Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7529
  • 137

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Wojcieszko, nawet więcej jak 30 SMS, wysyłane w sposób standardowy nie powinny blokować. W ostatnim czasie tylko w Orange blokady.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32338
  • 36297
  • 1366

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

No nie, jeśli to puste smsy.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Ostatnio tutaj opisanego przypadku nie widziłem. Jednakże wszystkie, które do tej pory widziałem w systemie, sam bym zablokował. Tutaj zostaje mi ufać, że jest to ustawione tak, iż odpowiednie numery są blokowane.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7529
  • 137

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Wojcieszko, na innym forum widziałem i tez Orange i Pre-Paid. 

@Piotrekk85, z tego co było pisane to standardowe SMSy, nie puste.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Wiecie ja poprostu odpuscilam sobie orange wlasnie stalam sie posiadaczka nowego nr w innej sieci,ja przezyje strate numeru a oni klientow i tak maja gdzies.Pozdrawiam

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Piotrekk85 a tego to zupełnie nie rozumiem...możesz wyjaśnić ?

 

"Są badane amplitudy fal radiowych, które mogą powodować niestabilność sieci." ~                   stycznia 2017                               

 

"Jeśli dzwonisz bezpośrednio z komórki i prowadzisz normalne rozmowy (jest jakaś modulacja zarejestrowana), to nie masz co się obawiać blokad." ~                   miesiąc temu                               

 

 "Chodzi tylko o pewne parametry amplitudy fali radiowej, która odpowiada za połączenie (piszą bardzo kolokwialnie)."

"Inne częste sytuacje zakładania blokad to używanie telefonu jako tzw czujki ruchu/dźwięku, przez większość czasu nie ma "wypowiadanych" słów, parametry fali są takie same. Takie działanie też obciąża sieć."

                  miesiąc temu                               

 

Przecież to jakiś absurd. Piszesz tak, jakby telefony były transmisją analogową. Bujda na kółkach. Widziałeś kiedyś na analizatorze widma jak wygląda sygnał ze stacji nadawczych ? 

P.S. W erze cyfrowej absurdem by było rejestrowanie jakichś fal radiowych, amplitud itd. Można analizować to na setkę różnych sposobów. Mniej odrealnionych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32338
  • 36297
  • 1366

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Są różne mechanizmy antyfraudowe. Co w tym złego? Wszystkie sieci poza playem mają podobne mechanizmy (antyfraud w Play to inna historia).

Co do szczegółów, to nie mogę pisać. Ale trzeba pamiętać że nolimity nie upoważniają do robienia z SMSami co się chce.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Prosze Pana wysylalam normalne standardowe wiadomosci,i w normalnych ilosciach nie setki i nie tysiace,czy uwaza Pan ze taka blokada po 30 smsach dziennie jest normalna?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32338
  • 36297
  • 1366

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

To @Ron napisał, że to blokada za ilość (to inny punkt regulaminu). Poza tym warto sprawdzić na mój Orange ilość i numery smsów. Jeśli masz Facebooka, WhatsApp, antywirusa czy jakaś aplikację wysyłającą smsy w tle, to możesz ich nawet nie widzieć, że telefon wysyła (warto sprawdzić które aplikacje mają uprawnienia do wysyłki sms).

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7529
  • 137

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Piotrekk85, gdzie tam masz, że 30 SMS ów to ilość blokująca numer? Do Mój Orange nie może się dostać, bo ma zablokowany numer.