Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak trwale usunąć..?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Jak trwale usunąć..?

Witam, jak trwale usunąć (o ile w ogóle się da?) z telefonu irytujące aplikacje, które po każdym restarcie telefonu pojawiają się po raz kolejny, pomimo ich usuwania, wyłączania, chowania do schowka z innymi apkami. W ustawieniach telefonu dodatkowo zablokowałem ekran główny telefonu, żeby aplikacje nie przechodziły na kolejną stronę, i też to nic nie dało.

Mam wrażenie, że nie było tego wcześniej na moim telefonie i dlatego to przykuło moją uwagę. 

 

"Usługi Orange/ zestaw narzędzi SIM" , tak to się nazywa. Za cholerę nie chce zniknąć. A lubię mieć porządek na ekranie głównym telefonu. 

 

Foto poniżej: 


 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Jak trwale usunąć..?

Te aplikacje są potrzebne, nie powinno się ich usuwać. U mnie pojawiają się zawsze, do każdej karty SIM jedna. Nic w nich, w środku, najczęściej nie ma (w sensie: nie eksponują żadnej, albo prawie żadnej funkcjonalności), ale to nie znaczy, że nie są potrzebne żeby karta SIM pracowała poprawnie. Dlatego nie próbowałbym ich usuwać. W wolnej chwili mogę ten temat zweryfikować na jakimś "zrootowanym" telefonie, ale to i tak nie będzie test wiarygodny, bo przecież każdy typ SIM może mieć inną apkę i inne konsekwencje jej braku mogą się pojawić. Mając dostęp do konta systemowego nie jest trudno usunąć za dużo, sprawdzałem to kiedyś dla zabawy i potwierdzam, że nawet jeśli się wie co się robi, to trzeba się liczyć z przynajmniej czasowym "ucegleniem" telefonu ( w sumie nie ma czego potwierdzać, to oczywiste).

Jak rozumiem, w tym wątku chodzi nie o to, żeby te apki usunąć, tylko o to żeby schować ich ikonki, które jednak uparcie nie dają się schować. Takiego czegoś nie widziałem, ale to może dlatego, że zawsze podmieniam program startowy, a to w jego ustawieniach są opcje automatycznego dodawania ikonek do poszczególnych ekranów. Jeśli nie udaje się do tych opcji dotrzeć (są jakieś podobne np. w ustawieniach konta google), to pozostaje zmiana programu startowego na taki, który te opcje eksponuje i problem na 100% przestanie istnieć.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12984
  • 53305
  • 619

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5463
  • 59

Jak trwale usunąć..?

@jokafokaPo pierwsze proponuję sprawdzić umowę na podstawie której korzystasz z telefonu i karty SIM oraz usług telekomunikacyjnym na tym telefonie.

Można spróbować samodzielnie lub w salonie wymienić kartę SIM. Trzeba tylko wiedzieć jaka byłaby najlepsza startówka.

Można kartę włożyć do bieda telefonu i pousuwać niektóre rzeczy z SIM-ki

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Jak trwale usunąć..?

Nie wiem czy tutaj jest jakaś umowa, gdyż to jest zwykły starter na kartę za 5 zł kupiony na poczcie. I ten numer posiadam blisko 2 lata i wcześniej nie było tych emotek-aplikacji z kartami SIM na ekranie głównym. Z kolei druga karta to też starter na kartę za 5 złotych, tyle, że kupiony online przez stronę Orange. Jakiś miesiąc temu. 

 

Obie karty to zwykle Orange free na kartę.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12984
  • 53305
  • 619

Jak trwale usunąć..?

@jokafokaTo niestety jest zaszyte w sofcie operatora. Jak "amelinum-nie pomalujesz", tak tego nie usuniesz.Albo zrzuć na ostatni ekran pulpitu i zapomnij, albo stwórz folder śmieci i tam umieść...czego oczy nie widzą.....Mankamenty brandowanego oprogramowania

Jeśli telefon nie jest na gwarancji możesz pokusić się o wgranie softu producenta bez dodatków operatora, ale to zapewne będzie kosztować jako usługa serwisowa i tylko w serwisie polecam to wykonać

Zapytać zawsze możesz...to jest free


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Jak trwale usunąć..?

I właśnie wrzuciłem do foldera z innymi pierdołkami, i po każdym restarcie telefonu wyskakują z tego foldera i wskakują na ekran główny. Nie da się tego ukryć, usunąć, wrzucić do osobnego foldera. 

 

Jeszcze będę kombinował z przywracaniem ustawień fabrycznych tel. 

 

Żeby to jakaś przydatność miało, a to taki złom typu wyślij SMS-a żeby sprawdzić jaka pogoda, jakby to były czasy Nokii 3310. I po co Orange narzuca takie dziadostwo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12984
  • 53305
  • 619

Jak trwale usunąć..?

@jokafoka  wrzuć do folderu zbiorowego na pierwszym pulpicie . Może zaskoczy. Reset niewiele da, bo to w sofcie zaszyte jest i chyba z defaultu się zainstaluje 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Jak trwale usunąć..?

@jokafoka 

Zmień program startujący np. na Nova...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Jak trwale usunąć..?

Jeżeli apki nie się odinstalować to można spróbować ją wyłączyć. Gdzieś tak: ustawienia -> aplikacje -> ... i być może przy tej właściwej będzie opcja "wyłącz". A jak ją dodali do softu jako systemową to trzeba tam poszukać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18423
  • 52672
  • 710

Jak trwale usunąć..?

@jokafoka najczęściej aplikacje są dostępne i nie do usunięcia na sprzęcie od operatora. To są usługi systemowe i nie do usunięcia.