Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 0

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

Helo,

mam pytanie dotyczące nowej oferty dla przenoszących numer do Orange. Chodzi mi konkretnie o zwiększoną paczkę GB. Rozumie, jak działa oferta: przenoszę numer, doładowuję za minimum 30 zł, otrzymuje bonus 15 gb na 31, włączam usługę Cykliczne Rozmowy i SMSy bez limitu oraz GB dla przenoszących numer” z pakietem 35GB i mam w sumie 50 GB na 31 dni. I teraz moje pytania: czy to pierwsze doładowanie może być w innej wysokości np. 300 zł, bym nie musiał co miesić pilnować doładowań? Czy wtedy też co miesiąc będę otrzymywał właśnie te 50 GB internetu? I czy będzie z automatu pobierało złotówki z tego doładowania za 300 zł – i ile będzie pobierało: 28 czy 30 zł ?

 

Krzysiek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

1) maksymalne doładowanie to obecnie 200 zł (obecnie też też bonus za elektroniczną formę +30 zł), w taryfie orange free na kartę środki są ważne 10 miesięcy (12 miesięcy na samo odbieranie)
2) nie dostaniesz co miesiąc 50GB, to dotyczy sytuacji doładowania raz w miesiącu, pakiet danych dostaniesz oddzielnie - za odnowienie usługi i oddzielnie w momencie doładowania
3) do końca sierpnia 2017 jest promocja, że przy doładowaniu kwotą 200zł dostaje się bonus na internet 1410GB ważny 155 dni, potem będzie 100GB ważne 155 dni
4) można włączyć konto ważne rok http://www.orange.pl/kid,4003368767,id,4002010582,title,Konto-wazne-rok-w-Orange-na-Karte,article.ht... (aktywacja przy stażu poniżej 3 miesięcy - 3 zł, powyżej - za darmo), wtedy same środki (bez bonusu będą wydłużone o rok od wysłania smsa)
5) bonus na internet można przedłużyć poprzez kolejne doładowania wykonane przed końcem ważności bonusu
6) z pakietu dla przenoszących numer dostajesz 35GB, przy każdym kolejnym odnowieniu powiększa się to 1 GB, te środki nie są łączone z bonusem za doładowanie, musisz najpierw wykorzystać GB z usługi cyklicznej aby potem korzystać z bonusu za doładowanie. Jeśli w ciągu miesiąca (cyklu), nie wykorzystasz GB z usługi cyklicznej, to ten pakiet przepada (zostaje bonus za doładowania)
7) obecnie jest dodatkowa promocja http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005839/4107959557.pdf (chodzą słuchy, że ma być odwołana). Wtedy wcześniejsze punkty są nieco zaburzone. Jeśli przenosisz numer do oferty orange free na kartę, w momencie przeniesienia numeru, dostajesz pakiet 2GB na rok i roczną ważność konta za darmo (na środki na koncie głównym). Wtedy wykonując doładowanie masz korzystniejszą ważność bonusu na początku (zostaje rok a nie 155 dni). Ale później już włączając konto ważne rok, bonus nie będzie przedłużany.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

@krzysztof_jezak  specjalistą od ofert na kartę jest @Jarek, pracuje w Orange, więc ma "pewne" i aktualne informacje... Pisał tu już coś o aktualnych "okazjach" jeśli nie będziesz pewny, że to wystarczy, to poczekaj, jak się pojawi to Ci wszystko wyjaśni.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu


krzysztof_jezak napisał(-a):

Helo,

mam pytanie dotyczące nowej oferty dla przenoszących numer do Orange. Chodzi mi konkretnie o zwiększoną paczkę GB. Rozumie, jak działa oferta: przenoszę numer, doładowuję za minimum 30 zł, otrzymuje bonus 15 gb na 31, włączam usługę Cykliczne Rozmowy i SMSy bez limitu oraz GB dla przenoszących numer” z pakietem 35GB i mam w sumie 50 GB na 31 dni. I teraz moje pytania: czy to pierwsze doładowanie może być w innej wysokości np. 300 zł, bym nie musiał co miesić pilnować doładowań? Czy wtedy też co miesiąc będę otrzymywał właśnie te 50 GB internetu? I czy będzie z automatu pobierało złotówki z tego doładowania za 300 zł – i ile będzie pobierało: 28 czy 30 zł ?

