Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 181
  • 1

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

Jednak objaw jest taki sam, że w nocy hula bardzo dobrze a siada prędkość jedynie w dzień?

Chyba to inna sytuacja.

Rozumiem, że mówisz o tych użytkownikach uzyskujących nielegalny dostęp (wzmacniacze itp).

Czyli i w takich sytuacjach (zakłóceń) operator nie musi nic z tym robić a jedynie zgłaszać i po sprawie a raczej pewnie nie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55471
  • 663

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

@klient5  widzisz...samo się nic nie zrobi..

Zbierasz dane, obserwacje, wyniki speedtest i odczyty z NM ( widać czasem obce repeatery).

Zgłaszasz to do operatora, ten na podstawie Twoich spostrzeżeń i własnych pomiarów z nadajników widzi problem i reaguje. Na przeciążenia dłużej, na zakłócenia szybciej ( zgłasza to do UKE, ten robi pomiary, namierza szkodnika i karze)

Jeśli nie reklamujesz, skąd operator ma wiedzieć, że jest źle? 

Nieudowodnione nie istnieje, a skoro nikt nie narzeka, jest w miarę ok...

Są zapewne miejsca, gdzie jest gorzej i tam trzeba rzucić siły i środki, ci kosztuje.

Jak działa ( nawet byle jak) a nie ma skarg to można to odłożyć w czasie.

Na rozbudowę 5G bym nie liczył, bo to krótki zasięg transmisji, choć na pewno odciąży one pasma.

Z problemami trzeba walczyć, a nie tylko się skarżyć 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18922
  • 54214
  • 747

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

@Zeusek z tego co wiem, UKE dysponuje odpowiednim sprzętem do namierzania zakłóceń. Kiedyś tym się zajmował PAR i uważam, że był bardziej skuteczny, niż obecne UKE. Operator nie ma możliwości prawnych do namierzania zakłóceń.  Czasami konsultanci podawali na infolinii, że czas na lokalizację i eliminację zakłóceń może potrwać nawet z pół roku.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5767
  • 23410
  • 198

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

@klient5 

No dobrze, to czego od nas, tu na NO oczekujesz?

Współczucia? Masz je.

Rady? Dostałeś je, oczywiście nie musisz z nich korzystać.

To co byś sobie jeszcze życzył?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 639
  • 2391
  • 22

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

@klient5 

Sytuacje jest o tyle inna że mam nadajniku  5G3600 i odbieram dobrze. Dane zakłócenie mogą dotyczyć głównie 4G a niekoniecznie 5G3600. Na czat Orange jakiś czas temu to mi powiedzieli, być może z tym się uporali lub właśnie na 5G3600 to nie ma wpływu gdyż za kilki dni mają być zrobione pomiary PEM które to kończą modernizacje nadajnika o 5G3600.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 181
  • 1

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

Nie oczekuję przecież niczego od forumowiczów @j131 .

Uzyskałem odpowiedź na moje pytanie, oznaczyłem jako rozwiązanie.

Nie wiem, dlaczego uznajesz, że jestem jakiś roszczeniowy.

Pytałem, czy jest jakiś limit, otrzymałem odpowiedź, że nie ma... i wszystko gra.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55471
  • 663

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

Chłopaki..

Rozwiązanie rozwiązaniem, ale co mi się podoba na forum, to to, że samo zamknięcie tematu to jedno, a dążenie do rozwikłania problemu do końca, to drugie

 Czasem na siłę wyciągamy informacje i nalegamy na pozyskiwanie danych. To mi właśnie w tym forum najbardziej odpowiada i to cenię 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18922
  • 54214
  • 747

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

To ja dodam, że nawet jak transfer będzie na poziomie kilku kbit/s, to operator i tak stwierdzi, że usługa jest świadczona, bo jakiś ruch transmisji danych chodź minimalny jest na koncie. Umowy nie ma możliwości rozwiązania, bo internet działa, słabo, ale ruch jest. Od 2000 roku jak zacząłem korzystać z usług komórkowych, to miałem do czynienia tylko raz z rozwiązaniem umowy z powodu braku zasięgu. Faktycznie udało się operatorowi udowodnić, że w danej lokalizacji nie ma zasięgu i przyznał racje, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron bez konsekwencji dla klienta. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 181
  • 1

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

Ja zmieniłem poprzedniego operatora ze względu na słabe prędkości i Orange na początku było rakietą.

Niestety, ale i ona zaczęła drastycznie zwalniać.

Co najlepsze, zewsząd w internecie słyszy się o tym, że w Polsce "drastycznie" zwiększyły się prędkości przesyłów mobilnych.

Niestety w naszej miejscowości jest chyba wyjątek, że padły.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5767
  • 23410
  • 198

Jaka jest gwarantowana najniższa oferowana prędkość internetu w taryfie Orange na kartę?

@klient5 

A ujawnisz o jaką miejscowość chodzi?