Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 35
  • 0

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

Czy urządzenie podłączone do sieci w ramach taryfy Orange IoT na kartę otrzymuje publiczny routowalny adres IP? Czyli czy mogę się do tego urządzenia dostać bezpośrednio z zewnątrz?

 

________________
* Wydzielono z tematu Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid – moderator Michał

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55141
  • 655

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

@marcinkk Publiczny dostaniesz jak wykupisz VPN, na urządzenie się zalogujesz..


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2445
  • 10120
  • 91

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

@marcinkkdobrze @agat13 pisze. Kiedyś był temat  z 2021 roku na forum Nasz Orange ,, Informacje o typach kartach SIM" i tam było też zawarte o publicznym adresie IP. Podeśle linka może coś ci pomoże: https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/Informacje-o-typach-kart-SIM/td-p/288524

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18787
  • 53830
  • 739

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

@marcinkk w usługach mobilnych nie masz publicznego adresu IP. Jak potrzebujesz publicznego, to trzeba wykupić VPN jak wspomniał @agat13 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 35
  • 0

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

Zadałem to pytanie w innym wątku, ale moderator przeniósł je tutaj 🙂

 

Dzięki Panowie za odpowiedzi i info o usłudze Orange VPN (https://www.orange.pl/view/vpn), ale jak rozumiem to usługa ta nie jest powiązana z żadną konkretną taryfą.

 

Z jednej strony super i problem można uznać rozwiązany niezależnie od taryfy, ale z drugiej strony myślałem, że może taryfa Orange IoT na kartę ma jednak "w pakiecie" wartość dodaną w postaci publicznego i stałego IP, ale z dyskusji rozumiem, że nic z tego 😞


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2124
  • 11938
  • 54

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

@marcinkk wypada dodać, że rozwiązanie w temacie jest mylące i inni będą myśleć, że można w taryfie LoT prepaid wykupić Orange VPN, co jest nie prawdą, bo Orange VPN można wykupić tylko w abonamencie, tu szczegóły > Orange VPN | Orange Polska


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55141
  • 655

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

@IreneuszCD Nie było zawarte w pytaniu jaki rodzaj usługi (abonament, prepaid) ma pytający, ale potwierdzam, że w prepaid to niemożliwe. W linku jest jednak ujęte, że IoT może mieć Orange VPN

P.S zwracam honor-marker jest "na kartę"


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2124
  • 11938
  • 54

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

Fakt, teraz doczytałem, ale to musi być w aplikacji, by aktywować, bez wykupienia tej usługi Orange VPN nie będzie działać i wszystko czego oczekuje autor tematu, rozwiązanie trzeba by edytować, by jasno to opisywało, teraz to nawet ja z tego niewiele łapię 😉

Trzeba mieć na uwadze, że sporo użytkowników, tu wchodzących, nie ma bladego pojęcia, o usługach, dlatego rozwiązanie w temacie, musi jasno to opisywać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55141
  • 655

Czy w ofercie IoT urządzenie otrzymuje publiczny, routowalny adres IP?

@IreneuszCD Zgadzam się z Tobą, a nawet popieram, bo sam jestem orędownikiem jasnych i konkretnych rozwiązań. Warto jednak doczytać cały wątek, bo dopiero uzupełnienie i doprecyzowanie niektórych spraw i zawiłości tematu znajduje się w dyskusji dookołarozwiązaniowej.