Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22669
  • 188

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

@kolor 

No dobrze, skoro temat przerodził się w burzę mózgów nad spamem telefonicznym, to zachęcam do drążenia tematu "w głąb". Okazuje się ze aż tak wielu tych spamerów nie ma. Co więcej, ich działalność (poza oczywiście próbami oszustwa typy phishing czy "na wnuczka" które kwalifikują się do zgłoszenia CERT czy organom ścigania), jest pół-legalna: oni faktycznie chcą coś sprzedać. Wobec tego jakieś reguły też ich obowiązują. Można próbować to wykorzystać. Co ciekawe, podobno za większość spamu telefonicznego w Polsce odpowiada jedna osoba, nie jest to tajemnicą a mimo to nikt z tym od lat nie jest w stanie nic zrobić. Tu przykładowa diagnoza z przepisem na lekarstwo:

https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/51680-jak-pozbyc-sie-klary-sobieraj-metoda-na-telefony-...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22669
  • 188

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 99
  • 0

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

Skoro piszemy o telefonicznym spamie, dzwoni do mnie miła pani, oferuje

mi jakiś produkt, usługę, dokładnie nie pamiętam, ja jej na to, to dobrze się 

składa, zrobimy wymianę barterową, prowadzę zakład pogrzebowy i do

końca tygodnia daję jej upust na pogrzeb w wysokości 40 % 😁

Dowiedziałem się że jestem wariat i coś tam jeszcze, ale z tego numeru już nie miałem

więcej połączeń. Tak to jest gdy mamy nudny dzień w pracy 🤣

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

@acabar  ja mam zablokowane numery nie znane, tylko te ze spisu kontaktów dzwonią, zero spamu i nikt mi nic nie sprzedaje 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 99
  • 0

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

@IreneuszCD , nie mogę tak zrobić, w pracy mój numer jest podawany innym,

na zasadzie, zadzwoń, Jacek ci to ogarnie, w książce mam przeszło 800 numerów,

z 80% cholera wie, kto to, z pracy,  z innych firm. Na drugim numerze mam spokój,

ale co z tego jak dwa simy w jednym fonie.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 132
  • 0

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

Kto coś mówił o CERT tak ci pomogą że hej !!!!!!!!!!!!


dziękujemy za przesłanie zgłoszenia.

Niestety, nasz zespół nie ma odpowiednich uprawnień, aby móc przeanalizować oraz podjąć kroki w sytuacjach związanych z telefonią komórkową. Tym samym nie możemy wysnuć czy dane działanie jest związane z oszustwem, a tym bardziej pociągnąć podmiot do odpowiedzialności.

Sugerujemy ponowne skontaktowanie się ze swoim operatorem GSM oraz zgłoszenie sprawy na policję w celu zablokowania numeru. Wybrane modele telefonów posiadają też filtry antyspamowe, które warto włączyć w razie problemów z częstymi telefonami od oszustów.

Z poważaniem
Zespół CSIRT NASK / CERT Polska


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada


@kolornapisał(-a)

Kto coś mówił o CERT tak ci pomogą że hej !!!!!!!!!!!!


dziękujemy za przesłanie zgłoszenia.


Możesz napisać jak brzmiało Twoje zgłoszenie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 132
  • 0

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

Normalnie podałem opis sytuacji i numery które zakłócają mi spokój.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada

@kolor podziwiam twój zapał, ale żaden operator nie blokuje takich numerów, trzeba to samemu robić, skoro masz prosty telefon to utrudnione te filtrowanie, trzeba samemu takie nr na listę blokowanych wrzucać, bo jakbyś miał telefon z Androidem to jest Orange telefon i zablokuje większość niechcianych połączeń, może warto takowy kupić 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Blokada niechcianych połaczen przychodzacych --2 TeleMarket Blokada


@kolornapisał(-a)

Normalnie podałem opis sytuacji i numery które zakłócają mi spokój.


Zakładam, że Twój opis brzmiał tak jak w ten skierowany do NO, czyli cytuję "... dzwoni do mnie taki automat z Numeru 343473301...". W takie wypadku CERT odpowiedział zgodnie ze swoimi kompetencjami. Jego analitycy nie są w stanie zweryfikować, w jakim celu owo połączenie było realizowane. Kolejna sprawa to potencjalnie pojedyncze połączenie z tego numeru zostało do nich zgłoszone. Zgłoszone przez Ciebie. Trudno na to zareagować w sposób, jaki oczekujesz. Po prostu nie ma przesłanek, aby stwierdzić, że doszło do znamion popełnienia przestępstwa.

Na marginesie w pełni zgadzam się z @IreneuszCD, który napisał, że operator nie blokuje takich numerów, trzeba to samemu robić. Sprawdziłem to 15 minut temu osobiście.