Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z zasięgiem wi fi i odległościami od telefonu i dekodera


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

problem z zasięgiem wi fi i odległościami od telefonu i dekodera

Cześć. Posiadam ofertę internetu, telefonu stacjonarnego i orange tv sat. Wszystko podłączone do livebox 2.0.

Gniazdko telefoniczne mam w jednym pokoju (livebox) w drugim pokoju telefon stacjonarny a w trzecim pokoju dekoder. Mam problem żeby to wszystko pospinać na kable... chodzi tu o odległości oraz ściany 😕 Z wiadomych względów wszystko to potrzebuje połączenia z internetem. Ponadto narzekam na kiepski zasięg wi fi czasem w drugim końcu domu pomimo dwóch kresek na pięć zasięgu internet jest zrywany.
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ? Czy orange ma już jakiś nowszy sprzęt który pozwala łączyć się bezprzewodowo? Czy muszę kupić coś innej firmy?
dzięki za odpowiedź

 

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

problem z zasięgiem wi fi i odległościami od telefonu i dekodera

Orange ostatnio proponuje różne extendery do wifi. Dla Twojej konfiguracji usług ma w ofercie https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-extender-plus-obsluga-i-konfiguracja

Jeśli router działa, to sama wymiana na nowszy model pod kątem zasięgu wifi wiele nie zmieni. Chyba że coś innego nie działa poprawnie.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

problem z zasięgiem wi fi i odległościami od telefonu i dekodera

Sprawdziłem. Trochę drogo to wychodzi. A może coś spoza Orange? Jakiś repeater, który  będzie można podłączy do dekodera i przedłuży zasięg wi fi? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 52
  • 3

problem z zasięgiem wi fi i odległościami od telefonu i dekodera

Od tego sezonu "powrót do szkoły" weszło rozwiązanie z Smart Wi-Fi Box

https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

problem z zasięgiem wi fi i odległościami od telefonu i dekodera

@thomson91- weź sobie na próbę Smart Wi-Fi Box. Koszt obecny to 4.99 zł/mc. Zawsze możesz z niego zrezygnować, jeśli nie będzie spełniał Twoich oczekiwań.
U mnie, w bloku z wielkiej płyty, zasięg WiFi potrafił spaść o połowę pomiędzy salonem a gabinetem. Po użyciu w/w repeatera mam praktycznie 100% w całym mieszkaniu. Instalacja w/w urządzenia jest prosta, a z aplikacją Mój FunBox - nie można popełnić błędów :).