Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych


@ketrasaArturnapisał(-a)

Do mnie jak dzwonią osoby z telemarketingu, to grzecznie się pytam, czy chce sobie pan pani pogadać, czy kończymy rozmowę. Jak chce pogadać, to odkładam telefon i niech się dana osoba produkuje, skoro chce gadać.


Ostatnio coraz częściej dzwoni bot który przedstawia się jako "wirtualny asystent". Z takim nawet nie pogadasz.

Ale nawet jeśli dzwoni żywy człowiek(?) to i tak bywa że nie rozumie co się do niego mówi. Przykładowy dialog (płcie dobrane tak, żeby było jaśniejsze kto co mówi, w rzeczywistości wszystkie kombinacje są spotykane):

 

-Chciałam zaproponować Panu świetny interes, obniży on Panu rachunki za prąd.

-Rozumiem, czy chce mi Pani zaproponować zakup fotowoltaiki?

-Może Pan uzyskać ogromne wsparcie finansowe w ramach nowych, cudownych programów.

-Ale czy chce mi Pani zaoferować fotowoltaikę?

-Na początek proszę odpowiedzieć na kilka pytań.

-Słucham...

-Czy ma pan instalację fotowoltaiczną?

-Tak, mam taką instalację.

-To w takim razie chciałabym zaproponować zakup w naszej firmie instalacji z dofinansowaniem...

-Ale przecież powiedziałem że mam już fotowoltaikę, od początku próbuje to Pani powiedzieć.

-A to przepraszam.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych

@j131 konsultanci nie słuchają co się do nich mówi 😎

Wciskają produkt na siłę i to wkurza, ale taka ich praca, czasem odpuszczą jak stanowczo odmówisz, trzeba jednak wytrwać do końca 😎

Sztuczna inteligencja będzie dzwonić do upadłego, chyba że się przekieruje na pocztę głosową 😃


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych

Skrót mojej rozmowy z "konsultantką" od fotowoltaiki:

- halo, słucham

- dzień dobry mam świetną ofertę na instalację fotowoltaiczną, rozumiem że rozmawiam z osobą z okolic Warmii i Mazur?

- niestety nie...

- ale to nie szkodzi, posiadamy w swojej ofercie również rozwiązania dla innych okolic kraju, proszę podać okolicę w której pan mieszka, a dobiorę ofertę

- Żuławy Wiślane...

- rozumiem, mieszka pan w domu jednorodzinnym, kamiennicy?

- nie na łodzi...

- acha, niestety w chwili obecnej nie posiadamy ofert dla takiego miejsca zamieszkania lecz wkrótce mogą się pojawić, więc pozwoli pan że wtedy skontaktujemy się z panem?

- niestety zaraz odpływam i będę poza zasięgiem...

- a to skontaktuję się jak pan wróci, dziękuję za rozmowę do usłyszenia


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9661
  • 82

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych

Dobre @slav72😎 Muszę to kiedyś przetestować 😉 Większości przypadków rozmawia się  z robotem. Najlepszym rozwiązaniem jest powiedzenie że rozmowa jest nagrywana lub nie wyrażasz zgodę na nagrywanie rozmowy. Można też powiedzieć że w związku z obowiązywaniem RODO nie zgadzam się na przetwarzanie moim danych osobowych lub dziękuję, nie jestem zainteresowany ofertą

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych

Można zauważyć, że często takie rozmowy są prowadzone przez boty. Dlatego u Ciebie @j131 tak długo trwało usilne poinformowanie, że masz fotowoltaikę. @slav72 niezły sposób na fotowoltaikę.