Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem po wymianie karty SIM

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3300
  • 7852
  • 145

Problem po wymianie karty SIM

Także nie wyświetla mi numeru w informacjach i nigdy nie zwracałem na to uwagi. Numer znam na pamięć. 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Problem po wymianie karty SIM


@Norbik95napisał(-a)

Co raz bardziej zaczynam myśleć, że to wina Orange, a nie telefonów... 

EDIT:

Wsadziłem kartę od Plusa i Tmobile... Przeczytało numery od razu z miejsca, nawet nie myślało 😛
Czyli już jestem pewny, że to wina po stronie Orange. Tylko pytanie- wina Orange czy Karty SIM? 

 


@Norbik95  niekoniecznie tylko wina Orange, ja mam karty T-M i wyświetla nr nieznany, na starych kartach działało, po wymianie już nie.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 15
  • 1

Problem po wymianie karty SIM

@Piotrekk85 i przy okazji telefon musi być zrootowany...

 

Siedziałem, bawiłem się i dopiero później to ogarnąłem 😛 

Czyli ten sposób odpada 😞 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38314
  • 1382

Problem po wymianie karty SIM

To jeszcze można poprosić na czacie o zerowanie lokalizacji

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5954
  • 24216
  • 203

Problem po wymianie karty SIM

@Norbik95: nie wydaje mi się żeby przypisanie numeru do karty w systemie było do czegokolwiek potrzebne. Czy APNy są prawidłowo określone i aktywne? Czy w ogole inetrnet działa po danych mobilnych?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 15
  • 1

Problem po wymianie karty SIM

@j131 Tak, wszystko działa jak należy...

No prawie wszystko...

Tych czatów RCS tylko nie mogę włączyć. Wyświetla się info, że próbuje potwierdzić numer telefonu, by za kilka minut wyświetlać, że opcja jest niedostępna dla mojej karty SIM i mam się skontaktować z operatorem.

Dlatego przypuszczałem, że może przez to, że telefon "nie widzi" mojego numeru telefonu w informacjach to nie może potwierdzić mojego numeru...

 

Edit:

A jak kontaktuję się z konsultantami na czacie to mówią mi, że to nie jest od nich zależne i oni nic do tego nie mają...

Sprawdziłem u siostry- ona też ma numer w Orange i normalnie ma włączone te chaty....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5954
  • 24216
  • 203

Problem po wymianie karty SIM

@Norbik95: OK, rozumiem. Mogę tylko potwierdzić że to nie o numer chodzi - u mnie na innej sieci co prawda, jak zainstaluję ten cud od Googla wspierający RCS chats to w ustawieniach tej apki mogę bez problemu wpisać swój numer ale i tak apka utrzymuje że chaty na moim urządzeniu nie są dostępne. Tak że to o coś innego chodzi. Może w drugim gieździe SIM będzie lepiej?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 15
  • 1

Problem po wymianie karty SIM

@j131 ale, że nie są dostępne na tym danym urządzeniu czy, że usługa nie jest dostępna dla Twojej karty SIM? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5954
  • 24216
  • 203

Problem po wymianie karty SIM

@Norbik95: na urządzeniu....


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Problem po wymianie karty SIM

@Norbik95 dziś telefon żonusi samsung a40 dostał aktualizację do andka 11 i choć dalej nr tel. wyświetla się jako nieznane to pojawiła się funkcja RCS, było zapytanie czy aktywować po zaznaczeniu "tak" poprosiło o wpisanie nr telefonu i bez żadnego ściągania czegoś z neta hula 😄

Edit.

Po prostu po wejściu w wiadomości kliknięciu trzech kropek w prawym górnym rogu ustawienia, ustawienia czatu wyświetla się RCS.