Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niektóre SMSy do mnie nie docierają


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 24
  • 0

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

Dzień dobry. Tak jak w temacie - niektóre SMSy do mnie nie docierają np. z banku (weryfikacja) czy InPost. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 264
  • 1662
  • 0

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

Podpowiedzi w powyższych linkach niczego nie rozwiązały, więc marna z nich pociecha... 

Te zacięcia smsów zdarzają się w każdej sieci i czort wie od czego zależą. Ja jak spodziewam się nadejścia jakiego, np. pin potwierdzający z banku, a nie nadchodzą, to przełączam na chwilę w tryb offline, potem z powrotem online i... sms przychodzi! 

Wiem, słabe rozwiązanie ale działa 🙂j🙂

Najwyraźniej systemy mają kłopoty z ciągłością synchronizacji połączenia... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

@przeklinamzycieSkoro w każdej sieci, to nie wina sieci, tylko aparatu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 264
  • 1662
  • 0

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

Sorry, nie to miałem na myśli - różne telefony, różne sieci. Mi się zdarza/zdarzało w Orange i Plus, różne telefony. Moim zdaniem sieć gubi informację o dostępności danego użytkownika i dlatego nie przesyła smsa, po wymuszeniu poprzez off/online ponownego zgłoszenia system znowu widzi dostępnego klienta i wysyła sms. To może zależeć od słabego zasięgu w którym jest telefon ale to tylko moje domysły... 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 24
  • 0

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

Chodzi o określoną grupę SMSów - automatycznych. Np. klikasz w coś i za chwilę ma przyjść SMS z kodem lub hasłem. Do mnie nie docierają. Właśnie czekam na SMS z INPost i nic. Podobnie miałem z potwierdzeniami operacji bankowych. SMS miał dotrzeć i nigdy nie dociera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 264
  • 1662
  • 0

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

Mi zdarzało się, że smsy prywatne też nie docierały, tzn. docierały po następnym zalogowaniu do sieci. 

A co do InPostu to po zainstalowaniu i zarejestrowaniu się w ich aplikacji smsy przestały do mnie przychodzić w ogóle ale myślałem że tak ma być 😏


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

@przeklinamzycie ja na Twoim miejscu sprawdził bym kartę SIM, być może jest uszkodzona i jest problem z zasięgiem. Niby pokazuje zasięg, a nie jest zalogowana do sieci. Czy masz dobry zasięg komórkowy? Być może jesteś w zasięgu dwóch nadajników i telefon gubi, do którego nadajnika ma być zalogowany.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 24
  • 0

Niektóre SMSy do mnie nie docierają

Wszystko inne działa jak należy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Niektóre SMSy do mnie nie docierają


@przeklinamzycienapisał(-a)

Wszystko inne działa jak należy.


Mimo to jest to problem z zasięgiem. Coś nie styka jak należy. Telefon, SIM, BTS... cokolwiek może być. Najgorsze że coś działa bo wtedy trudno zdiagnozować...