Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić, jeśli nie zdążyłem zarejestrować numeru na kartę? (FAQ)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

Na pewno tych numerów nie zarejestrujesz na mój orange.
Do rejestracji numeru na kartę potrzebne jest hasło jednorazowe wysyłane na rejestrowany numer.
Jeśli numer będzie zablokowany za brak rejestracji, takiego smsa nie otrzymasz.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 19
  • 0

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)


Piotrekk85 napisał(-a):
Na pewno tych numerów nie zarejestrujesz na mój orange.
Do rejestracji numeru na kartę potrzebne jest hasło jednorazowe wysyłane na rejestrowany numer.
Jeśli numer będzie zablokowany za brak rejestracji, takiego smsa nie otrzymasz.

Należy jednak pamietać, że ten sms z hasłem jednorazowym jest jeśli mogę to tak nazwać - "SMSem systemowym", a nie smsem od "znajomego", więc Twoja odpowiedź nie jest tak oczywista. Bo myślę, że po włozeniu takich kart SIM w lutym do telefonu i po próbie uzycia bedą przychodziły SMSowe komuniktay "konto niezarejestrowane/nieaktywne/brak mozliwości wykonania połączenia" itd.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

@Zagee@Piotrekk85 - odsyłam was do pkt. 1 "tutoriala"... który brzmi: 
"Jeśli nie zarejestrujesz swojego numeru to 1 lutego wszystkie usługi zostaną zablokowane. Nie będzie można m.in. dzwonić (poza numerami alarmowymi), odbierać połączeń, wysyłać i odbierać SMS (poza rejestracją przez SMS) czy korzystać z internetu w telefonie."

 

zwłaszcza do tego co podkreśliłem a jest w nawiasie... 

Chyba, że autor się pomylił 😉  @Artur co TY na to?

Jeśli nie zarejestrujesz swojego numeru to 1 lutego wszystkie usługi zostaną zablokowane. Nie będzie można m.in. dzwonić (poza numerami alarmowymi), odbierać połączeń, wysyłać i odbierać SMS (poza rejestracją przez SMS) czy korzystać z internetu w telefonie.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

Konto Mój Orange / multibox można utworzyć wyłącznie dla aktywnych numerów. Numery zablokowane, zawieszone, których czas ważności (poł. odebranych) upłynął oraz te, które są zablokowane z uwagi na brak rejestracji, nie mogą być wykorzystane do utworzenia takiego konta.

 

Ponadto, na numer niezarejestrowany dochodzą wyłącznie SMS-y związane z rejestracją (np. przypominające o obowiązku czy umożliwiające rejestrację). Nie jestem nawet pewny czy SMS-y przypominające o kończącym się terminie będą przychodziły, nie wspominających o innych.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

@Zagee, mamy potwierdzenie bezpośrednio od osób, które od strony technicznej panują nad tymi blokadami. Na pewno będą działać numery alarmowe i rejestracja przez SMS na inny numer. Dodatkowo postaramy się, aby działały:

 

  • SMSy konfigurujące kartę SIM
  • Infoserwis podający numer SIM (80190)
  • SMS z kodem rejestracji na orange.pl, o który pytałeś.

Z przyczyn technicznych nie możemy jednak zapewnić na 100%, więc zdecydowanie lepiej załatwić wszystkie sprawy przed 1 lutego... 🙂

 

 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

@Artur, to byłaby dość interesująca zmiana 🙂 Trzymam kciuki zwłaszcza za 80190 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

Osobiście uważam że NIC się nie stanie ponieważ ustawa będzie wycofana przed 2 lutym z obawy przed paraliżem wielu systemów teleinformatycznych działających w oparciu o zdalne sterowanie na kartach prepaid. Wiązałoby się to również z masowymi reklamacjami dotychczasowych właścicieli kart (zmiana warunków świadczenia usługi).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

Wiele krajów robiło już tak, jakoś nie wycofali ustawy.

Poza tym najbliższe posiedzenie sejmu jest 8 lutego, więc aby mogli to znieść bez ustawy musieli być ogłosić stan wyjątkowy lub wojenny.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

To już jutro 🙂 Jestem ciekaw ile osób "obudzi" się z niedziałającym telefonem 😉 Tak swoją drogą, miałem już trzy przypadki (pewnie pomyłki, ale aż trzy?!) próby rejestracji pod moje numery. Dwa u żonki, jeden u mnie 🙂 Jeszcze raz i bedę dzwonił do właścicieli z zarzutami o nękanie Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Co się stanie jeśli nie zarejestruję numeru na kartę? (FAQ)

O! @mabud73, zainspirowałeś dodanie kolejnego szczegółu w FAQ 🙂 Od strony technicznej numery mają być blokowane dopiero w nocy z 1 na 2 lutego, więc to raczej w czwartek rano, 2 lutego spóźnialscy mogą się zdziwić.