Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja numeru na kartę


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Rejestracja numeru na kartę

Czy nowa karta jeszcze nie zarejestrowana działa w telefonie np. telefony alarmowe ?

 

Startery za 5 zł  które nie mają przydzielonego numeru trzeba uruchomić w telefonie a następnie wybrać zaproponowany numer lub wybrać własną kombinację. Czy da się to zrobić bez problemów przy obowiązkowej rejestracji ?


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rejestracja numeru na kartę


Krispl napisał(-a):

Startery za 5 zł  które nie mają przydzielonego numeru trzeba uruchomić w telefonie a następnie wybrać zaproponowany numer lub wybrać własną kombinację. Czy da się to zrobić bez problemów przy obowiązkowej rejestracji ?


Najpierw należy zarejestrować numer. Robisz to na podstawie numeru karty SIM.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Rejestracja numeru na kartę

No to mamy już oficjalnie rejestrację numeru przez SMS 🙂

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/rejestracja-numeru-prepaid-orange-i-nju-mobile-takze-...

 

@jimmmmy, rzuć na to okiem, może dzięki temu uda się bez odwiedzania PL w najbliższych miesiącach 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Rejestracja numeru na kartę

1. A mnie zastanawia, dlaczego na stronach o rejestracji nie ma dosłownie ani słowa o tym jak zarejestrować numer na firmę. Czy to na http://zarejestrujnumer.pl czy na https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Telefonia/Rejestracja-numeru-na-kart%C4%99/ta-p/2071 mowa tylko o rejestracji na osobę fizyczną. Rejestracja smsem przez klienta firmowego z abo nie działa (jest komunikat o braku uprawnień). 

 

2. Jak ma się rejestracja do opcji zmiany numeru (w Orange na kartę) oraz jak do usługi Ekstra Numer (u prepaidowców i abonamentowców)?

 

3. Czy migrując zarejestrowany numer  z nju na kartę do Orange na kartę (smsem) traci się rejestrację czy też numer pozostaje zarejestrowany?

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

Tak więc:

Odpowiedź 1: (tutaj masz wszystkie szczególy)

Odpowiedź 2: Numer zostaje w tej "samej" sieci więc będzie już numerem zarejestrowanym, nawet jak przejdziesz do konkurencji to dane klienta idą razem z numerem.
Odpowiedź 3: Migrujesz z tym samym numerem i numer ten zostaje. A tutaj informacje z regulaminu Ekstra Numer: "Abonent będzie miał możliwość bezpłatnego przeniesienia Ekstra Numeru na inną fizyczną kartę SIM w aktualnie dostępnych ofertach na kartę. W celu dokonania migracji, o której mowa w zdaniu poprzednim Abonent musi udać się do salonu Orange wraz z numerem abonenckim, na którym jest świadczona Usługa. Konsultant może zweryfikować posiadanie aktywnej Usługi poprzez wykonanie połączenia testowego na Ekstra Numer.
Abonent może zarejestrować posiadany Ekstra Numer w ramach standardowego procesu rejestracji numerów w ofertach na kartę. W celu uzyskania wirtualnego numeru karty SIM dla Ekstra Numeru należy wysłać SMS-a o treści SIM pod bezpłatny numer 8041". 

Pozdrawiam. 

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

ps. uppssss pierwszy raz dodało mi tą samą odpowiedź 2 razy 😜 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja numeru na kartę

@miś:
1) na dziś wg info na blogu Orange rejestracja przez sms jest tylko dla klientów indywidualnych
http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/rejestracja-numeru-prepaid-orange-i-nju-mobile-takze-...
2) Zmiana numeru (czy ta krótkim kodem czy jaka usługa realizowana w Salonach) nie wpływa na zarejestrowanie.
Jeśli aktywacja Extra numeru była przed zmianą ustawy, to jest tak jak pisał @Anonim.
Jeśli po wejściu ustawy, to nie wiem, w regulaminie nie jest to opisane.
3) Obecnie tak jest. Jeśli migracja była przed wejściem ustawy antyterrorystycznej, dane mogły się skasować. Proponuję kontakt z BOK przez infolinię lub zgłoszenie przez Mój Orange jeśli chciałbyś potwierdzić fakt zarejestrowania.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Rejestracja numeru na kartę

Czy podczas rejestracji w salonie wymagany jest podpis na formularzu zarówno przez pracownika Orange jak też osobę rejestrującą?

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

Tak, potrzebny jest podpis i pieczątka pracownika, która dokonała rejestracji. Ty musisz się podpisać na formularzu który zostaje w salonie, a na swoim - decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Rejestracja numeru na kartę

Dziękuję za odpowiedź. Nurtuje mnie to, bo zarejestrowałam kartę Orange w salonie i dostałam wydruk bez podpisu pracownika, nie żądał też mojego na swojej kopii. Z punktu widzenia ustawy podpisy nie są konieczne, ale ciekawiło mnie, jak to się ma do wewnętrznych procedur Orange i widzę, że coś tu nie gra.