Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bezpieczne dziecko w sieci.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Bezpieczne dziecko w sieci.

Nic nie włączałem, dostałem SMS jak w załączniku. Próba oszustwa i zignorować?

 

orange.jpg

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5570
  • 22594
  • 186

Bezpieczne dziecko w sieci.

@wahnsinnige 

Lepiej nie ignorować. Wejdź na MO i sprawdź.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Bezpieczne dziecko w sieci.

 

@j131 

W Mój Orange nie mam włączonej takiej usługi. Na strony trzecie (jak w SMS) wolę nie wchodzić.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2430
  • 10073
  • 88

Bezpieczne dziecko w sieci.

Cześć @wahnsinnige 

Jeśli posiadasz konto Mój Orange to mozesz sprawdzić  czy masz włączoną taką usługę logując się na swoje konto Mój Orange https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj . Jeśli nie masz konta to mozesz zarejestrować konto Mój Orange. Instrukcja w linku https://www.orange.pl/omnibook/rejestracja-w-nowym-moj-orange#  Jesli bedziesz miał taką usługę  włączoną na koncie  to możesz ją wyłączyć. W linku masz informacje jak zarządzać  usługami dodatkowymi w Mój Orange https://www.orange.pl/omnibook/zarzadzanie-uslugami-dodatkowymi-w-moj-orange#

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Bezpieczne dziecko w sieci.

@Pablo5 @j131 

 

Ok, sprawdziłem w innym miejscu, rzeczywiście mam włączoną. Wyłączyłem.

 

Pięknie, Orange włącza bez zgody użytkownika usługi i odsyła na podejrzane strony trzecie. Bez komentarza.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5570
  • 22594
  • 186

Bezpieczne dziecko w sieci.

@wahnsinnige 

Oczywiście że nie wchodź w linki z SMSa. Skoro na MO jest czysto, to raczej mozesz być spokojny. Podejrzanego SMSa możesz przesłać do CERT.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5570
  • 22594
  • 186

Bezpieczne dziecko w sieci.

@wahnsinnige 

Pewnie nie dość ostrożny byłeś w aplikacji MO na telefonie. Tam łatwo dać się złapać na taki numer. Jedyne co możesz zrobić (poza oczywiście tym co już zrobiłeś), to wystawienie apce odpowiedniej opinii.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Bezpieczne dziecko w sieci.

@j131 

Nie jestem przekonany, że to było przyczyną, bo wczoraj akurat nie wchodziłem do aplikacji, a w Mój Orange jako data aktywacji usługi widniał dzień wczorajszy. Chyba że aktywowali z opóźnieniem, bo 2 dni temu rzeczywiście w niej byłem. Aplikacja i tak mi od wczoraj nie działa, więc na razie nic nie kliknę. A jak zacznie działać i znajdę te "Bezpieczne dziecko w sieci" w zakładce "Dla Ciebie", to ją usunę. Zablokowałem usługi elektroniczne firm zewnętrznych, może to mnie uchroni przed podobnymi sytuacjami w przyszłości.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5570
  • 22594
  • 186

Bezpieczne dziecko w sieci.

@wahnsinnige 

Ja tam nic nie widzę w tej sekcji bo mam wyłączone stosowne zgody marketingowe. Ale i tak, nawet na głównej stronie aż się roi od pułapek. Każda z tych przewijanych reklam to przecież link. A jakiś czas temu wyświetlał mi się (na głównej stronie) taki podłużny, wąziutki pulsujący z zawrotną częstotliwością banerek coś reklamujący (nie widać było co, bo był za wąski), z maciupeńkim iksikiem z prawej strony. Każda próba zamknięcia tego kończyła się próbą uruchomienia usługi dodatkowej. Fakt, potrzebny był jeszcze jeden klik, ale przy chwili nieuwagi czy pośpiechu łatwo było przeoczyć że to potwierdzenie.

Będę powtarzał jak Katon: ta aplikacja powinna być do obsługi klienta, nie do sprzedaży na siłę niechcianych usług.

 

 

 

 

__________________

*Edytowałem treść - moderator Wojciech.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Bezpieczne dziecko w sieci.

Czasem niestety zupełnie niechcący przez nieuwagę można uruchomić taką niechcianą usługę. Kiedyś wysyłali wykaskujący "flash" sms o mylącej treści gdzie po kliknięciu ok aby zamknąć okno uruchamialiśmy usługę tego typu - nie wiem czy kiedyś O nie zapłaciło za to już kary. 

 

Teraz podobna praktyka jest stosowana w aplikacji MO, pojawia się w dowolnym momencie okno na cały ekran z proponowaną płatną usługą (pierwszy miesiąc za 0zł) i można albo kliknąć ok - wtedy uruchamiamy usługę, albo zamknąć okno małym krzyżykiem w rogu, niestety łatwo się naciąć i kliknąć pospiesznie nie to co trzeba. Strasznie kiepskie naciąganie klientów. Wstyd.