Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Mam Orange Free na kartę. W ramach doładowań lub innych akcji organizownych przez Orange otrzymuję bonusy na internet. Poza tym mogę wykupić różnego rodzaju pakiety, np. 6GB/miesiąc. Po skończeniu tych pakietów (bonusowych lub wykupionych) na skutek albo wykorzystania transferu albo upłynięcia terminu ważności, internet "idzie" z konta głównego ze środków pochodzących z doładowań. A te są drogie (1 gr/100kB czyli ok. 50zł/50MB). Czyli po zakończeniu pakietu bardzo łatwo "wyczyścić" sobie konto do zera.

I stąd moje pytanie, czy można zablokować internet (lub lepiej włączyć lejek), jak już się pokończą te dodatkowe pakiety tak aby nie były pobierane opłaty z konta głównego. 

(Środki z doładowań służyłyby tylko do wykupywania pakietów)

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Zdaje się, że jeszcze nie ma takiej blokady korzystania z netu po wyczerpaniu pakietów dodatkowych, ale ale 🙂 Możesz zainstalować w telefonie aplikację Mój Orange (www.orange.pl/pobierzmojorange) i kontrolować wykorzystanie na bieżąco - dwoma pacnięciami w ekran 🙂 Korzystanie z appki nie zużywa w ogóle internetu jakby coś 🙂

Do Mój Orange można też logować się przez stronę internetową www.orange.pl/mojorange

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Pamiętaj, że na bieżąco, transfer możesz kontrolować także krótkim kodem *101*01# - warto zapisać go do kontaktów, aby nie popełnić błędu przy wpisywaniu.

Kod warto używać po przerwaniu sesji internetowej (wyłączenie danych komórkowych) - dzięki czemu, zawsze po wprowadzeniu kodu, powinieneś mieć aktualne dane 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Zdaje się, że jeszcze nie ma takiej blokady korzystania z netu po wyczerpaniu pakietów dodatkowych, ale ale 🙂 Możesz zainstalować w telefonie aplikację Mój Orange (www.orange.pl/pobierzmojorange) i kontrolować wykorzystanie na bieżąco - dwoma pacnięciami w ekran 🙂 Korzystanie z appki nie zużywa w ogóle internetu jakby coś 🙂

Do Mój Orange można też logować się przez stronę internetową www.orange.pl/mojorange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Niektóre z pakietów mają lejek. Np. 2G za 12 zł.
Zależy co aktywujesz. Niestety pakiety GB za doładowania lejka nie mają. Sugeruję skorzystanie z jakiegoś licznika w telefonie z zapasem na poziomie 80%.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Witam,

Dzięki za podpowiedzi.

Z apki Mój Orange korzystam (ale miło wiedzieć że nie zużywa transferu) i informacja, jaką można dzięki niej uzyskać daje obraz sytuacji, chociaż dane są aktualizowane z opźnieniem Emotikon: Obojętny

Co do zainstalowania licznika: ciekawy pomysł, muszę to przemysleć. OFnK używam do internetu mobilnego i karta SIM jest w modemie. Modem Huawei E3372 HiLink, a tam zdaje się, że można ustawić limit na transfer. 

Pozdrawiam.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Pamiętaj, że na bieżąco, transfer możesz kontrolować także krótkim kodem *101*01# - warto zapisać go do kontaktów, aby nie popełnić błędu przy wpisywaniu.

Kod warto używać po przerwaniu sesji internetowej (wyłączenie danych komórkowych) - dzięki czemu, zawsze po wprowadzeniu kodu, powinieneś mieć aktualne dane 😉

Anonim

Nie dotyczy

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Z jakiego systemu korzystasz?? W większosci smartfonów możesz sobie ustawiś miesięczny limit danych. Po przekroczeniu dostaniesz alert z ostrzeżeniem. Ja jak nie korzystam z Internetu, np jak idę spać to wyłączam sobie przesył danych 😜 Wtedy jest stop powiadomieniom, noc przespana 🙂 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Tej karty akturat nie używam w samrtfonie, tylko w modemie Huawei E3372 HiLink. W nocy wszystko i tak wyłączam, a w dzień (w sumie to tylko w weekendy, bo ten internet jest u teściów, a oni nie korzystają, tylko my jak przyjedziemy) lepiej trzymać rękę na pulsie...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

Pomysł z kodem USSD też mi się podoba, chociaż osobiście wolałbym info o zużyciu w apce Mój Orange w czasie rzeczywistym. W końcu system Orange "wie" na bieżąco, czy limity wynikające z pakietów, bonusów i ze środków nie zostały wykorzystane, tylko udostępnia te informacje dopiero po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach od zakończeniu połączenia.

 

Tak a'propos. Czy ktoś wie, czy na stronach Orange jest zestawienie w jednym miejscu wszyskich obowiązujących kodów USSD? Jeśli nie, to przydałoby się coś takiego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

To nierealne by było online. Żaden operator na świecie tego nie ma. Choć może Orange wymyśli coś takiego kiedyś 🙂

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Jak zablokować internet dla środków z doładowań

@Pjer, to nie takie łatwe, bo w zależności od oferty kody mogą się różnić. Dlatego na orange.pl podajemy dane dla konkretnego przypadku, np. omawianego tu sprawdzenia konta.

Dodatkowo kody będą działać tylko jeśli są wysyłane z numeru, który jest sprawdzany. Jeśli karta SIM jest w modemie to może być trudne.

 

Proponuję za to małą zabawę dla tych, którzy trafią do tego wątku: jeśli komentarz @Pjera zgarnie 10 polubień to uznamy, że zapotrzebowanie na taką listę jest i przygotujemy ją specjalnie do Nasz Orange 🙂