Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Jak pisze na Blogach Orange Michał Rosiak, cyt.:"Bez zbytnich wstępów - jeśli dostaliście bądź niebawem dostaniecie takiego SMSa, jak na obrazku, od nadawcy "INFORMACJA" bądź "INFORMATOR" - absolutnie na niego nie odpisujcie. To nie jest wiadomość od nas i jej jedynym celem jest wyciągnięcie od Was kasy. Być może sporej kasy. Według naszych informacji od wczoraj bardzo wielu z Was znalazło się w polu zainteresowania cyber-przestępców. Tym z naszych klientów, którzy nieopatrznie dali się złapać na podstęp przestępców, pieniądze zostaną zwrócone.". UWAŻAJCIE!!!!!!!!!!

orange.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 2

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Teraz szaleją z smsami informującymi o włączeniu LTE za 30,75. Każą sobie odesłać smsa na nr 92550 o treści Free a potem jeszcze jednego z otrzymanym kodem. Łącznie chcieli klientkę naciągnąć na 61,50. Chwała tej klientce, że zamiast odesłać to zadzwoniła do nas. Uważajcie kochani. Sms był wysłany z numeru 504903xxx

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Ciekawe w jaki sposób naciągacz trafia w poprawne numery klientów... ma generator, czy wpisuje jak leci i skąd wysyła...? to drugie już powinno dać się ustalić przy współpracy służb Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

To proste. Kupujesz kartę Playa (oni nie mają blokad fraud automatycznych), włączasz pakiet smsów bez limitu. Wieczorem lub w weekend wysyłasz spam.

Niestety dla niektórych to biznes. Ostatnio (z miesiąc temu) dostałem telefon od jakiejś osoby, że przez pomyłkę podała mój numer w banku i potrzebuje PIN. A to był PIN do aktywacji smsów mt. I nawet nie chciała się rozłączyć, dopóki nie postraszyłem policją.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

@Piotrekk85, dlaczego akurat z Playa, a nie z Orange gdzie tez są SMS bez limitu? Orange blokuje jak wysyłasz wiecej SMS?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Kilka lat temu wysyłałem reklamy w ten sposób 🙂 

czy zaproszenia na jakieś koncerty/eventy 

 

Orange po wysłaniu koło 1000 smsów w godzinę blokuje prepaidy

chyba że ma się zgodę na ruch m2m, ale na prepaid nikt mi kilka lat temu nie wyraził, nie wiem jak jest teraz

 

A co do Playa - nie powiem skąd wiem, wystarczy pogooglować temat 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

@Piotrekk85, no 1000 SMS w godzinę to na pewno podejrzenie SPAMU. Ale Orange chyba nie blokuje jak wyślesz  w godzinę 50 SMS? Play tez blokuje spamy. I jak tu korzystac z usług jak mogą Ci zablokować 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Chwilowo nie pracuję w takiej branży. A w międzyczasie wiem jak legalnie wysyłać hurtowo smski 🙂

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Przecież nie chodzi o to jak ktoś to robi, tylko żeby mu w tym przeszkodzić... gdyby większa grupa osób wskazała nadawcę, można zgłosić sprawę wyłudzeń do "organów"

Oczywiście trzeba ostrzegać ludzi żeby bez zastanowienia nie odpowiadali na takie wiadomości.

Anonim

Nie dotyczy

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Jak nie e-fakury to teraz sms od sieci #1cos na temat Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Orange ostrzega przed smsem który jest oszustwem!!!

Dzięki za informację oraz za ostrzezenie dla innych użytkowników... Pozdrawiam...