do góry

Abonament

49 artykułów
105089 odsłon
101 online

Jak wyłączyć SMS reklamowe z krótkich numerów?

Autor: Zespół Nasz Orange ‎12-10-2016 16:08

Bazę wiedzy zasilił Piotrekk85

 

SMS reklamowe to usługi specjalne, określane często jako Premium Rate. Ich wysyłanie, a w przypadku niektórych także odbieranie, może się wiązać z wyższymi opłatami niż w przypadku zwykłego SMS. Jeśli nie chcesz ich dostawać, możesz je wyłączyć. Sposób, w jaki powinieneś to zrobić, zależy od numeru, z którego dostajesz takie SMS.

 

Wyłączenie SMS z numerów zaczynających się od 7 lub 9

  1. Jeśli numer skrócony zaczyna się od 7 lub 9, wejdź na stronę  http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4000830453,title,Uslugi-Specjalne,article.html i przejdź do zakładki wypisz się. premium.png

     

  2. Wpisz numer telefonu, na który otrzymujesz niechciane SMS oraz numer, z którego takie SMS przychodzą.
  3. Jeśli w ciągu tygodnia od zgłoszenia nadal dostajesz SMS reklamowe z tego numeru,  wejdź tutaj i znajdź numer, który chcesz wyłączyć. W kolumnie adres znajdziesz informację o tym jak skontaktować się z dostawcą. Poinformuj go o wycofaniu zgody na otrzymywanie SMS reklamowych.
    2016.08.01_10h02m28s_001.png

Wyłączenie SMS z numerów zaczynających się od 5 lub 6

 

Jeśli otrzymujesz SMS reklamowe z numerów zaczynających się od 5 lub 6, to są to SMS Specjalne przychodzące płatne (MT). W tym przypadku nie tylko ich wysyłanie, ale i odbieranie może wiązać się z wyższymi opłatami. Aby je wyłączyć, włącz blokadę na płatne SMS przychodzące lub - jeśli w ogóle nie chcesz skorzystać z usług Premium - włącz blokadę całościową.

Najszybciej blokadę usług włączysz w Mój Orange. Zaloguj się do konta i wybierz opcję Pakiety i ustawienia

 

Wyłączenie SMS z numeru 2112

SMS otrzymywane z numeru 2112  to wiadomości z usługi Fun Czat. Aby je wyłączyć wyślij SMS o treści REZ na 2112. Więcej dowiesz się tutaj.

 

Komentarze
Zespół Nasz Orange
Zespół Nasz Orange

Wielkie dzięki @Piotrekk85 za kolejne zasilenie bazy wiedzy. Zdecydowanie chcemy więcej Emotikon: Szczęśliwy

Piotrekk85
Entuzjasta

Wow Emotikon: Szczęśliwy

pablo_ck
Entuzjasta

@Piotrekk85 marnujesz się w swojej pracy ;p Mistrzu wracaj w pomarańczowe szeregi ;p

Piotrekk85
Entuzjasta

@pablo_ck: na razie dobrze mi tu gdzie pracuję Emotikon: Szczęśliwy

pablo_ck
Entuzjasta

@Piotrekk85 i to najważniejsze!!

CyboRKg
Stały Bywalec

A jak zablokować sms bez podanego numeru, za to z widocznym nagłówkiem ULTIMO? Ci stalkerzy doprowadzają mnie do szalu!

Piotrekk85
Entuzjasta

Napisz do nich maila lub pismo z żadaniem zaprzestania numeru komórkowego. To jest firma windykacyjna, dane możesz znaleźć w necie.

CyboRKg
Stały Bywalec

To nie zadna firma, a zwyczajna mafia! Z terrorystami sie nie negocjuje tylko strzela bez ostrzezenia. Orange powinno umozliwic blokowanie sms-ow bez podanego numeru w naglowku, tak samo jak moge blokowac wszelkie polaczenia telefoniczne.

Piotrekk85
Entuzjasta

Jeśli firma windykacyjna wysyła Ci smsy, to albo udzieliłeś jej na to zgody albo to są treści wysyłane do poprzedniego użytkownika numeru.

W każdym wypadku masz prawo żadania zaprzestania przechowywania numeru komórki - ale jeśli to Twoja windykacja - wysyłka pism jest bardziej kosztowna niż sms/telefon.

pablo_ck
Entuzjasta

@CyboRKg też miałem taki problem na jednym z numerów, dzwonili, nakłaniali mnie do zapłaty jaki tam kwot za niezapłacone OC czy coś....podawali dane zupełnie innego człowieka. Powiedziałem że numer należy już zupełnie do innego człowieka, że ów starter kupiłem w kiosku i że jak nie wierzą niech sprawdzą na kogo zarejestrowany jest ów numer. Zastrzegłem że w razie kolejnych takich telefonów i smsów zgłoszę sprawę na Policję jako stalking i od tamtego mementu mam spokój.