Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32445
  • 36820
  • 1369

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Ron: nikt nie dostaje blokady za rozmowy zwykłe. Rozmowy nie są nagrywane, bo tak sugerujesz że ktoś sprawa na jaki temat rozmawiasz. Chodzi tylko o pewne parametry amplitudy fali radiowej, która odpowiada za połączenie (piszą bardzo kolokwialnie).

Mają nielimitowane rozmowy czy smsy nie masz prawa korzystać z karty sim w sposób dowolny. Zakładasz, że każdy ma kartę sim w klasycznym telefonie lub smartfonie. Ale nie są to jedyne urządzenia. Ja sam kiedyś dostałem blokadę za wysyłanie poprzez Nokia PC Suite informacji dla znajomych z roku w trakcie studiów (wysłałem koło 1000 smsów w 10min). I tak działanie jest dla przykładu zabronione w regulaminie usług np. prepaid. Inne częste sytuacje zakładania blokad to używanie telefonu jako tzw czujki ruchu/dźwięku, przez większość czasu nie ma "wypowiadanych" słów, parametry fali są takie same. Takie działanie też obciąża sieć. Pomyśl o tym tak, że zazwyczaj z jednego nadajnika korzysta od 1000 do 10000 kart sim. Jeśli każdy by robił obciążające działania, nie starczyło by dla każdego. Nie wiem czy bywasz czasem na jakiś masowych imprezach jak np. festiwale muzyczne. Jeśli nie ma tam tymczasowej stacji, to o zadzwonieniu można marzyć. I po to te wszystkie działania.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7571
  • 139

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane


Piotrekk85 napisał(-a):
Ja sam kiedyś dostałem blokadę za wysyłanie poprzez Nokia PC Suite informacji dla znajomych z roku w trakcie studiów (wysłałem koło 1000 smsów w 10min). I tak działanie jest dla przykładu zabronione w regulaminie usług np. prepaid.

Taka sytuacja jest oczywista, sztuczny ruch i wykorzystywanie aplikacji do maszynowego wysyłania SMS Emotikon: Szczęśliwy

 


Piotrekk85 napisał(-a):
Inne częste sytuacje zakładania blokad to używanie telefonu jako tzw czujki ruchu/dźwięku, przez większość czasu nie ma "wypowiadanych" słów, parametry fali są takie same.

Ja o takim czymś nawet nie piszę. Nie mieszajmy pojęć Emotikon: Szczęśliwy Mowa o standardowych rozmowach, ale długich i wysyłaniu SMSów.

Nie powinno być blokad nawet za długie rozmowy telefoniczne, a obciążenie nadajników o którym Ty piszesz zwiększa używanie GB w sieci. Te ilości GB jakie ludzie dziś przesyłają przez sieci mobilne są ogromne, a blokad żadnych nie ma w kwesti internetu. Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32445
  • 36820
  • 1369

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Tu się nie zgodzę do końca. W ówczesnych czasach program Nokia PC Suite był do pobrania ze strony Orange. Po mojej długiej walce i wielu reklamacjach ktoś takie softy zaczął usuwać z www.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Witam zablokowano mi nr wlasnie z powodu sztucznego generowania ruchu choc nie wiem dlaczego i co teraz?

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7571
  • 139

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane


Dorota10 napisał(-a):
94 388

Oj nie fajnie Emotikon: Smutny Ile SMSów lub połączeń ??


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

W wiadomości SMS przed zablokowaniem otrzymałeś powód blokady. Będzie wpisany punkt regulaminu, na podstawie którego tak się stało. Jeżeli się nie zgadzasz z decyzją i chciałbym otrzymać więcej informacji, to można się skotanktować w tej sprawie tylko korespondencyjnie: 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Raczej duzo smsow i to na jeden nr ,mialam wlaczona usluge rozmowy bez limitu

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32445
  • 36820
  • 1369

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

A wysyłałaś je w sposób automatyczny?

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7571
  • 139

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Dorota10,

Reklamację możesz złożyć. Ile tych SMSów poszło mniej więcej??


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Nie to byly normalne wiadomosci typu co tam?i co teraz mam zrobic da sie to jakos odblokowac?