne usługi).
  2. Włącz w telefonie transmisję danych w roamingu (opcja w Ustawieniach).
  3. Sprawdź koszty za granicą na stronie: orange.pl/roaming. W sekcji „Sprawdź, ile zapłacisz” wybierz rodzaj oferty oraz kraj (skąd – dokąd), aby sprawdzić konkretne ceny.

 

Roaming w Unii Europejskiej (UE)

Z usług Orange na terenie UE korzystasz podobnie jak w kraju:

  1. Jeżeli w kraju nie korzystasz z usług dodatkowych, to rozliczanie połączeń, SMS, MMS i transmisji danych w roamingu będzie rozliczane wg tzw. „krajowej ceny detalicznej” do kwoty dostępnej na koncie – stawki dla wszystkich ofert są w "Cenniku usług w roamingu dla Abonentów ofert Orange na kartę" (orange.pl/roaming >> dół strony >> Informacje i dokumenty w UE)
  2. Jeżeli korzystasz z usług dodatkowych na połączenia, SMS czy MMS (np. Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich), to w UE będzie to rozliczane tak jak w kraju.
  3. Jeżeli korzystasz z usług dodatkowych obejmujących transmisję danych, to połączenia z internetem będą rozliczane tak jak w kraju, ale do wysokości limitu w UE przyznanego w ramach danej usługi (limit pomniejsza pakiet krajowy i odwrotnie). Po wykorzystaniu limitu naliczana będzie stawka zgodnie z cennikiem usług w roamingu w ramach środków dostępnych na koncie.
    Ilość danych do wykorzystania sprawdzisz w aplikacji Mój Orange, poprzez Mój Orange na www lub SMS-em o treści ILE pod numer 8095 (SMS bezpłatny również w roamingu).
  4. Więcej szczegółów tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/roaming-w-ue#

 

Roaming poza Unią Europejską

W Orange bez obaw o koszty możecie podróżować poza UE również z telefonem na kartę. Dzięki najlepszej, w tym momencie, na naszym rynku, ofercie roamingowej, możecie być w kontakcie z kim tylko chcecie przez całą podróż 🙂 To dzięki pakietom Bezpieczny Roaming i GO 10 GB.

 

1) Bezpieczny Roaming – to pakietowy sposób rozliczania transmisji danych w 46 popularnych podróżniczo krajach (lista krajów dostępna tutaj). W ramach pakietu jest 1 GB do wykorzystania na 24h/15 zł. Pakiet odnawia się codziennie pod warunkiem rozpoczęcia transmisji danych w roamingu. Obowiązuje zasada: nie korzystasz – nie płacisz.

 

Jak włączyć?
Bezpieczny Roaming włączysz w aplikacji Mój Orange, poprzez Mój Orange na www (Pakiety i usługi) lub SMS-em o treści BR pod numer: 80214.
Po powrocie nie ma potrzeby wyłączania usługi - działa ona tylko, kiedy zaczniemy korzystać z internetu poza UE, a chroni przy kolejnej podróży.

 

Jak sprawdzić ilość GB w pakiecie Bezpieczny Roaming?

Jest kilka opcji: w aplikacji Mój Orange, poprzez Mój Orange na www lub darmowym SMS-em o treści: ILEBR pod nr 80214.

 

2) Pakiet GO 10 GB – to opcja na dłuższy pobyt poza Unią Europejską.

  • wielkość pakietu: 10 GB
  • cena: 79 zł
  • pakiet ważny jest przez 15 dni od aktywacji

Jak włączyć?
Usługę włączysz w aplikacji Mój Orange lub poprzez Mój Orange na www (Pakiety i usługi). Można też wysłać darmowy SMS (również za granicą) o treści GO10GB pod nr 80214.

 

Jak sprawdzić ilość GB w pakiecie GO 10 GB?

Jest kilka opcji: w aplikacji Mój Orange, poprzez Mój Orange na www lub darmowym SMS-em o treści: ILEGB10 pod nr 80214.

 

Zarówno w przypadku Bezpiecznego Roamingu jak i Pakietu GO 10 GB przychodzą SMS-y z info o wykorzystaniu 80 i 100% pakietu. Jeden i drugi pakiet można dokupić, jeżeli pierwsza paczka nie wystarczy.

 

Ważne:

  • wszystkie informacje dotyczące roamingu znajdziecie na stronie: orange.pl/roaming
  • SMS-y do aktywacji pakietów i sprawdzania stanu konta są darmowe w roamingu
  • po przekroczeniu granicy dostaniecie SMS powitalny ze stawkami w danym kraju 

Mam nadzieję, że zebrane tu informacje będą dla Was przydatne 🙂

 

Zatem – szerokiej drogi i bezpiecznych lotów z pomarańczową ofertą roamingową 😊

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18455
  • 52774
  • 713

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie na kartę ✈

Jeszcze warto dodać, że w ofercie na kartę w roamingu można co najwyżej ponieść koszty do wysokości dostępnych środków na koncie. Przykładowo, masz na koncie 50 zł, to w roamingu co najwyżej zostanie pobrana opłata za usługi maksymalnie opłata do 50 zł. Wyższych opłat nie będzie, jak np. w abonamencie.


Zespół Nasz Orange
  • 1138
  • 8401
  • 23

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie na kartę ✈

@ketrasaArtur słuszna słuszność, dopisane 🙂