Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z SMS


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 0

Problem z SMS

Witam, mam pewien problem. 

Jakiś czas temu zgłaszam na infolinię problem z połączeniami, w rozwiązaniu sprawy okazało się, że jest za słaba siła sygnału i kazano mi wyłączyć wifi calling- problem minął, natomiast pojawił się inny. 

Mam problem z SMS, a dokładnie z ich treścią: 

Wysłałam takiego sms: 

Screenshot_2023-06-26-20-52-31-719_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

 a odbiorca otrzymał takiego: 

Screenshot_2023-06-26-20-55-04-119_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

I kolejny, wysłany taki: 

IMG_20230628_100124.jpg

 a odbiorca otrzymał taki: 

IMG_20230628_100137.jpg

 

Po rozmowie a BOK Orange oni twierdzą, że problem na pewno nie jest po ich stronie i nawet nie przyjęli zgłoszenia. 

Czy ktoś może wie, jak rozwiązać ten problem? 

Dodam tylko, że odbiorca twierdzi, że takie SMS otrzymuje tylko ode mnie. Z innymi smsami nie ma problemu. 

28 ODPOW. 28

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13636
  • 55895
  • 664

Problem z SMS

@ilonek Czy to jednostkowy przypadek, czy to za każdym razem się dzieje? Skoro łączysz to z aktywacją wifi calling, wyłącz i sprawdź SMS-y. Nie jest to możliwe, aby miało to jakiś wpływ, ale grunt to testy..


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2142
  • 12054
  • 54

Problem z SMS

Mi to podpada pod translator angielski, coś nie tak z aplikacją do SMS, telefon do fabrycznych ustawień zrobić @ilonek 😉

@ilonek dopytam jaki to model telefonu i czy kupowany u nas w sklepie, bo jak jakiś chińczyk sprowadzany z Chin, to problem pozostanie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 0

Problem z SMS

Xiaomi kupowane w X-kom, fabryczne przywrócone i nic się nie zmieniło. 

 

Wifi calling wyłączone. Zdarzyło się tak dwa razy w ciągu trzech dni.

 

_______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2052
  • 6405
  • 70

Problem z SMS

@ilonek sprobuj innej aplikacji do wiadomości, np textra


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 675
  • 2533
  • 22

Problem z SMS

To wina sieci, nic z tym nie zrobisz. Naczytałem się trochę o problemach z SMSami, mieszanie treści, nie dochodzenie.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2142
  • 12054
  • 54

Problem z SMS

@Zeusek niestety to nie prawda.

Mam kilka telefonów i nigdy takich dziwnych SMS nie miałem, inna sprawa że unikam polskich znaków, może to temu Xiaomi stwarza problem.

Xiaomi to dziadostwo i takie cuda i inne odstawia.

@ilonek pisz bez używania polskich znaków i nie będzie takich dziwnych sms.

@ilonek zainstaluj inną aplikację do SMS, tak jak podpowiada @spiro 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32596
  • 37796
  • 1375

Problem z SMS

Takie problemy występujące na niektórych modelach marki xiaomi. Jeśli zmiana aplikacji nie pomaga, to proponowalbym wykonać test krzyżowy i przełożyć sim do telefonu innej marki.

Jeśli problem nadal występuje, to zgłoszenie techniczne w Orange. Jeśli problemu nie na, to oddałbym telefon do serwisu.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5778
  • 23492
  • 198

Problem z SMS


@iloneknapisał(-a)

Witam, mam pewien problem. 

Jakiś czas temu zgłaszam na infolinię problem z połączeniami, w rozwiązaniu sprawy okazało się, że jest za słaba siła sygnału i kazano mi wyłączyć wifi calling- problem minął, natomiast pojawił się inny. 

Mam problem z SMS,

...

Czy ktoś może wie, jak rozwiązać ten problem? 

Dodam tylko, że odbiorca twierdzi, że takie SMS otrzymuje tylko ode mnie. Z innymi smsami nie ma problemu. 


To jest wbrew pozorom i wbrew temu co szanowni koledzy napisali, problem bardzo dobrze znany. Kluczowe jest tu Twoje stwierdzenie "za słaba siła sygnału". W takich warunkach sieć czasem głupieje i rekombinuje części różnych wiadomości w jedną.

Tu można o tym zjawisku poczytać więcej:

https://issuetracker.google.com/issues/36944392?pli=1

Czy można coś poradzić? Raczej nie, chyba że za akceptowalne uznać przejście na jakiś komunikator (np. WhatsApp).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13636
  • 55895
  • 664

Problem z SMS

@j131  no jestem zaskoczony...różne objawy braku zasięgu  już widziałem i różne problemy z tego wynikały, ale żeby aż tak fałszowało SMS-y? 

Dzięki za podpowiedź