Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwna poczta głosowa


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Dziwna poczta głosowa

Cześć, mam włączoną jakąś dziwną pocztę głosową, której nie da się wyłączyć smsem pod numerem 501. Treść smsa: "Masz nowa wiadomosc glosowa o dlugosci 5s nagrana o 12:22 w dniu 27 grudnia. Kliknij na numer lub wybierz *51123, aby je odsługac. Za darmo w Polsce." Czy miał ktoś podobny problem, czy można sobie z tym samemu poradzić?

Dodam, że miałem abonament i teraz przeszedłem na karte. Od przejścia na karte jest taka sytuacja.

14 ODPOW. 14

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dziwna poczta głosowa


Piotrek_orange napisał(-a):

Cześć, mam włączoną jakąś dziwną pocztę głosową, której nie da się wyłączyć smsem pod numerem 501. Treść smsa: "Masz nowa wiadomosc glosowa o dlugosci 5s nagrana o 12:22 w dniu 27 grudnia. Kliknij na numer lub wybierz *51123, aby je odsługac. Za darmo w Polsce." Czy miał ktoś podobny problem, czy można sobie z tym samemu poradzić?

Dodam, że miałem abonament i teraz przeszedłem na karte. Od przejścia na karte jest taka sytuacja.


       Lepiej dodaj numer do "czarnej listy" i nie odpowiadaj. Podpada jako "naciągacze" lub "niechciana reklama". Jeśli posiadasz numer na abonament, warto zablokować sms-y premium poprzez aplikację Mój Orange, darmowy kontakt z BOK i zlecenie takiej blokady.

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Dziwna poczta głosowa

Niestety najgorsze jest to, że ten sms przychodzi od osoby która dzwoniła do mnie. Np dzwoni do mnie A, nie dodzwania się i włącza się jej jakaś poczta głosowa na którą może się nagrać, osoba A nagrywa się na tą pocztę, a mi przychodzi sms od osoby A o treści jak w wątku. Niestety jak chcę to wyłączyć pod nr 501 to jest napisane, że nie posiadam poczty głosowej.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dziwna poczta głosowa


Piotrek_orange napisał(-a):

Niestety najgorsze jest to, że ten sms przychodzi od osoby która dzwoniła do mnie. Np dzwoni do mnie A, nie dodzwania się i włącza się jej jakaś poczta głosowa na którą może się nagrać, osoba A nagrywa się na tą pocztę, a mi przychodzi sms od osoby A o treści jak w wątku. 


... @Piotrek_orange więc jest to już pierwszy sygnał, po którym powinieneś zablokować te połączenie. Domyślam się, że przy odebraniu takiego połączenia w słuchawce następuje cisza...Moja próba połączenia z tym numerem zakończyła się komunikatem "tu poczta głosowa, wprowadź numer swojego telefonu". Śmiem domniemywać, czym by się to skonczyło...próbą naliczenia dodatkowych, pewnie wysokich, opłat...

 


Piotrek_orange napisał(-a):

...Niestety jak chcę to wyłączyć pod nr 501 to jest napisane, że nie posiadam poczty głosowej.


...dzieje sią tak, ponieważ prawidłową pocztę głosową masz już wyłączoną, a ta z której masz połączenia i sms-y jest przykrywką do wyłudzania pieniędzy...

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dziwna poczta głosowa


vdsl2 napisał(-a):

@Piotrek_orange Zobacz jeszcze tutaj http://www.orange.pl/kid,4000377406,id,4000377407,title,Nowa-Poczta-Glosowa,article.html


@Anonim, @Piotrek_orange napisał już że ma zdezaktywowaną pocztę orange Emotikon: Bardzo szczęśliwy ...nie odnalazłem nigdzie numeru *51123, poza zgłoszeniami internautów, którzy maja podobny problem, dlatego śmiem twierdzić że to "fake"


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Dziwna poczta głosowa

Czasem po zmianie typu oferty (prepaid/mix -> postpaid lub na odwrót), wiesz się poczta.

Sugerowałbym na obu numerach (bo jakoś jednoznacznie nie wiem z powyższych wpisów na którym jest problem) zrobić reset poczty - na chwilę ją włączyć - po 15 minutach wyłączyć. Jeśli jesteś w Polsce, to nic nie kosztuje. W roamingu zależy od metody aktywacji.

 

W przypadku problemu sugeruję kontakt z BOK (np. przez Mój Orange lub infolinię 510100100) i poproszenie o reset poczty.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dziwna poczta głosowa


Piotrekk85 napisał(-a):

Czasem po zmianie typu oferty (prepaid/mix -> postpaid lub na odwrót), wiesz się poczta.

Sugerowałbym na obu numerach (bo jakoś jednoznacznie nie wiem z powyższych wpisów na którym jest problem) zrobić reset poczty - na chwilę ją włączyć - po 15 minutach wyłączyć. Jeśli jesteś w Polsce, to nic nie kosztuje. W roamingu zależy od metody aktywacji.

 

W przypadku problemu sugeruję kontakt z BOK (np. przez Mój Orange lub infolinię 510100100) i poproszenie o reset poczty.


Prześledziłem temat w sieci i wnioskuję że są to dziwne praktyki Orange zwiazane z przejściem z abonamentu na mix/prepaid. Problem istnieje z podobnymi numerami, do tego który podał @Piotrek_orange. Numery *51120, *51121, *51180 itp są numerami które nagminnie nękają. Cytaty z sieci:

51120

Zapytajcie orenżade, skoro ludzie uciekają od abonamentu to trzeba w inny sposób wyżywić zarząd pomarańczowych, .. i nic tu wam nie da trzykrotne wizyty w salonie + pięciokrotne dzwonienie na BOK, gdzie za każdym razem zapewniają że wyłączyli..

 

51180

dostałem taka oto wiadomość : "Masz nową wiadomość głosową o długości 12s nagrania o 10:43 w dniu 13 września . Kliknij na numer lub wybierz *51180, aby ją odsłuchać. Za darmo w Polsce." PS. wiadomość ta przyszła smesem z numeru 605xxxxxx

 

Korzystałem z danych tutaj

 

Proponuję doraźnie skorzystać z opcji telefonu "czarna lista" jeśli taką posiadasz. 

 

@Artur czy ktoś z ekipy Orange może sprostować temat?

Anonim

Nie dotyczy

Dziwna poczta głosowa

@Piotrek_orange  jeśłi nie potrzebujesz poczty głosowej to wejdź na Mój Orange i tam w ustawieniach spróbuj ją wyłączyć. Jeśli to nie pomoże to zostaje Ci tylko kontakt z BOK. Pozdrawiam.