Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

GameMine zabiera pieniądze

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

GameMine zabiera pieniądze

Bo nie płacisz za sms! Załóż blokadę na usługi elektroniczne lub samodzielnie zrezygnuj przez stronę GameMine.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

GameMine zabiera pieniądze

Mam to samo  Nie wiem co robic


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

GameMine zabiera pieniądze

A co chcesz zrobić?

Jeśli chcesz wyłączyć usługę, na mój Orange włącz blokadę na usługi elektroniczne. Możesz też uczynić na BOK http://orange.pl/kontakt

Jeśli chcesz złożyć reklamację i zwrotu opłat, to są następujące opcje:
http://pl.gmhelp.cc/selfcare#!/contact
Tel +48 222 922 724
Email pl@gmhelp.cc

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

GameMine zabiera pieniądze

Tutaj jest sprawa do Urzędu Ochrony Praw Konsumenta aby nałożyli na Orange i tą cudną druga firme karę pare mln zł. Jak można ściągać kasę pod przykrywką jakiś usług z automatu włączonych, które pozwalają na taki szfindel. Jeśli ktoś by chciał mieć takie gry to powinien dopiero takie usługi sobie włączyć a domyślnie są one WŁĄCZONE!!!!!!! Tak samo jak było z opłatami za granie na (sz)czekanie, że jeśli nie zgłosisz, że nie chcesz tego to dopiero zostanie to wyłączone bo inaczej będziemy Ciebie kroić.

 

Dziś dostałem FV gdzie mnie Orange próbuje OKRAŚĆ na 11,97 i to do WAS będę jutro dzwonił a nie do tej firmy bo to WY jesteście odpowiedzialni za to co się dzieje, że macie w systemie jakieś bzdetne usługi powłączane, czyli takie a'la furtki dla nieświadomych klientów.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

GameMine zabiera pieniądze

Po rozmowie z Orange widzę że to jest całkiem normalna praktyka i Orange jest z tego dumne. Poprostu brak słów


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

GameMine zabiera pieniądze

Sporo klientów świadomie korzysta z usług elektronicznych.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

GameMine zabiera pieniądze

Orange twierdzi że każdy z ulicy może pójść po kasę do orange bez żadnej umowy. Wystarczy że zna numer abonenta orange oraz oświadczy że ten abonent wyraził zgodę na korzystanie z usług. TO JEST ABSURD


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

GameMine zabiera pieniądze

Nie do końca. Trzeba zarejestrować e odpowiednim systemie. Jeśli nie chcesz korzystać z usług elektronicznych, to jest możliwość bezpłatnej blokady.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

GameMine zabiera pieniądze

Ale przecież nie o to chodzi, żeby zablokować sobie całkiem usługi elektroniczne!

Problemem są nie jasne, żeby nie powiedzieć nieuczciwe sposoby zawierania umowy na usługi przez firmy takie jak GameMine. No bo jeśli taka firma zgłasza do Orange żądanie obciążenia za usługę bez żadnego sms-a potwierdzającego a znane są nawet przypadki obciążenia karty internetowej (zainstalowanej w modemie) klienta, to naprawdę świadczy o "praktykach" nie do zaakceptowania. Nawet jeśli takie umowy między operatorami a firmami są na porządku dziennym, to po stwierdzeniu tak wielu przypadków reklamacji  Orange powinna zweryfikować uczciwość takiej firmy i zerwać umowę. Bo tylko z uczciwa firmą taki rodzaj rozliczenia jest akceptowalny!

 

Korzystam np. z serwisu chomikuj i tam realizacja umowy na usługę (zasilanie konta użytkownika serwisu) jest rozwiązana wzorcowo:

1. Ja inicjuję żądanie usługi podając przy tym numer telefonu

2. Dostaję sms ("Odpisz TAK...") z żądaniem odesłania sms-a potwierdzającego zamówienie usługi

3. Dopiero wtedy serwis wystawia do Orange żądanie obciążenia konta związanego z moim numerem telefonu

4. Orange przysyła sms z informacją o zamówieniu usługi i dodatkowo podaje  adres mailowy pod którym można składać reklamacje.

No jest z tym trochę zamieszania, ale to trwa w sumie minutę i nie ma mowy o przypadkowym kliknięciu. I tak to powinno być, żeby uniknąć nieporozumień.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

GameMine zabiera pieniądze

Twój przykład też nie jest prawdziwy. Wejdź na chomika z mobilnej transmisji danych - tam nie ma weryfikacji jeśli wybierasz płacę z Orange (direct biling). Weryfikacja jest tylko gdy robione jest to z innego połączenia internetowego.