Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłączyć SMS reklamowe z krótkich numerów?

Autor: października 2016 – ostatnio edytowany grudnia 2016

Bazę wiedzy zasilił Piotrekk85

 

SMS reklamowe to usługi specjalne, określane często jako Premium Rate. Ich wysyłanie, a w przypadku niektórych także odbieranie, może się wiązać z wyższymi opłatami niż w przypadku zwykłego SMS. Jeśli nie chcesz ich dostawać, możesz je wyłączyć. Sposób, w jaki powinieneś to zrobić, zależy od numeru, z którego dostajesz takie SMS.

 

Wyłączenie SMS z numerów zaczynających się od 7 lub 9

  1. Jeśli numer skrócony zaczyna się od 7 lub 9, wejdź na stronę  http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4000830453,title,Uslugi-Specjalne,article.html i przejdź do zakładki wypisz się. premium.png

     

  2. Wpisz numer telefonu, na który otrzymujesz niechciane SMS oraz numer, z którego takie SMS przychodzą.
  3. Jeśli w ciągu tygodnia od zgłoszenia nadal dostajesz SMS reklamowe z tego numeru,  wejdź tutaj i znajdź numer, który chcesz wyłączyć. W kolumnie adres znajdziesz informację o tym jak skontaktować się z dostawcą. Poinformuj go o wycofaniu zgody na otrzymywanie SMS reklamowych.
    2016.08.01_10h02m28s_001.png

Wyłączenie SMS z numerów zaczynających się od 5 lub 6

 

Jeśli otrzymujesz SMS reklamowe z numerów zaczynających się od 5 lub 6, to są to SMS Specjalne przychodzące płatne (MT). W tym przypadku nie tylko ich wysyłanie, ale i odbieranie może wiązać się z wyższymi opłatami. Aby je wyłączyć, włącz blokadę na płatne SMS przychodzące lub - jeśli w ogóle nie chcesz skorzystać z usług Premium - włącz blokadę całościową.

Najszybciej blokadę usług włączysz w Mój Orange. Zaloguj się do konta i wybierz opcję Pakiety i ustawienia

 

Wyłączenie SMS z numeru 2112

SMS otrzymywane z numeru 2112  to wiadomości z usługi Fun Czat. Aby je wyłączyć wyślij SMS o treści REZ na 2112. Więcej dowiesz się tutaj.

 

Komentarze
Poziom 37, Zespół Nasz Orange

Wielkie dzięki @Piotrekk85 za kolejne zasilenie bazy wiedzy. Zdecydowanie chcemy więcej Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 36, Guru

Wow Emotikon: Szczęśliwy

Konto usunięte

@Piotrekk85 marnujesz się w swojej pracy ;p Mistrzu wracaj w pomarańczowe szeregi ;p

Poziom 36, Guru

@pablo_ck: na razie dobrze mi tu gdzie pracuję Emotikon: Szczęśliwy

Konto usunięte

@Piotrekk85 i to najważniejsze!!

klossowski
Poziom 1, Nowicjusz

To żeby zablokować wszystkie smsy mam blokować poszczególne numery? A skąd mam je znać jak ciągle przychodzą z innych nr! Dzisiaj dostałem z 73020, a wczoraj z 73099. Orange to jednak ... W play wysłałem jednego smsa i wszystkie płatne smsy i inne zostało od razu zablokowane. Powodzenia Orange, niedługo wasze akcje bedą po 20 groszy... A zastanawiałem się dlaczego w ostatnich latach wartość tej firmy spadła kilka razy, no cóż, już wiem:-) 

Poziom 36, Guru

Nie wiem po co kogoś obrażasz. Możesz skontaktować się z BOK http://orange.pl/kontakt i tam można wycofać smsy reklamowe ze wszystkich numerów skróconych.

 

Poza tym podobnie jak w Playu nie jest to blokada stała. Jeśli zaczniesz rozdawać swój numer, to reklamy mogą zacząć znowu przychodzić.