Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 445
  • 1129
  • 13

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@Piotrekk85napisał(-a)
@Janhalb: (…) Czy ktoś na forum przyzna się do generowania sztucznego ruchu czy nadużyć? Nie. (…) Jeśli prowadzisz zwykłe rozmowy w normalny, tradycyjny sposób, nic Ci nie grozi.

To wyjaśnij mi, co to jest w tej sytuacji generowanie sztucznego ruchu. Gość gada przez telefon. Co jest "sztucznym ruchem"? Czy to zależy od tematu rozmowy?… W regulaminach nie ma chyba nic o tym, że rozmowy na poważne tematy są inaczej rozliczane, niż gadki o d… Maryni?

 

Co to jest "zwykły, tradycyjny sposób" i kto o tym decyduje?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32489
  • 37037
  • 1373

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Sztuczny ruch trudno na forum wyjaśnić, bo trzeba trochę wiedzieć np. zasad taryfikacji międzyoperatorskich jak i jak pod kątem technicznym realizowane są połączenia https://www.pwc.pl/pl/artykuly/2017/naduzycia-w-telekomach-czesc1.html
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/472935,sztuczny-ruch-a-zysk-dla-operatorow-komorkowych-prawdz...

Najczęściej sytuacje w Polsce dotyczą dzwonienia na numery w sieci Centernet (w Rodzinie), ale nie tylko. Autor wątku pisał, że korzysta z roamingu - to też może być przyczyna bo jakiś mało znany operator też ma wysokie MTRy. Może połączenia nie były wykonywane przez standardowe aplikacje do wykonania rozmowy. Ew. połączenie było przekierowywane dalej. Poza tym nawet pojedyncze rozmowy nie powodują blokady - musiało to się odbywać w sposób cykliczny.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32489
  • 37037
  • 1373

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Kto decyduje? Orange ma dział Fraud więc może być to pracownik operatora, są też automatyczne skrypty kontrolujące sieć.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 509
  • 933
  • 3

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Ja też czegoś tu nie rozumiem! Nadużycie to mogło by być, gdyby ktoś gadał ileś tam, mając wykupiony no-limit, ale nie w przypadku, gdzie jest kasa na koncie i ściąga każdy grosik za każdą sekundę!...

Orange ma coś posypane w systemach, skoro tego nie widzą! 😛


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32489
  • 37037
  • 1373

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Do sztucznego ruchu nie ma znaczenia odpłatność za połączenie.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@piotrKawiorynapisał(-a)

Ja też czegoś tu nie rozumiem! Nadużycie to mogło by być, gdyby ktoś gadał ileś tam, mając wykupiony no-limit, ale nie w przypadku, gdzie jest kasa na koncie i ściąga każdy grosik za każdą sekundę!...

Orange ma coś posypane w systemach, skoro tego nie widzą! 😛


Alo, alo @piotrKawiory

Mam siostrę która mieszka na drugim końcu polski , ja mieszkam na pierwszym no i raz na tydzień musimy ze sobą pogadać ( jak to siostry ) i rozmawiamy nie patrząc na zegarki ( dopiero gdy nas bolą gardła domyślamy się że chyba gadka nam się przeciągła ) Okazuje się że nasze pogawędki potrafią trwać ponad dwie godziny 🙂

Czy to znaczy że my generujemy sztuczny ruch ? że nadużywamy ? ( jeśli tak to czego ? ) przecież pakiety minut również się wykupuje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32489
  • 37037
  • 1373

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

@wscieklaewka: nie masz się czego obawiać.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Ulżyłeś mi @Piotrekk85

dzięki 🙂 Raz był przypadek taki - ja do niej gadam i gadam a ona nie odpowiada, więc gapię się na telefon a połączenie rozłączone 😞 myślałam że to koniec, a tu nagle siostra oddzwania i mówi spokojnym głosikiem - bateria mi się wyczerpała i musiałam podłączyć do ładowarki 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 445
  • 1129
  • 13

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@Piotrekk85napisał(-a)
@wscieklaewka: nie masz się czego obawiać.

To jest Twoje zdanie. Nie masz gwarancji, czy algorytm Orange nie będzie miał innego…


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Płaciłem za połączenie, może nie 29gr ale za pakiet No limit i 5gr do każdej minuty, na kartę nie ma przekierowań, co mnie obchodzą stawki mtr (niech liczy więcej za minutę a nie robi promocje by skorzystać z regulaminu i jego 18 punktu) jak dla mnie to jest wyłudzenie środków bo co innego mieć za darmo i generować ruch tylko po to by dzwonić a co innego płacić za polaczenia i wydzwaniając 10 procent środków reszte mieć zabrane pod pretekstem wyłudzeń impulsów. Jedno jest pewne ze jak dla mnie to siec Orange jest oszustem i w dniu 27.08 złoże dokumenty do rzecznika praw obywatelskich. Nie po to zaufałem tej sieci minus 10 żeby teraz się denerwować i erozpisywac na forum czy czekać w kolejce na połączenie do bok (rownież złodziejsko platne). Napewno już nie będę miał polskiego operatora, nie dość ze podajesz dane osobowe, uzupełniasz kartę to i tak jesteś tylko jeden na 4 miliony urzyszkodnikow według Orange i możesz ich pocałować w 4 literki bo sztab prawników i tak cie zje. Prawda jest jedna złodziejskie artykuły w regulaminach i brak odpowiedzialności za system (co mnie interesuje algorytm, płace i wymagam)