Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia głosowe


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

Dzień dobry. Od pewnego czasu mam problem z nawiązywaniem połączeń głosowych w mojej domowej lokalizacji. Nigdy nie było z tym idealnie, nie zawsze udawało się rozmawiać z wewnątrz budynku, ale na zewnątrz nie było problemu. Teraz jest tak, iż pomimo, że na wyświetlaczu mam zasięg Lte, wykonanie połączenia głosowego nawet na zewnątrz budynku jest niemożliwe, a nawet jeśli się udaje, ja słyszę rozmówcę, ale rozmówca mnie już nie. Problem dotyczy trzech telefonów w sieci Orange w ofercie na kartę, w swoim nawet wymieniłem kartę sim, co nic nie zmieniło. Problem był zgłaszany do pomocy technicznej Orange, ale oczywiście po stronie Orange nic się nie zmieniło, wszystko jest ok. Proponują skorzystanie z wificalling co jest średnie, bo tylko jeden telefon jest wspierany przez Orange. W zasadzie pozostaje jedynie zmiana operatora z zachowaniem numeru telefonu, co przy korzystaniu z oferty na kartę może być problemem. Piszę to wszystko by chociaż uzyskać odpowiedź, co się zmieniło, że od pewnego czasu mam ja i dwóch domowników taki problem z wykonywaniem zwykłych połączeń głosowych, nię od wiosny, kiedy drzwea pokrywają liście, zresztą nie od jednej wiosny jestem w Orange, nikt się nie wybudował po sąsiedzku

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Połączenia głosowe

@wladko wspominasz, że zasięg LTE masz dobry, ale LTE samo z siebie nie jest standardem do połączeń głosowych. Musi być jeszcze aktywna usługa VoLTE. Standardem do połączeń głosowych jest 3G (które niedługo będzie wyłączone) oraz 2G. Raczej stawiam, że jest problem z 2G i/lub 3G, być może jesteś na styku nadajników, gdzie sygnały się nakładają lub jest awaria nadajnika, zakłócenia, przeciążenia, prace serwisowe itp.

Jak byłaby możliwość podania przybliżonej lokalizacji, to można by się zorientować, co się dzieje z nadajnikami.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2822
  • 7063
  • 183

Połączenia głosowe

W rodzinie miałem podobną sytuację. Doraźnie pomogło wyłączenie VoLTE/rozmowy przez 5G.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

Nie wybudowano żadnego nowego nadajnika w okolicy, też mi się wydaje, że to problem z 2G/3G, ale według Orange wszystko jest ok, nie ma żadnej awarii. Dziękuję za zainteresowanie. Miejscowość Huta Komorowska, nadajniki Orange są w Nowej Dębie i Komorowie chyba. Nie chcę kombinować z Vołte, po nawet jeśli rozwiązałoby to  problem, to tylko na jednym telefonie  wspieranym oficjalnie przez Orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Połączenia głosowe


@wladkonapisał(-a)

...

Nie chcę kombinować z Vołte, po nawet jeśli rozwiązałoby to  problem, to tylko na jednym telefonie  wspieranym oficjalnie przez Orange.


Nie, jeśli rzeczywiście źródłem problemu jest słabe wsparcie dla VoLTE to jego wyłączenie w telefonie (każdym) poprawi sytuację. Tak że rozważ jeszcze raz stanowcze potraktowanie VoLTE, choćby na próbę. Zawsze możesz ustawienie zmienić, jeśli coś Ci nie będzie pasowało.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Połączenia głosowe

@wladko przeglądam mapę beta.btseach.pl. Jeżeli dane zamieszczone na mapie są prawidłowe, to najbliższy nadajnik od Twojej lokalizacji ma tylko LTE 800MHz. Dopiero dalsze obsługują 2G na 900 MHz, ale nie posiada UMTS. Więc jak chcesz wykonać połączenie głosowe, to telefon poszukuje pasma 2G lub 3G. Ponieważ odległości są znaczne raz połączenie uda się nawiązać, raz nie. Wato by było w Twojej lokalizacji sprawdzić jak wygląda połączenie głosowe VoLTE. Pewnie bez tej usługi będzie trudno nawiązać połączenia.

Mogą dochodzić do tego prace serwisowe, jak podane jest w komunikacie na stronie Orange: https://www.orange.pl/omnibook/prace-modernizacyjne-sieci-mobilnej


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

 
Bardzo Wam dziękuję za pomoc i sugestie. W Orange jestem już chyba z 15 lat i tak jak pisałem, zdarzały się problemy z połączeniami z wewnątrz budynku, teraz nawet na zewnątrz jest to trudne, a nawet jeśli się udaje, to ja słyszę rozmówcę, rozmówca mnie nie. Wtedy, dawno toi było możliwe na "kalkulatorku" , teraz mamy Lte, 5G, a zwykłej rozmowy nie można przeprowadzić, taka refleksja mnie naszła, miłego wieczoru wszystkim.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 35
  • 0

Połączenia głosowe

Podczas rozmowy masz dalej LTE, czy przerzuca cię do 3G lub 2G?

 


@wladkonapisał(-a)

W zasadzie pozostaje jedynie zmiana operatora z zachowaniem numeru telefonu, co przy korzystaniu z oferty na kartę może być problemem.


Jaki tu może być problem? Ja w ciągu ostatniego roku obskoczyłem Play -> T-Mobile -> Orange -> T-Mobile tym samym numerem, wszystkie migracje załatwione przez internet, jedynie w Orange Flex musiałem odebrać kartę SIM w oddziale, ale to trwało 2 minuty.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Połączenia głosowe

@Cyslaw  Nie wydaje mi się, by w ofercie na kartę, migracja z zachowaniem numeru telefonu była taka prosta, ale mogę ię mylić.Dziękuję za odpowiedź. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Połączenia głosowe


@wladkonapisał(-a)

@Cyslaw  Nie wydaje mi się, by w ofercie na kartę, migracja z zachowaniem numeru telefonu była taka prosta, ale mogę ię mylić.Dziękuję za odpowiedź. 


Czemu?