 

Krzysiek


Możesz doładować dowolną kwotą. Teraz za np. 200 zł. otrzymujesz 1410 MB bonusu na 5 m-cy. Pamiętaj jednak, że po upływie ważności bonusu pozostaną Ci tylko GB z pakietu, no chyba, że się znów doładujesz. Za pakiet cykliczny powinno pobierać 28 zł. co m-c z konta głównego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

1) maksymalne doładowanie to obecnie 200 zł (obecnie też też bonus za elektroniczną formę +30 zł), w taryfie orange free na kartę środki są ważne 10 miesięcy (12 miesięcy na samo odbieranie)
2) nie dostaniesz co miesiąc 50GB, to dotyczy sytuacji doładowania raz w miesiącu, pakiet danych dostaniesz oddzielnie - za odnowienie usługi i oddzielnie w momencie doładowania
3) do końca sierpnia 2017 jest promocja, że przy doładowaniu kwotą 200zł dostaje się bonus na internet 1410GB ważny 155 dni, potem będzie 100GB ważne 155 dni
4) można włączyć konto ważne rok http://www.orange.pl/kid,4003368767,id,4002010582,title,Konto-wazne-rok-w-Orange-na-Karte,article.ht... (aktywacja przy stażu poniżej 3 miesięcy - 3 zł, powyżej - za darmo), wtedy same środki (bez bonusu będą wydłużone o rok od wysłania smsa)
5) bonus na internet można przedłużyć poprzez kolejne doładowania wykonane przed końcem ważności bonusu
6) z pakietu dla przenoszących numer dostajesz 35GB, przy każdym kolejnym odnowieniu powiększa się to 1 GB, te środki nie są łączone z bonusem za doładowanie, musisz najpierw wykorzystać GB z usługi cyklicznej aby potem korzystać z bonusu za doładowanie. Jeśli w ciągu miesiąca (cyklu), nie wykorzystasz GB z usługi cyklicznej, to ten pakiet przepada (zostaje bonus za doładowania)
7) obecnie jest dodatkowa promocja http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005839/4107959557.pdf (chodzą słuchy, że ma być odwołana). Wtedy wcześniejsze punkty są nieco zaburzone. Jeśli przenosisz numer do oferty orange free na kartę, w momencie przeniesienia numeru, dostajesz pakiet 2GB na rok i roczną ważność konta za darmo (na środki na koncie głównym). Wtedy wykonując doładowanie masz korzystniejszą ważność bonusu na początku (zostaje rok a nie 155 dni). Ale później już włączając konto ważne rok, bonus nie będzie przedłużany.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 0

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

Dziekuję za odpowiedź. Czyli by miec pakiet 50 GB, to lepije doładowywać co miesiąc, a nie raz jedną dużą kwotą, by pobierało z automatu ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

Tak. W niektórych bankach (w serwisach internetowych) można ustawić doładowanie cykliczne - wtedy nie musisz sam o niczym pamiętać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 0

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

Oki, czyli jak chcę pozostac tylko przy tych 35 GB, to mogę na początek doładować np. za te 200 zł i zapomnieć na 7 miesięcy o doładowaniach i bedzie się odnawiało z automatu?

 

pozdrawiam

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

Tak. Tylko najlepiej to włączyć po przeniesieniu numeru. A z tym by mieć 1410 GB - trzeba wyrobić do końca sierpnia (nie wiem czy coś Cię wiąże w poprzedniej sieci).

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy doładowywać będziesz 30 zł co miesiąc, czy 100 zł co 3-4 miesiące.

W obu wypadkach dostaniesz tak naprawdę taki sam bonus (30 zł = 15 GB na 30 dni; 100 zł = ekstra 10 zł + 50 GB na 5 miesięcy).

 

Jak wspomniano powyżej, do 31.08 warto doładować za 200 zł, by dostać 1410 GB, a później co kilka miesiącach, doładowywać po 100 zł 🙂

 

Sprostuje jedną rzecz. Bonus 10 zł do 100 zł, i 30 zł do 200 zł nie jest bonusem elektronicznym. Dotyczy także doładowań zakupionych w terminalach.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 0

Orange - nowe pakiety GB przy przeniesieniu

Helo,

dziękuję wszystkim za pomoc!

 

Czy możecie jeszcze sprawdzić mój tok rozumowania 😉

 

  • przenoszę numer w tym tygodniu, by się wyrobić przed końcem sierpnia (w moim przypadku z VM)

  • dostaję kartę sim z nr tymczasowym (z roczną ważnością + 2 GB)

  • czekam na przeniesienie właściwego numeru (zostaje mi roczna ważność konta)

  • doładowuję za 200 zł dzięki czemu mam 1410 GB ważne na rok dzięki rocznej ważności za przeniesienie

  • co miesiąc z konta schodzi mi 28 zł z tego 200 złotowego doładowania (plus pewnie z 2-3 zł za MMS-y)

  • dostaję dodatkowo do miesiąc 35 GB za włączoną cykliczność + co miesiąc dodatkowo 1 GB

  • po 6/7 miesiącach doładowuję ponownie za 100/200 zł i znowu schodzi mi co miesiąc 28 zł

  • pod koniec 12-miesięcznego okresu wysyłam sms-a, który włącza mi kolejną ważność konta na rok

  • po 12 miesiącach znika to co zostało z tych 1410 GB, a zostaje te comiesięczne 35 GB + uzbierany co miesiąc 1 GB, co daje w 13 miesiącu użytkowania 47 GB, w 14 miesiącu 48 GB.

 

Licząc tak na okrętkę przez pierwsze 12 miesięcy miałbym 1410 GB + 35 GB x 12 miesięcy co dałoby astronomiczną wartość 1830 GB 😉 Czyli co miesiąc 152 GB netu 😉