Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z doładowaniem na numer


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Problem z doładowaniem na numer

Witam, na numer doładowałem sobie 10zł za pomocą aplikacji mobilnej banku, lecz problemem jest fakt, że pomimo odebrania wiadomości o pomyślnym zasileniu numeru, nie ma żadnych środków na nim. 

 

Screenshot_2023-06-25-23-50-59-65_cf3cf72bd8e53b0db7ddb0a6f2208af9.jpgScreenshot_2023-06-25-23-51-16-23_cf3cf72bd8e53b0db7ddb0a6f2208af9.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

7 ODPOW. 7

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3217
  • 7474
  • 136

Problem z doładowaniem na numer

@Chirisaki Nie masz aktywnego pakietu?

Zaloguj się do aplikacji Mój Orange i zobacz co jest aktywne po doładowaniu? 

 

Najlepiej wył i wł telefon. Środki powinny pojawić się za chwile na koncie. Często z lekkim opóźnieniem. 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18433
  • 52701
  • 710

Problem z doładowaniem na numer

@Chirisaki podejrzewam następujące przyczyny szybkiego zużycia środków z doładowanego numeru:

  • jest włączona transmisja danych i po doładowaniu, zanim zostanie przyznany pakiet GB, transmisja danych została opłacona ze środków konta głównego.
  • włączone są usługi premium, które po doładowaniu są opłacane z konta głównego.

W aplikacji Mój Orange możesz sprawdzić samodzielnie, na co zostały pobrane środki bezpośrednio po doładowaniu.

Warto też zablokować usługi premium, SMS-y i MMS-y o podwyższonej płatności wysyłane i pobierane. Jeżeli sobie nie poradzisz, to warto skorzystać z pomocy konsultanta.

Przed doładowaniem warto wyłączyć transmisję danych i włączyć dopiero jak otrzymasz SMS-a z informacją o przyznanym pakiecie GB.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Problem z doładowaniem na numer

Dodatkowo mogą też być sytuacje i problemy gdy korzystasz z roamingu.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Problem z doładowaniem na numer

@Chirisaki  skontaktuj się z Orange, bo coś nie tak z twoim kontem, być może jakaś usługa Premium czy Prenumerata, jest aktywna i środki znikają z konta, wypada w Aplikacji Google Play > Mój Orange, zablokować usługi Premium i Prenumerata, lub poproś konsultanta z Orange.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5484
  • 60

Problem z doładowaniem na numer

@Chirisaki 

Ile masz aktualnie złotówek na koncie?

Sprawdziłeś zakładkę <Wykorzystanie> w MO

 

PS.

Ogólnie to w OFNK trudno aktywować jakieś płatne usługi poza usługami Orange.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 322
  • 2

Problem z doładowaniem na numer

Sprawdź czy czasem nie zjadło kasy za transmisję danych - pomiędzy doładowaniem, a przyznaniem bonusu GB za zasilenie, trwa ok kilkanaście minut, szczególnie, gdy byłeś w okresie pasywnym, a kasa była zamrożona. Włącz sobie no-limit za 1 zł na 1 dzień, a zyskasz konto ważne miesiąc i ochronę środków przed ich zjadaniem na jakiś czas (ewentualny lejek).


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5484
  • 60

Problem z doładowaniem na numer

Ogólnie  nolimity  od 1.06.2023 mają wiele właściwości.

Umiejętne wykorzystanie właściwości np. jednorazowego NL za 1 zł może bardzo zoptymalizować wydatki.

W stanie pasywnym, przy zablokowanych złotówkach (co najmniej 1 zł zablokowane) NL za 1 zł aktywujemy (wtedy i tylko wtedy) poprzez bezpłatny SMS AKT1 na numer 80630.

 

PS. Niektóre informacje są dostępne(widoczne) tylko na stronie MO (nie w aplikacji)

Np. Przywrócone same GB z z zablokowanej jednorazowej usługi NL.