Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 + RT-N18U + UHD 88

Sytuacja następująca - na piętrze mam Funbox 2.0 z kolei na parterze dekoder UHD 88. Mam puszczony jeden kabel ethernet, który mógłbym wpiąć bezpośrednio w dekoder tv, ale chciałbym jeszcze mieć Asusa RT-N18U (wgrane tomato) jako AP. Czy bez dokładania switcha bądź zarabiania od nowa wtyczki i wpuszczania dwóch kabli niejako w jeden mogę skonfigurować to żeby mieć TV i działający AP bez szwanku ? Pozdrawiam

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1712
  • 1721
  • 99

@tomekkg89 @Powinno ruszyć, Asusowi musisz nadać IP z puli Funboxa(FB-192.168.1.1, Asus - 192.168.1.2), musisz wyłączyć DHCP na Asusie. Kabel z gniazda LAN z Funboxa podłączasz do gniazda LAN w Asusie.

@ Po całej operacji powinieneś uzyskać adres IP z Funboxa i internet po switchu i po Wi-Fi.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 2
  • 0
  • 0

Dziękuję za odp., wydaje mi się, ze próbowałem już tym sposobem i wszystko poza TV działało jak należy. Sprawdzę ponownie.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1712
  • 1721
  • 99

[ Edytowane ]

@tomekkg89 @@@Jeżeli router czy Tomato blokuje VLANy na których chodzi TV, to trzeba zastosować prosty, niezarządzalny switch.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz