Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwrot środków

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 48
  • 0

Zwrot środków

Witam, piszę z takim zapytaniem, czy można sie odwołać od zwrotu środków, ponieważ ten zwrot środków zabiera więcej, niż daje, jako wyjaśnienie dodaję zdjęcie

 

Screenshot_20230606_105019.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2430
  • 10073
  • 88

Zwrot środków

Cześć @IgiNE 

Przesyłam Ci w załączniku Regulamin usługi „Nowa Gwarancja Zwrotu” obowiązuje od 1 stycznia 2014 r. do odwołania ze zmianami od 31 marca 2021 r, 15 czerwca 2021 r. i 24 lipca 2022 r. Usługa „Nowa Gwarancja Zwrotu” polegająca na możliwości odzyskiwania utraconych środków z konta głównego, zwana dalej „Usługą”, skierowana jest do Abonentów sieci Orange korzystających z oferty Orange na kartę („Użytkownicy”), którzy w momencie zakończenia okresu aktywnego utracili niewykorzystane środki z konta głównego.

Przesyłam Ci najważniejsze punkty regulaminu

2. W momencie zakończenia okresu aktywnego Abonent traci możliwość wykorzystania środków zgromadzonych na koncie głównym.
3. W ramach Usługi niewykorzystane w momencie zakończenia okresu aktywnego środki z konta głównego są blokowane, o czym
4. Abonent zostaje powiadomiony SMS-em, który w treści wskazuje na wysokość zablokowanej kwoty.
5. W ramach Usługi Abonent może odzyskać zablokowane środki.
6. Warunkiem odzyskania zablokowanych środków jest doładowanie konta głównego Abonenta dowolną kwotą poprzez:
▪ 14 cyfrowy kod doładowujący z karty zdrapki lub wydruku z terminala,
▪ terminal płatniczy,
▪ Internet,
▪ bankomat,
▪ usługę Przelew SMS,
▪ aplikację Mój Orange,
▪ usługę Doładowania Konta z Telefonu z Rachunkiem,
▪ usługę Doładowania konta z telefonu stacjonarnego,
▪ usługę Dzięki Tobie.
7. Doładowanie, o którym mowa w pkt 5 musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia, w którym Abonent przeszedł z okresu aktywnego do pasywnego.

9. Zablokowane środki zwracane są na konto główne Abonenta ciągu 24 godzin od momentu doładowania konta, dokonanego zgodnie z pkt 5 i pkt 6, z zastrzeżeniem pkt 15 i 16 niniejszego Regulaminu.
10. O fakcie odblokowania środków Abonent zostaje powiadomiony SMS-em wskazującym na wysokość odblokowanej kwoty.
11. Odblokowane środki nie przedłużają ważności konta na połączenia wychodzące i przychodzące. Ich ważność jest tożsama z ważnością doładowania, które spowodowało zdjęcie blokady środków.
12. Czas trwania bezpłatnej blokady środków z konta głównego trwa 7 dni od momentu zakończenia okresu aktywnego, po tym czasie odblokowanie środków na koncie głównym będzie możliwe do ostatniego dnia okresu pasywnego w ramach usługi płatnej.

14. Abonent posiadający zablokowane środki ma możliwość weryfikacji kwoty i terminu trwania blokady pod numerem Orange Automatycznego Biura Obsługi *500 (opłata zgodna z cennikiem usług Abonenta) lub logując się na www.orange.pl.

Więcej informacji w załączonym regulaminie

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18666
  • 53450
  • 726

Zwrot środków

@IgiNE zwrot środków jest regulowany regulaminem i jeżeli opłata za zwrot jest pobrana prawidłowo, to reklamacja będzie rozpatrzona negatywnie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5570
  • 22596
  • 186

Zwrot środków

@IgiNE 

Załączony obrazek nie dotyczy zwrotu środków, więc nie jestem pewien o co pytasz.

Jeśli chodzi Ci o opłatę 20PLN pobieraną za zwrot kwoty pozostałej po zakończeniu umowy, to jest ona zgodna z prawem więc się nie odwołasz skutecznie, IMHO.

Jeśli chodzi Ci o coś innego, to napisz obszerniej o co właściwie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13315
  • 54611
  • 641

Zwrot środków

@IgiNE Odwołać się zawsze możesz...efekt? Sprawdź na infolinii, darmowej.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 48
  • 0

Zwrot środków

@ketrasaArtur czyli mam rozumieć, że jeżeli doładuję, to zwrot środków będzie nierozpatrzony i nie zostanie mi zabrana opłata za zwrot 0 zł?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 48
  • 0

Zwrot środków

@agat13 , @j131 , chodzi mi o to, że jak doładuję, to zostanie mi oddane 0 zł, po uiszczeniu opłaty 42 gr, i zastanawiam się, jak mogę nie dostać tego zwrotu, by nie stracić 42 gr. Bo z tego co pamietam, oplata jest naliczana od razu po doladowaniu.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13315
  • 54611
  • 641

Zwrot środków

@IgiNE Doładować musisz jeśli chcesz korzystać z karty...regulaminowo zabiorą. Wydaje mi się, że koszt niewielki i nie opłaca się kruszyć kopii


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Zwrot środków


@IgiNEnapisał(-a)

Witam, piszę z takim zapytaniem, czy można sie odwołać od zwrotu środków, ponieważ ten zwrot środków zabiera więcej, niż daje, jako wyjaśnienie dodaję zdjęcie

 

Screenshot_20230606_105019.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Od środków na koncie, przy zwrocie, odliczany jest VAT, tak na prepaid Orange, jak i we FLEX, jak ci @IgiNE to nie pasuje, to zrezygnuj z oferty prepaid.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 48
  • 0

Zwrot środków

  1. @IreneuszCD, a jak zrezygnowac z tej oferty prepaid?

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Zwrot środków

@IgiNE przejść na abonament można, lub zrezygnować całkowicie z GSM 😉

Co do rezygnacji, to nie doładowywać, sama wygaśnie, jak termin przychodzących połączeń, będzie na zero dni.