Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

@AnonimWchodziłem już na tę stronę (https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Abonament/Jak-wy%C5%82%C4%85czy%C4%87-SMS-reklamowe-z-kr%C3%B3...), ale piszą tam tylko o numerach, a u mnie jako numer nadawcy jest "W.KRUK". Mogę zamiast numeru podać W.KRUK? Zostanie on wtedy zablokowany?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

@Misiek62Mam ten numer od kilku dobrych lat.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

Screeny wiadomości, jak widać jedyne co mogę zrobić to usunąć wiadomość, Nie mogę odpowiedzieć ani zablokować nadawcy. 22473735_1575432035848237_762204061_o.png22494641_1575431992514908_989138525_o.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

Jeśli smsy jest wysyłany z bramki z firmy telemarketingowej, która ma z umowę z Orange - to przez kontakt z BOK można wystawić odpowiednie zlecenie. W ciągu 7 dni smsy przestaną przychodzić.
Zgłoszenie jest na dany moment, więc jeśli komuś wyrazisz zgodę na smsy - mogą przychodzić.

Jeśli ktoś wysyła smsy z własnej bramki, to niestety przez Orange tego się nie zrobi. Jeśli nie korzystałeś z usług tej firmy, to podejrzewam, że jakiś "broker" uzyskał ten numer. Może brałeś udział w jakiś lipnych loteriach czy promocjach na fejsie czy innych serwisach społecznościowych? Tu zwykle w treści smsa powinno być info o nadawcy (jakaś strona www).

Do W.Kruka jest formularz kontaktowy https://wkruk.pl/contact

Często dane przez takie firmy są pozyskiwane na weselach, w szpitalach (szczególnie na oddziałach położniczych) czy w galeriach handlowych - gdzie zazwyczaj ludzie są zajęci innymi sprawami.

 

Edit: po dodaniu wpisu zauważyłem screeny. Domena skrócona idz.do należy do platformy SMSAPI https://www.smsapi.pl/ , która ma bramki niezależne od Orange. Najlepiej się z tą platformą skontaktować ale mogą nie ujawnić klienta który wysyła smsy do Ciebie, link do kontaktu https://www.smsapi.pl/kontakt


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

Spróbuję się skontaktować z smsapi i wsrukiem, tak przy okazji... dlaczego nie ma możliwości blokowania takich "numerów"? To wina ustawień oprogramowania w telefonie, czy po prostu operatora? W jaki sposób działa blokada numeru?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

W Polsce niestety mamy słabe prawo, które nie pozwala blokować smsów czy połączeń przychodzących.
Jeśli chodzi o reklamy w smsach z krótkich numerów od 7 czy 9, to aby je wysyłać - trzeba mieć umowę z operatorem. W jednym z punktów jest możliwość wycofania reklam na dany moment przez operatora.

W Twoim wypadku nie ma numeru. Dlatego nie wiem czy zgłoszenie przez BOK Orange zadziała, spróbować można, to nic nie kosztuje.

Jeśli masz telefon typu smartfon, to zwykle w sklepach z aplikacjami można pobrać apki blokujące takie smsy. Tylko jest problem. Ktoś wysyła smsy od "Mama". Więc taka apka najprawdopodobniej zablokuje również smsy jeśli w telefonie jest kontakt z taką nazwą. W niektórych apkach można zablokować wszystkie smsy bez numeru nadawcy, ale to jest problem z otrzymaniem np. kodu z banku czy innych serwisów opartych na weryfikacji sms.

Tu najlepiej ustalić kto wysyła te smsy. Może warto (jeśli trzymacie historię) sprawdzić od czego się zaczęło.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

Dzień dobry!

Jako dostawcy usług SMS nie mamy dostępu do baz klientów, w tym do bazy W.KRUK, bardzo prosimy o kontakt z nadawcą z prośbą o usunięcie numery z bazy. Gdyby miał Pan trudności w kontakcie, chętnie pomożemy. 

Pozdrawiam,

Maja z SMSAPI


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

W przypadku nazwy nadawcy "Mama" lub innych nazw ogólnych - w naszym systemie są one blokowane, aby zniwelować ryzyko nadużyć. Stąd mamy pewność, że ta wiadomość nie wyszła z naszego systemu i nie dlatego nie jesteśmy w stanie wskazać nadawcy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

Czy to na pewno? Samo Orange wysyła wiadomości bez numeru nadawcy. Mogę dać liczne przykłady. Czy to chodzi o nazwę Mama? Poza tym jestem w stanie (o ile ktoś mi da gwarancję że fraud nie zablokuje mi wszystkich usług) wysłać wiadomość z dowolnym tekstem jako nadawca. Wystarczy prepaid za 5 zł i liczenie że dział fraud nie zauważy.

A co do smsapi - to chyba użytkownik wyżej ma problem.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Blokowanie wiadomości od nadawców bez numeru telefonu.

Uściślając: w serwisie SMSAPI.pl jest możliwość dodania własnego pola nadawcy, natomiast np. mama, tata, nie są akceptowane, ponieważ mogą prowadzić do nadużyć. Tak jak Pan wspominał, wiadomość mogła zostać wysłano bezpośrednio przez telekomy lub inny serwis, nie wiemy jak działa tam polityka bezpieczeństwa.