Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

Witam. 25 marca 2023 r. chcąc doładować konto w aplikacji mobilnej przez przypadek wyłączyłem usługę 1 TB przez rok plus rozmowy i sms przez rok bez limitu. Zgłosiłem reklamację tego samego dnia i do dnia dzisiejszego czekam. Myślałem, że taką sprawę dość szybko wyjaśniają i to na korzyść abonenta a tu mówią o 31 dniach oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji. Mam tak czekać bez internetu i środków bo mam ich tylko 0,14 groszy i tak wolny internet. że nijak nie mogę doładować. Jestem z Orange już kilkanaście lat i myślałem, że szybko te sprawy wyjaśniają. Chciałem , kiedy skończą mi się internet na koncie przejść na abonament a teraz zastanawiam się nad przejściem do innej sieci. Pomoże ktoś w tej sprawie ?

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

@pl677 Pomóc nie za bardzo mamy jak, bo jesteśmy takimi samymi użytkownikami usług. Zweryfikuj stan reklamacji na czacie/infolinii, a jeśli nie uzyskasz odpowiedzi warto napisać do Orange pismo i wysłać poleconym na adres korespondencji w Skierniewicach.

Tu już muszą odpowiedzieć, choć to może chwilę potrwać.

Próbuj najpierw czatu i ewentualnie napisz, co odpowiedzieli.

Możesz spróbować zweryfikować stan reklamacji na www.orange.pl

na swoim koncie lub w aplikacji Mój Orange. Tam powinna być zakładka Pomoc => Moje sprawy i będzie widoczne Zgłoszenie

Bierz pod uwagę, że włączyłeś sam, więc operator może traktować to jako Twoją świadomą decyzję...

P.S. Na stronie Orange znalazłem info: "odpowiemy niezwłocznie po podjęciu decyzji, większość spraw rozpatrujemy w ciągu 7 dni kalendarzowych, będziemy na bieżąco informować Cię o statusie sprawy jeśli wyraziłeś taką wolę". Skoro to trwa dłużej, warto pisać...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 84

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

Cześć@pl677 

znalazłem taki temat na forum Nasz Orange Ile czasu trwa rozpatrzenie reklamacji? Do 30 dni - czy na pewno? https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Ile-czasu-trwa-rozpatrzenie-reklamacji-Do-30-dni-czy-na-pewno/td... @sebaswiderski czyli pracownik Orange wspomniał: ustawowo termin to 30 dni. Termin do 7 dni to nasze wewnętrzne ustalenie, a wiele jest sytuacji że reklamacja jest rozpatrzona podczas kontaktu albo i w kilkanaście minut. Oczywiście są sprawy bardziej złożone, których rozpatrzenie trwa dłużej. @pl677  masz numer reklamacji? Jeśli tak to może się zapytać na Orange czacie na jakim etapie jest Twoja reklamacja. Możesz sprawdzić status zgłoszonej reklamacji na stronie www.orange.pl lub w aplikacji Mój Orange

Sprawdzisz go samodzielnie na swoim koncie na https://www.orange.pl/ musisz zalogować się do konta Mój Orange https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj  i przejdź do zakładki Moje sprawy. Tam będzie widoczna twoja reklamacja. W zakładce Moje sprawy:

  • zobaczysz datę przyjęcia zgłoszenia oraz jego status,

  • kliknij Zobacz szczegóły aby dowiedzieć się więcej,
  • znajdziesz tu numer reklamacji oraz dodatkowe informacje dotyczące zgłoszenia.

Tutaj masz jak sprawdzić reklamacje w aplikacji Mój Orange  https://www.orange.pl/omnibook/drzewo-reklamacje#jak-sprawdzic-status-zlozonej-reklamacji-w-aplikacj...

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 97
  • 2

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

Ile może trwać... Mam jedno zgłoszenie zrobione w grudniu 22 i ciągle ma status "w trakcie" 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

@lluukk dlatego twierdzę, że też powinieneś pisać, bo wszelkie (urzędowe czy zwyczajowe) terminy odpowiedzi zostały przekroczone. Jeśli zweryfikujesz w tych miejscach, które opisaliśmy brak odpowiedzi to jedynie słuszną jest reklamacja pisemna...jak napisałem wyżej. Tylko ta spowoduje reakcję w postaci odpowiedzi


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18406
  • 52633
  • 708

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

@pl677 zawsze po zgłoszeniu reklamacji ci jakiś czas kontaktuje się po przez infolinię, czat, na jakim etapie jest moja sprawa. Zawsze polecam monitorowanie swoich spraw. Teoretycznie reklamacje są szybko rozpatrywane, niestety zdarzają się wyjątki, dlatego warto się dowiadywać w sprawie swojego zgłoszenia.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

A nie jest czasami tak że w przypadku braku odpowiedzi na reklamację w ciągu 30 dni ową reklamację uznaje się jako rozpatrzoną pozytywnie?

Dalsze kroki to pismo mniej więcej tej treści "Skoro nie uzyskałem odpowiedzi na reklamację z dnia...., w ciągu 30 dni rozumiem że została rozpatrzona pozytywnie zgodnie z ustawą..... i domagam się zadośćuczynienia w formie.....

Z poważaniem.....".

Odpowiedź na reklamację konsumenta - nowe terminy - Masz Prawo


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Czas rozpatrywania reklamacji w Orange.

Przede wszystkim polecam kontakt z infolinią, aby dowiedzieć się jaki jest status sprawy.