Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

Zasilam konto kwotą 200 zl co jakiś czas i jak to bywa zawsze jest jakaś promocja więc średnio z takiego zasilenia uzyskuję 230 zl na koncie głównym + skarbonka (nie chcę skłamać ale chyba jest to kwota około 15 zl) . Do takiego zasilenia wykupiłem sobie pakiet darmowych rozmów itd za 25zl/ mc który z automatu sobie pobiera kasę z konta. Ostatnio mając jeszcze 207 zl skończył się termin ważności konta i środki zostały zablokowane, po czasie zasiliłem ponownie konto ( około 1mc) i środki nie powróciły. Zadzwoniłem na infolinię i poinformowano mnie że te środki przepadły. 

Pytanie brzmi dlaczego orange ukradło moje ~207 zl ???

 

 

Jakim prawem orange może przywłaszczyć sobie moje środki?!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

Środki nie są ważne bezterminowo. Jeśli straciły ważność, należało doładować się w ciągu 7 dni by odzyskać środki. Po tym czasie bezpowrotnie przepadają.

Warto włączyć sobie ważność konta na rok ale wstecz to nie działa.

Screenshot_20181115-221527.jpg

 

Screenshot_20181115-221559.jpg

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

Środki nie są ważne bezterminowo. Jeśli straciły ważność, należało doładować się w ciągu 7 dni by odzyskać środki. Po tym czasie bezpowrotnie przepadają.

Warto włączyć sobie ważność konta na rok ale wstecz to nie działa.

Screenshot_20181115-221527.jpg

 

Screenshot_20181115-221559.jpg

 

 

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

ale to moja kasa !!! w jakiej innej sieci tak jest? to jest zwykła kradzież ! jeśli ktoś nie ma w ciągu tych 7 dni kasy na zasilenie to co ?!

 

identyczna sytuacja w plusie: konto nie używane 7mc środki zablokowane zasiliłem za 10zl i środki odblokowane!!!!!!! 

 

Nie podpisywałem z nimi żadnej umowy że mogą tak robić! 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

Jeśli zrealizowano doładowanie, to nie jest już to Twoja kasa. Spora jest kwota to nie liczylbym na jej zwrot w trybie polubownym.

Aktywując kartę SIM w Orange, akceptujesz cenniki i regulaminy. Tam jest to określone.

 

W zależności od sieci są różne kryteria ważnosci. W orange pod marką nju jest promocja po-wieki gdzie poki karta sim jest aktywna to ważność jest bezterminowa. Ale oferta ciut drozsza. W orange jest bezpłatna roczna ważność ale trzeba ją włączyć raz na rok .


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

@Dramat

Proponuję abyś KWR aktywował sobie co miesiąc, tak można, to nic nie kosztuje a masz gwarancję, że środki Ci  nigdy nie przepadną.Myślę iż jakoś załatwiłeś z BOK sprawę zwrotu tych utraconych ( raczej z niewiedzy ) pieniążków, bo to duża kwota przecież była.

 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

@Dramat, czy sprawa została wyjaśniona? Czy któraś z powyższych odpowiedzi pomogła w zrozumieniu dlaczego środki nie powróciły i oznaczamy jako rozwiązanie sprawy?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

nadal  zabieracie  moje pieniądze ?

Odpowiedz z ORANGE

"Środki nie zniknęły z konta, tylko zostały zablokowane 2018-12-19. Było 7 dni na ich odzyskanie poprzez dokonanie doładowania konta. Konto nie zostało doładowane w terminie, więc niestety, ale środki przepadły bezpowrotnie."

Czy  jakiś klient   otrzymał  zwrot?

Jeżeli  bank  zabierze  twoje  pieniądze z konta  to  też  nie można reklamować   ( bzdura )?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

To nie są pieniądze materiale. To tylko wirtualna wartość tzw. konta głównego. Niestety nie jest ważna bezterminowo.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

to przelej ni  z twojego konta  tez wirtualne.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

KRADZIEŻ środków z konta przez Orange

ja nie chce pieniędzy  tylko  przelew  na np telefon   ok.