Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 97
  • 2

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

Czy dobrze rozumiem, że środki z karty SIM można za 20 zł odzyskać?

Czy mogę ładować kartę np. sto razy po 5 zł i dostać za każdym razem 12,5GB a potem jak uzbieram 500zł na karcie to 480zł odzyskam w gotówce a 100x12,5GB = 1250GB mogę sobie używać w tym czasie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

Cześć @lluukk 

Przesyłam linka do  strony Orange dotyczącego  Zwrotów środków pozostałych z doładowań w Orange na kartę.  15 lutego 2021 r. wprowadziliśmy w ofercie Orange na kartę możliwość zwrotu środków pozostałych z doładowań. Więcej informacji w linku  https://www.orange.pl/zobacz/zwrot-srodkow

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

O ile nie zmieni się ważność tych środków i nie zmieniają się przepisy. Obecnie to regulowane ustawowo (istnieje zwrotów), ale szczegóły mogą ulec zmianie (np. zwiększenia opłaty z uwagi na inflację).

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 97
  • 2

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

OK. Jak rozumiem przepisy się nie zmienią z dnia na dzień. A opłata nawet jak wzrośnie o 50% to za 30zł mam internet w takiej ilości jak sobie po 12,5 GB za doładowanie 5zł powielę np 150 czy 200 razy. A mogli mi przywrócić pakiet za 7zł na 7 dni. Teraz zarobią na mnie zamiast 365zł rocznie to 20zł za zwrot kasy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

Przepisy w tym zakresie muszą być zapowiadane miesiąc wcześniej. Gorzej, że to zmusza Ciebie do ddodatkowych czynności:

1) pamiętania o tym, że musisz po roku wyłączyć numer
2) nie przegapienia okienka slotowego, kiedy ten wniosek można złożyć
3) pilnowania okresu X (na połączenia wychodzenia)
4) nie przywiązania się do konkretnego numeru
5) śledzenia zmian w ofercie/przepisach

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

Doładowanie za 5 zł nie daje dużej ważności okresu X. Roczna ważność z długim bonusem na doładowania jest płatna.

Jak chcesz "cebulić", to proponuję kupić starter innej sieci i przenieść go do Orange - koniecznie do taryfy Orange Free na kartę (musisz weryfikować podpisane papiery).

Wtedy masz po prawidłowym przeniesieniu numeru roczną ważność okresu X i na doładowania.

Aktualny regulamin "cebulowania" w Orange https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/105322/358646ac-d52e-428b-86f4-a55efba13d44

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 97
  • 2

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

Tak uściślając - to co chcę zrobić jest wynikiem tego co opisałem w innym poście o pakiecie Wiosna uruchomionym bez mojej wiedzy.

To karta w starym telefonie robiącym za modem w mieszkaniu.

Jak rozumiem właściwie jedyną sprawą jakiej będę musiał pilnować jest zmiana przepisów, bo o tym roku napisałem ot tak przykładowo - mogę taką kartę mieć 8 miesięcy lub 2 lata - po prostu do czasu jak uznam, że chcę odzyskać kasę. Jeśli chodzi o ważność bonusu to wystarczy raz na 3 miesiące doładować za 50 zł (które i tak zwrócą) by mieć 93 dni bez pilnowania. Okienka też nie muszę za bardzo pilnować, bo wystarczy, że jak zechcę odzyskać kasę to przeniosę numer do innej sieci.

Zarabiali na mnie 365zł na jednym numerze rocznie a teraz zarobią 20 zł bo uparli się olać moją reklamację 🙂 właściwie to się cieszę! Czyli z ponad tysiąca rocznie na mojej rodzinie będą mieli 60zł 😄 a ja oszczędzę. Dziękuję Orange!


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

Cześć @lluukk 

Przesyłam linka do  strony Orange dotyczącego  Zwrotów środków pozostałych z doładowań w Orange na kartę.  15 lutego 2021 r. wprowadziliśmy w ofercie Orange na kartę możliwość zwrotu środków pozostałych z doładowań. Więcej informacji w linku  https://www.orange.pl/zobacz/zwrot-srodkow

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 97
  • 2

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

takie pytanie techniczne - ja mam tam na koncie z 50zł przelewane z innych numerów Przelewem SMS

rozumiem, że te środki nie zostaną zwrócone bo:

"Zwrot nie dotyczy bonusów przyznanych w ramach promocji albo usług"

Więc teraz sobie mogę aktywować promocję 2400 GB i zakupić 1 NL bo tej kasy i tak nie odzyskam. Odzyskam tylko to z konta co będę po końcu NL zasilał doładowaniami - dobrze rozumiem?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

@lluukk 

O zwrot jakich środków Klient będzie mógł wnioskować?
Zwrotowi będą podlegały tylko środki pochodzące z doładowań znajdujące się na koncie głównym, które zostaną zablokowane od 15.02.2021 r.
Zwrotowi nie podlegają bonusy przyznane w ramach promocji albo usług.
Zwrotowi podlegać będą tylko środki pomniejszone o koszt zwrotu (20 zł).
Jeśli środki zostały anulowane przed 15.02.2021 r. to nie ma możliwości ich zwrotu.

Przelew SMS to środki przyznane w ramach promocji.

@lluukktaką informacje znalazłem w temacie który jest na forum Nasz Orange założony przez kolegę podsyłam linka do tematu  Zwrot środków prepaid

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Zwrot-%C5%9Brodk%C3%B3w-prepaid/td-p/242767

Zerknij do niego 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Doładowania i zwrot z zamykanej SIM

Gb z nolimit nie łączy się wprost z gb z doładowań. To inne przegródki. Nie przedłużysz inną przegródką drugiej. Poczytaj regulaminy pod kątem numeru SMS do sprawdzenia usługi. Ten sam numer -gb się łączą. Różne numery - gb się nie łączy.