Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak trwale usunąć..?

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Jak trwale usunąć..?

Aplikacje operatora i nie da się wyłączyć, zainstalować nakładkę i będzie szło się tego pozbyć, w Google Play sporo tego, choćby ta co polecił @j131  😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18465
  • 52798
  • 713

Jak trwale usunąć..?

@jokafoka czasami da się wyłączyć w ustawieniach aplikacjach. Nadal będzie dostępny w systemie, ale niewidoczny na ekranie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 229
  • 944
  • 4

Jak trwale usunąć..?

Zawsze jeszcze jest ostateczność w postaci rootowania telefonu, co pozwala na usuwanie aplikacji systemowych. Ale nie warto tego robić z powodu jednej upierdliwej ikonki na pulpicie. I niesie to ze sobą pewne ryzyko, więc nie polecam. Można też użyć tak jak wspomniano wcześniej innej nakładki (launchera). Jest tego mnóstwo. Co kto lubi... sam od lat używam Nova.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22164
  • 181

Jak trwale usunąć..?

Te aplikacje są potrzebne, nie powinno się ich usuwać. U mnie pojawiają się zawsze, do każdej karty SIM jedna. Nic w nich, w środku, najczęściej nie ma (w sensie: nie eksponują żadnej, albo prawie żadnej funkcjonalności), ale to nie znaczy, że nie są potrzebne żeby karta SIM pracowała poprawnie. Dlatego nie próbowałbym ich usuwać. W wolnej chwili mogę ten temat zweryfikować na jakimś "zrootowanym" telefonie, ale to i tak nie będzie test wiarygodny, bo przecież każdy typ SIM może mieć inną apkę i inne konsekwencje jej braku mogą się pojawić. Mając dostęp do konta systemowego nie jest trudno usunąć za dużo, sprawdzałem to kiedyś dla zabawy i potwierdzam, że nawet jeśli się wie co się robi, to trzeba się liczyć z przynajmniej czasowym "ucegleniem" telefonu ( w sumie nie ma czego potwierdzać, to oczywiste).

Jak rozumiem, w tym wątku chodzi nie o to, żeby te apki usunąć, tylko o to żeby schować ich ikonki, które jednak uparcie nie dają się schować. Takiego czegoś nie widziałem, ale to może dlatego, że zawsze podmieniam program startowy, a to w jego ustawieniach są opcje automatycznego dodawania ikonek do poszczególnych ekranów. Jeśli nie udaje się do tych opcji dotrzeć (są jakieś podobne np. w ustawieniach konta google), to pozostaje zmiana programu startowego na taki, który te opcje eksponuje i problem na 100% przestanie istnieć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 229
  • 944
  • 4

Jak trwale usunąć..?


@j131napisał(-a)

Te aplikacje są potrzebne, nie powinno się ich usuwać.


Są potrzebne... tylko komu? Użytkownikowi czy operatorowi. Piszesz, że potrzebne... Napisz do czego?

Ja mam kilka urządzeń z SIM-kami Orange i nie ma na nich tych aplikacji i działają prawidłowo. Mam telefon z softem brandowanym gdzie te dodatki od Orange wyłączyłem i nic się nie stało.

Gdyby aplikacje były wymagane do prawidłowej pracy karty SIM to żadem router by nie działał. To się instaluje tylko na androidach bo na iphonach już jest za trudno to wcisnąć użytkownikowi...

Te aplikacje, jeśli są w urządzeniach brandowanych, wrzucane są jako systemowe - czyli potencjalnie nieusuwalne. Pytanie po co?

W urządzeniach niebrandowanych instaluje się to czasem po włożeniu karty SIM ale wtedy można je usunąć albo przynajmniej wyłączyć i nic złego się nie dzieje...