Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z modemem

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

problem z modemem

cześć, mam problem z uruchomieniem internet'u na własnym routerze. Dostałem dzisiaj sms z mailem i hasłem od doradcy i ogólne ustawienia ale dalej nie udaje mi się ustanowić połączenia. Router to asus rtax92u, do routera połączenie po kablu lan. do puszki światłowodowej też podłączenie po lan z zestawu.

 

plx help

 

___________

* Temat przeniesiony z O społeczności - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

problem z modemem

@Andrzej5555 jak masz ont i nie chcesz funboxa po drodze mieć to ten router AX92U nie spełnia wymagań(czyli tagowania vlan 802.1q/x) więc to nie uruchomisz jako standalone tylko jako np ap ale wtedy zostawić będziesz musiał funboxą jako router

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

problem z modemem

@Andrzej5555  masz problem z konfiguracją routera ASUS, to może racz dać zrzuty z ustawień, tak w ciemno to nikt nie pomoże.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

problem z modemem

@Andrzej5555 W specyfikacji nie ma słowa o obsłudze VLAN-ów, bez czego nie skonfigurujesz netu. Owa puszka, to jak się domyślam zewnętrzny ONT?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

problem z modemem

@Andrzej5555 jak masz ont i nie chcesz funboxa po drodze mieć to ten router AX92U nie spełnia wymagań(czyli tagowania vlan 802.1q/x) więc to nie uruchomisz jako standalone tylko jako np ap ale wtedy zostawić będziesz musiał funboxą jako router


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

problem z modemem

@agat13 taki mi w sklepie polecili, że bankowo będzie działać. To jaki spełnia wymogi jaki kupić możesz polecić, zależy mi na stabilności i cenie nie wyższej jak 900 zł.

Anonim

Nie dotyczy

problem z modemem


@hasuzlasunapisał(-a)

@Andrzej5555 jak masz ont i nie chcesz funboxa po drodze mieć to ten router AX92U nie spełnia wymagań(czyli tagowania vlan 802.1q/x) więc to nie uruchomisz jako standalone tylko jako np ap ale wtedy zostawić będziesz musiał funboxą jako router


Niestety się mylisz i niepotrzebnie piszesz w temacie... 😐

ASUS RT-AX92U VLAN  i ustawienia VLAN VLAN Orange 

@Andrzej5555 router masz ok i nie musisz go zmieniać.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

problem z modemem

BRT-AC828 to jednak co innego niż RT-AX92U. Ale nie wykluczone że istnieje jakiś firmware dla RT-AX92U który ma wszystkie potrzebne opcje... W instrukcji https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/RT-AX92U/PL15762_RT-AX92U_UM_WEB.pdf nic o VLAN nie widzę. Ale może źle patrzę. 

Anonim

Nie dotyczy

problem z modemem

@j131  to tylko przykład konfiguracji, podstawowe VLAN ten ASUS z tematu da ustawić, internet ruszy.

Zresztą wszystkie nowe modele ASUS dają się pod internet Orange ustawić, tylko z TV Orange mają problem 😉

Strona 68 instrukcji IPTV port22 --> router: VLAN ID=35


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

problem z modemem

Kupiłem, a raczej wymieniałem na ten router co mi na priv polecił haruzlasu. Śmiga jak tralala. Dzięki za poradę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

problem z modemem

@Andrzej5555 w razie potrzeby informacje o konfiguracji własnego routera masz podane w linku:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl