Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

W 2018 zgłosiłem reklamację z powodu otrzymywania SMS typu FLASH (Class 0).

Reklamacja została uznana i wyłączono mi natrędne wiadomości klasy 0.

 

Od roku borykam się ponownie z tym problemem.

BlueMedia odpowiedziała mi, że nie wysyła takich powiadomień.

Robi to więc Orange.

 

Czy ktoś zna sposób, aby zmusić/zachęcić Orange do wyłączenia szkodliwych powiadomień przez FLASH SMS?

 

Jest to o tyle ważne, że bodajże w lutym 2021 wyłączyłem na noc telefon natychmiast po doładowaniu karty sim w Orange po autoryzacji przez SMS do płatności w moim banku. Rano, gdy włączyłem telefon nie mogłem się do niego zalogować na moje hasło, a na ekranie blokady otrzymałem lawinę zwykłych powiadomień od Orange w tym i zapewne Flash SMS. Straciłem mnóstwo czasu na znalezienie sposobu na odblokowanie telefonu.

 

Flash sms wyświetla wiadomość jak na obrazku:

flash_sms.jpg

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

@WaszUżytkownik nie ma opcji wyłączenia SMS-ów klasy zero. Możesz pomysł zaproponować, aby była możliwość wyłączenia powiadomień, np wyłączenie w apce Mój Orange. Link do pomysłu:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly

Zostaje jeszcze możliwość rezygnacji ze zgód marketingowych. Może wtedy Orange nie będzie wysyłał powiadomień SMS-em klasy zero. Tylko w przypadku rezygnacji ze zgód marketingowej może abonament wzrosnąć o przyznaną ulgę.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

Po otrzymaniu wiadomości zapisz ją a następnie nadawcę tej wiadomości zablokuj. Powinno działać. 

Tutaj wideo Class 0 message fix permanently

Po komentarzach pod filmem widzę że to działa. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

Dzięki za próbę pomocy w inne sprawie.

 

Wszystkie zgody marketingowe mam wyłączone, a nie mogę wyłączyć zgody 

na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. adresów e-mail lub numerów telefonów w celach obsługowych, ponieważ:
"Zgoda pozwoli nam kontaktować się z Tobą w celach obsługowych dotyczących usług, które Tobie świadczymy. Dzięki niej będziemy mogli np. wysyłać zawiadomienia i odpowiedzi na reklamacje, informować o zmianach cenników i regulaminów usług, czy przerwach technicznych.
Zgoda obejmuje wszystkie numery telefonów lub adresy e-mail, z których korzystasz na podstawie zawartych z nami umów lub które nam podałaś/eś, dotychczas, jak też podasz w przyszłości."

 

Spytałem o "sposób, aby zmusić/zachęcić Orange do wyłączenia szkodliwych powiadomień przez FLASH SMS", a nie o próby blokowania specjalnych sms n.p. od operatora, które nie są do zablokowania nawet przez aplikację "Wiadomości Google".

Inne takie sms, których nie można blokować pochodzą od n.p. WOJAS, z banków i.t.p.

One nie mają trzech kropeczek w opcjach wątku, tylko ikonę kosza. Przynajmniej tak jest w moim Galaxy w natywnej aplikacji do wiadomości od Samsung.

 

Dziś będę kontaktował się z operatorem i napiszę tutaj, co dalej.

---------

Zgłosiłem na czacie. Przyjęto reklamację, która ma być rozpatrzona do 7 dni. Jeszcze nie wiem, czy pozytywnie, czy nie, ale sprawę będę drążył, aż do skutku, pnąc się po wszystkich szczeblach przysługujących konsumentowi.

 

___________

* Scalenie wpisów - moderator Bartłomiej


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)


@WaszUżytkowniknapisał

Zgłosiłem na czacie. Przyjęto reklamację, która ma być rozpatrzona do 7 dni. Jeszcze nie wiem, czy pozytywnie, czy nie, ale sprawę będę drążył, aż do skutku, pnąc się po wszystkich szczeblach przysługujących konsumentowi.


Każdy może zobaczyć jak wygląda taki sms klasy zero, bo umieściłem w pierwszym poście.

 

Tymczasem Orange idzie w zaparte i manipuluje faktami; przysłało mi sms, chociaż miało przysłać na emejl. Cytuję w całości.

 

"Wiadomosci dotyczace doladowan to SMS-y systemowe a nie SMS-y typu FLASH. SMS-y typu FLASH sa wlaczone dla numeru XXXXXXXXX. Powiadomienia SMS wynikaja z artykulu 63a Prawa Telekomunikacyjnego, gdzie Operator jest zobowiazany do "natychmiastowego, nieodplatnego informowania Abonenta o zasileniu konta lub o przekroczeniu przez Abonenta limitu w ramach wybranego pakietu lub uslugi." Pozdrawiamy, Orange."

 

"Wiadomosci dotyczace doladowan to SMS-y systemowe a nie SMS-y typu FLASH" - kłamstwo, patrz pierwszy post.

 

"Powiadomienia SMS wynikaja z artykulu 63a Prawa Telekomunikacyjnego, gdzie Operator jest zobowiazany do "natychmiastowego, nieodplatnego informowania Abonenta o zasileniu konta lub o przekroczeniu przez Abonenta limitu w ramach wybranego pakietu lub uslugi." - manipulacja, żaden inny operator nie przesyła mi sms klasy 0 po doładowaniu, a wspomniany artykuł nie nakazuje przesyłania sms klasy 0.

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

@WaszUżytkownikWystarczy odznaczyć na NIE zgody marketingiowe w Mój Orange :

1.Zgoda na przesyłanie przez Orange Polska informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej

2.Zgoda na używanie przez Orange PL automatycznych systemów wywołujących w celkach marketingowych

3.Zgoda na wykorzystanie danych transmisyjnychw tym profilowanie w oparciu o te dane w celu marketingu bezpośredniego.

To zapewni odcięcie się od SMS-ów , ale trzeba zerknąć czy i od ulg za te zgody 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

Wiadomość o kwocie doładowania i ważności środków nie jest wiadomością marketingową i tyle ode mnie w temacie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

@WaszUżytkownikżeby nigdy nie dostawać powiadomień o doładowaniach konta wystarczy przejść na abonament 🙂.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

W Orange nie ma blokady sms typu flash. Każdy może wysłać Ci takiego smsa znając Twój numer.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

Jak pozbyć się: wiadomość klasy 0 = SMS FLASH (Class 0)

@j131 

Po co mi abonament, skoro mam taryfę na kartę?

Nie zrozumiałeś mojego pierwszego postu. Nie chodzi o nie otrzymywanie wiadomości, ale nie otrzymywanie wiadomości klasy zero czyli flash sms, które szkodzą w pewnych sytuacjach.

 

Sprawa, którą zgłosiłem do Orange wlecze się już miesiąc i kolejna instancja robi uniki, aby odpowiedzieć oficjalnie na reklamację.