Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieaktywny numer


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nieaktywny numer

@agat13 w tej sytuacji już jest rok i miesiąc. Kiedy wejdzie do ponownego obiegu, to już trudno określić. Uważam, że rok to minimum. 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Nieaktywny numer


@Dadainapisał(-a)

Dzięki za odpowiedź. Numer przestał być aktywny w czerwcu 2020 (ostatnia data pobrana z sieci to był 14 czerwca), a Pani na infolinii powiedziała, że była jeszcze możliwość odblokowania numeru w lipcu (a więc w ramach 30 dni od zablokowania). Czyli pół roku nie minęło.

 

Atakować dalej infolinię i prosić o skierowanie sprawy do działu technicznego?


Oraz


@Dadainapisał(-a)
Minął ponad rok + 30 dni od czasu ostatniej aktywności mojego numeru. Czy można odzyskać taki numer?

Możesz sprecyzować bo to dwie różne sytuacje. Jeśli minął rok od zablokowania numeru to nawet jeśli numer nie trafił jeszcze do puli numerów nie ma możliwości jego odzyskania. Numer może być przywrócony wyłącznie w trybie reklamacyjnym, a reklamacji nie złożysz po upływie 12 miesięcy od zdarzenia.

 

Jeśli numer został zablokowany w czerwcu to istnieje teoretyczna możliwość jego odzyskania, ale wyłącznie z uzasadnionego powodu. I nie przez doradcę na infolinii czy czacie - odpowiedź na zgłoszenie o którym pisze @Piotrekk85 może zająć nawet do 30 dni i nie musi być pozytywna.

 

Pamiętaj, że nawet jeśli numer zostałby przywrócony to niewykorzystane środki już dawno zostały anulowane - ich odzyskanie nie będzie możliwe. Dodatkowo numer po reaktywacji byłby traktowany jako nowy - z datą aktywacji po uznaniu reklamacji, stąd np. korzystanie z usług zarezerwowanych dla klientów którzy korzystają z usług od jakiegoś czasu i tak nie byłoby możliwe.

 

Każda decyzja jest podejmowana indywidualnie - generalnie zgodnie z tym co powiedziała konsultantka numer może być odblokowany w ciągu najwyżej 30 dni od jego zablokowania. Każda inna sytuacja to indywidualny wyjątek.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nieaktywny numer

@Jarek tylko, że tu chodzi o czerwiec tamtego roku, więc jest ponad rok. Brak jest tylko informacji, czy to ostatnie logowanie, czy deaktywacja numeru. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nieaktywny numer

Aktywność numeru nie oznacza, że Orange go wyłącza. Tu bez zaplecza ciężko coś powiedzieć. Ja bym próbował.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Nieaktywny numer

@ketrasaArtur  Numer przestał działać w czerwcu tego roku. Został wyłączony.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nieaktywny numer

@agat13 tak, masz rację, w kolejnych postach była podana informacja. 

Reasumując, ostatnie logowanie numeru do sieci czerwiec 2019r. Wyłączenie numeru czerwiec 2020r. W takim razie nie minął jeszcze rok od wyłączenia numeru. Powinna być możliwość jego odzyskania. Jeszcze lepiej jak będzie karta SIM do której był przypisany numer. Powinno dać się go odzyskać. W takim razie warto składać reklamację i dzwonić na infolinię w celu odzyskania numeru. Należy zrobić to możliwie jak najszybciej @Dadai.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Nieaktywny numer

Dzwoniłem na infolinię jeszcze raz z tym samym przypadkiem, oczywiście ta sama informacja - "gdyby to było 1, 2 dni jeszcze po tych 30 dniach to dałoby się coś zrobić", i mówię, że chciałbym złożyć reklamację w takim razie, ale w odpowiedzi usłyszałem, że nie da się nic zrobić... Zaproponowano mi swego rodzaju "polowanie" na ten numer przy użyciu dostępnych jeszcze starterów z możliwością wybrania numeru, ale dopiero gdy ten mój numer przejdzie do puli numerów wolnych. A kiedy to będzie - tego niestety nie wiadomo...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nieaktywny numer

Poproś o zgłoszenie techniczne. Albo niech się skonsultują wyżej. To nie jest pewne na 100% odzyskanie numeru ale powinni zarejestrować zgłoszenie.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Nieaktywny numer

@Dadai Czyli jest to prawie niemożliwe...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nieaktywny numer

@Dadai może konsultanci z rana inaczej podejdą do tematu. Próbuj z rana znowu zadzwonić na infolinię. Powinno się udać. Dzwoń na infolinię. Jest szansa na odzyskanie