Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 114
  • 0

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

Dzień dobry, mam słaby zasięg Wi-Fi z FB6. Poziom Wi-Fi mierzony w odległości ok 2 m od routera ( w tym samym pomieszczeniu) programem Analizator Wi-Fi jest na poziomie - 55--60 dBm.

Czy jest i jak można zmienić ustawienia poziomu Wi-Fi w FB 6? Dlaczego nie można zdalnie ( ze strony Orange ) sprawdzić Wi-Fi ( komunikat o nieprawidłowościach) ?

 

Pozdrawiam ŁM

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13111
  • 53866
  • 631

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

@Marudero1956 Wifi w FB nadaje ze stałą mocą. Tego nie zmienisz. To, że masz taki pomiar może wynikać z wielu uwarunkowań otoczenia sieciowego sieci bezprzewodowych. Ja używam WifiAnalyzera (soft na androida) i tam widać otoczenie-ilość sieci dookoła i ich moc odbierana w danym punkcie. W blokach jest to dość skomplikowane, bo może być ich wiele, przez co nasza może być zakłócana...

Jeśli możesz, zrób reset do ustawień fabrycznych i pokaż screena z apki, o której wspomniałem.

Powiem, że Orange ma możliwość diagnostyki zdalnej wifi (oczywiście dość ograniczoną), ale kwestia jej interpretacji, to już zależy od konsultanta 🙂

Jeśli reset, czy pomiary na innej aplikacji (innym smartfonie) nic nie zmienią zawnioskuj o wymianę FB


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 152
  • 560
  • 3

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

Na 2.4Ghz czy na 5Ghz?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

@Marudero1956To jest dobra siła sygnału, chociaż dla 5 GHz z dwóch metrów i bez przeszkód powinno spokojnie zejść poniżej 50 dBm. Iloma urządzeniami dokonywałeś pomiaru?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 529
  • 1910
  • 13

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

To zależy w dużej mierze od karty wi-fi w urządzeniu. W komputerze mam -51dBm a na telefonie -42dBm który jest sporo nowszy.

Ekspert AMA
  • 59
  • 288
  • 45

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

Jeżeli na innych typach urządzeń jest podobna sytuacja to prawdopodobnie coś zakłóca w pobliżu FB6.

Daj @Marudero1956 znać jak wygląda poziom odbieranego sygnału na innych urządzeniach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 114
  • 0

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

Print screen w załącznikach. Mój - Orange 9...Pierwszy 2,4 GHz, drugi 5 GHz. Wygląda , że obcy sygnał jest na tych samych kanałach. Czy zmiana kanałów może pomóc rozwiązać sprawę?

Pozdr


wifianalyzer(2378).pngWiFiAnalyzer(9800).png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13111
  • 53866
  • 631

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

@Marudero1956  te pomiary były robione w jakiej odległości od modemu? Zmiana kanału w tym przypadku dla 5GHz na 100, 40 lub 48

A właśnie, które to Twoje ssid?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

@Marudero1956 Jeżeli Twoją siecią jest „Salon” na kanale 6 to obecność drugiej z różnicą ponad 20 dBm nie ma żadnego wpływu. Powiedzianym, że masz bardzo dobrą sytuację.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 114
  • 0

słaby poziom i zasieg wi-fi w FB6

Napisałem , że mój Orange  to jest Orange 9... Orange salon jest sygnałem obcym.