Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy w 2024 roku dalej jest dostępna usługa Konto ważne rok w Orange Free na kartę?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 107
  • 0

Czy w 2024 roku dalej jest dostępna usługa Konto ważne rok w Orange Free na kartę?

@Ron, piszesz o usłudze Konto Ważne Rok?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3243
  • 7595
  • 142

Czy w 2024 roku dalej jest dostępna usługa Konto ważne rok w Orange Free na kartę?

@Charlie_Sorrow Nie, pisze o cenniku po doładowaniu Orange FREE. 

 

Orange 1.png

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32489
  • 37036
  • 1373

Czy w 2024 roku dalej jest dostępna usługa Konto ważne rok w Orange Free na kartę?

Orange ma trzy różne okresy na prepaidzie:

- okres X,okres aktywny (okres na wykonywanie i odbieranie połączeń) - wynika z doładowania lub różnych promocji jak konto ważne rok i innych
- okres Y, okres pasywny (okres tylko na odbieranie) - rok od doładowania, ale przy splocie innych promocji może ustawić się różnie względem okresu X
- okres Z,okres reklamacyjny - okres na reaktywację numeru - tu realny czas jest różny, kiedyś było 30 dni, ale czasem jest to 3 dni

Na mój Orange widać okres X i Y, o Z wiedzą doradcy na zapleczu.

Dużym problemem że promocji w Orange Free Na kartę jest tak dużo, że często okresy bywają nienaturalnie ustawione. Wtedy trzeba reklamować.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 107
  • 0

Czy w 2024 roku dalej jest dostępna usługa Konto ważne rok w Orange Free na kartę?


@Piotrekk85napisał(-a):

Dużym problemem że promocji w Orange Free Na kartę jest tak dużo, że często okresy bywają nienaturalnie ustawione. Wtedy trzeba reklamować.

Ano właśnie. Ja obecnie zamówiłem sobie on-line 2 startery po 5 zł, z taryfą Orange Free, gdzie domyślnie aktywowana jest usługa Konto Ważne Rok. Będą mi one służyć wyłącznie do wykonywania połączeń premium i wysyłania smsów premium, ponieważ w subskrypcji nju, do której się przeniosłem, ta opcja jest niedostępna. Rozumiem więc, że nawet jeśli będę robił doładowania po 5 zł, to przez rok połączenia wychodzące i przychodzące będą aktywne, a po roku, gdy minie ważność połączeń wychodzących, odbierać połączenia będę mógł jeszcze przez 93 dni? Oczywiście, jeśli nie aktywuję ponownie KWR. A po tych 93 dniach, jeśli nie zrobię żadnego doładowania, numer zostanie mi wyłączony?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3243
  • 7595
  • 142

Czy w 2024 roku dalej jest dostępna usługa Konto ważne rok w Orange Free na kartę?


@Charlie_Sorrownapisał(-a)
, odbierać połączenia będę mógł jeszcze przez 93 dni? Oczywiście, jeśli nie aktywuję ponownie KWR. A po tych 93 dniach, jeśli nie zrobię żadnego doładowania, numer zostanie mi wyłączony?

Dokładnie tak. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1664
  • 5757
  • 67

Czy w 2024 roku dalej jest dostępna usługa Konto ważne rok w Orange Free na kartę?


@Piotrekk85napisał(-a)
Orange ma trzy różne okresy na prepaidzie:

- okres X,okres aktywny (okres na wykonywanie i odbieranie połączeń) - wynika z doładowania lub różnych promocji jak konto ważne rok i innych
- okres Y, okres pasywny (okres tylko na odbieranie) - rok od doładowania, ale przy splocie innych promocji może ustawić się różnie względem okresu X
- okres Z,okres reklamacyjny - okres na reaktywację numeru - tu realny czas jest różny, kiedyś było 30 dni, ale czasem jest to 3 dni

Na mój Orange widać okres X i Y, o Z wiedzą doradcy na zapleczu.

Dużym problemem że promocji w Orange Free Na kartę jest tak dużo, że często okresy bywają nienaturalnie ustawione. Wtedy trzeba reklamować.

Dodam, że po zawieszeniu numeru, termin Z (najczęściej 30 dni) oraz sposób przywrócenia numeru jest podany na stronie MO.

Z tego co pamiętam należy nacisnąć guzik i wykonać doładowanie w wyznaczonym czasie.

Najczęściej spotyka się promocje, które zapewniają minimalny czas X oraz minimalny czas Y=X+93 dni

Wystarczy raz do roku doładować za 5 zł, aby utrzymać numer. Jak jest ponad 10 zł zablokowanych na koncie, to najtaniej przywrócić złotówki można NL za 1 zł (darmowy SMS AKT1 pod nr 80630), inaczej, po samym doładowaniu, przywrócone złotówki zostaną pomniejszone o 10% (ale nie więcej niż o 20 zł).