Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Nie będę odnosił do personalnych wycieczek. Dałem Ci kilka rozwiązań. Nikt nie ma szklanej kuli. Otaguję parę osób z Orange by Ci potwierdziły lub zaprzeczyły @Wojcieszko@RaDo_sny@Jarek.

 

I jeszcze raz napiszę: nie ma magicznego kodu/usługi, która na prepaidzie zawsze umożliwi proste wybieranie. Zawsze powinien działać kod *123 i dalej. I blokada którą widzisz jest skutkiem braku prostego wybierania.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Wszystko co @Piotrekk85 napisał się zgadza nie wiem czego więcej oczekujesz?

Ewentualnie spróbuj wybrać operatora ręcznie. Jeżeli mówimy o Chorwacji to spróbuj wybrac T-Mobile... Jak nie poskutuje to zostaje *123*....

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Kolega @Anonim pomylił forum z BOK...

Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym


@bluesmanniaknapisał(-a)

Kolega @Anonim pomylił forum z BOK...


Niczego kolego nie pomyliłem. Gdyby ktoś jednak posiadał wiedzę nt. rozwiązania zagadkowej blokady, uprzejmie proszę o wpis. Będę tutaj zaglądał od czasu do czasu, z nadzieją, że mimo wszystko znajdzie się ktoś taki. Wszystkim dziękuję za próbę pomocy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

To jest jedno rozwiązanie: przejście na abonament i o ile to możliwe do archiwalnej lub niepromowanej oferty. W starych planach abonamentowych w Orange była usługa pod nazwą pakiet blokad za 10 zł miesięcznie. Wtedy można było sterować blokadami z poziomu telefonu i domyślnym hasłem było 0000. Ale tej usługi w Orange nie ma i nigdy nie było na prepaidzie.

Nie wiem kto jeszcze ma to potwierdzić...
Anonim

Nie dotyczy

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Twoja rada jest mniej więcej taka: Jak cię boli ręka to ją utnij. Dopraw protezę. Najlepiej drewnianą. Taką jakiej już nigdzie nie ma. Więc nie doprawisz (ale w domyśle).

Dziękuję! Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Niektórzy cały czas wierzą, że ziemia jest płaska...

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Domyślnie włączona blokada na połączenia wychodzące w roamingu międzynarodowym

Witam

Odświeże temat bo dzisiaj się okazało że na moim iPhonie gdzie mam 4 eSIMy w Orange na Kartę nie działają żadne wychodzące za granicą i po wpisaniu problemu wyskoczył mi ten temat.

Po pierwsze bardzo mnie to zaskoczyło bo używałem Play przez 7 lat i nigdy nie miałem tego rodzaju problemów za granicą.

Zawsze używam SIM w prepaidzie, nigdy kontrakty.

Po drugie, wydało mi się to prawie NIE możliwe żeby operator robił takie cyrki i stawiał takie blokady. Jeżdżę po świcie od 30 lat i wiele trików widziałem, ale ten z blokadą nie zmieścił mi się w głowie. Oczywiście próbowałem wszystkich znanych kodów GSM USSD ale żaden nie działał, error na jakiejkolwiek próbie.

Oczywiscie wszystkie SIMy są na kasie i rozmowy przychodzące i SMS śmigan bez problemów.

Po trzecie, triki które znalazłem z kodem 123 i numer to śmiech na sali hahaha, kto to widział żeby w 2023 do tego w UE robić takie cyrki żeby zadzwonić z numeru który legalnie zasilasz ( płacisz ) i żebyś nie miał możliwości szybkiego zadzwonienia w razie jakiejś emergencji!!!

Po tych wszystkich próbach z kodami i przejechaniu kilku stron Web doszłem do jednego wniosku, albo Orange Polska ********** albo jest jakiś błąd w oprogramowaniu Orange lub iOS i zacząłem kopać po stronie iPhona.

Zadziałało!!!

Rozwiazanie, które działa w moim iPhonie…

za każdym razem jak przepinam eSIM i złapie sieć, w moim przypadku Orange ES, muszę wejść do ustawień iOS, telefon i wejść do zakładki „pokazywać numer podczas dzwonienia” odświeżyć i załatwione, wszystkie wychodzące i wchodzące jak i SMS śmigają.

Tak jak powiedziałem, wyglada na Bug w oprogramowaniu operatora, który wbija Apple na swoją listę, mój jest Orange54.0, albo robią to specjalnie żeby ludzie przechodzili na kontrakty.

Orange Polska!!! wstyd żeby tak ludzi nabijać w butelkę tyle lat!!!

 

________________
* Wpis poddałem edycji – moderator Michał