Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Za wykonanie zwykłych połączeń blokada nie jest zakładana.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@Piotrekk85napisał(-a)
Za wykonanie zwykłych połączeń blokada nie jest zakładana.

Tak dzwonie na niezwykle numery. Bzdura!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

A rozmawiałeś przez cały czas? bo jeśli używasz telefonu na zasadzie czujki, czy połączenia miały służy np. nabiciu komuś minut za połączenia odbierane, to może to była przyczyna? Na forum można sobie pogdybać.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@Piotrekk85napisał(-a)
A rozmawiałeś przez cały czas? bo jeśli używasz telefonu na zasadzie czujki, czy połączenia miały służy np. nabiciu komuś minut za połączenia odbierane, to może to była przyczyna? Na forum można sobie pogdybać.

Sluchaj już tłumaczyłem ze to normalne polaczenia były a nie poto by ktoś coś odebrał za to. Zobaczymy czy mi Orange odpisze


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@Piotrekk85napisał(-a)
W przypadku spraw dotyczących fraudów jedyna "konkretna" droga to pocztowa pisemna. Adres do korespondencji: Orange Polska S.A., ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dla mnie opisana przez Ciebie sytuacja to nic nadzwyczajnego. Poza tym zawieszenie numeru z powodu generowania sztucznego ruchu nie oznacza utraty środków, one nadal są "dostępne" zgodnie ze swoją ważnością. Po reklamacji numer może zostać odwieszony. Dokonując aktywacji startera akceptujesz regulamin sieci, której używasz. Tam są odpowiednie przepisy (dosyć rygorystyczne w Orange).

Swoją droga czemu Orange nie pokazuje jaki stan konta został na karcie tylko wkleja się informacje dane niedostępne? Czyżby było coś do ukrycia. To jawne wyłudzenie od klienta pozostałych środków pod pretekstem frajda. Wrrrrrrrrrrrr


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

W przypadku zawieszenia numeru, również konto na Mój Orange jest zawieszone.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@Piotrekk85napisał(-a)
W przypadku zawieszenia numeru, również konto na Mój Orange jest zawieszone.

To tez oszustwo, grabierze środków które klient traci. To niby normalne ale biorąc pod uwagę ze to środki klienta to oszukaństwo i rownież wyłudzenie. Tu jednak to klient się zagapił i zapomniał doładować konta. To nie jest taka sama sytuacja, jednak po co ma wiedzieć ile mu zakosili.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Przy zagapieniu się za brak doładowania jest okres 30 dni na odblokowanie numeru.

Poza tym trzeba pamiętać, że doładowania na prepaidzie w Polsce mają inny status niż w innych krajach Europy. W Polsce po wykorzystaniu kodu (wykonaniu doładowania) są to tylko i wyłącznie umowne jednostki taryfikacyjne, mają one swoją ważność i metody wykorzystywania.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 1
  • 0

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta


@Piotrekk85napisał(-a)
Przy zagapieniu się za brak doładowania jest okres 30 dni na odblokowanie numeru.

Poza tym trzeba pamiętać, że doładowania na prepaidzie w Polsce mają inny status niż w innych krajach Europy. W Polsce po wykorzystaniu kodu (wykonaniu doładowania) są to tylko i wyłącznie umowne jednostki taryfikacyjne, mają one swoją ważność i metody wykorzystywania.

Taki mamy klimat oszukańczy. Żal 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Gdzie mogę zgłosić wyłudzenie środków z konta

Od lat ludzie oszukują: kiedyś poprzez np.zmianę apn czy smsc, czy inne opcje. W Polsce też wystarczy założyć spółkę zoo, podpisać umowę z jakimś operatorem co płaci za odbiór połączeń i zarabiać. Może ilość niewielka ale i tak są ludzie którzy próbują zarobić.