Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

podłączenie multiroom

Anonim

Nie dotyczy

podłączenie multiroom


@kastor11napisał(-a)

Tak też myślałem, ale odległość od FB jakieś 12m. niestety na ekranie hasło za słabe wi-fi. czy zwykły wzmacniacz np. tp link coś pomoże, czy smart wifi box będzie lepszy?  mam stary router linsys, można go wykorzystać?


Jak ten Linksys ma tryb AP Klient (Punkt Dostępu) to tak, inaczej wzmacniacz wi-fi, bez problemów smart wi fi box od Orange, bo mniej na uwadze że usługi TV musisz mieć, gro sprzętu tego nie obsługuje i tylko net będzie w odległym pomieszczeniu, bez obsługi dekodera (telewizji).

@PARANOJA  A zadziała taki układ TP link+uhd88? 

To w praktyce trzeba sprawdzić, bo muszą uprawnienia przechodzić, nie każdy sprzęt to przepuszcza czy obsługuje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

podłączenie multiroom

Cześć,

 

Jeśli mieszkasz w zabudowie wielorodzinnej warto wypróbować Transmitery sieciowe (inaczej PLC lub liveplug) ponieważ gniazda elektryczne w bloku sa w jednej fazie. Takie rozwiązanie (o ile długość kabla elektrycznego w ścianie od Modemu via tablica rozdzielcza do 2 TV nie jest zbyt wielka, a jakość użytego przewodu elektrycznego i ilość punktów styku/złączy nie za duża-strasznie dużo niewiadomych!!!) pozwoli bez przeciągania kabla na w miarę stabilna transmisję. Zaznaczam, że testy z transmiterami trzeba wykonywać włączając je do niezależnego gniazda elektrycznego, a nie do listwy przedłużacza.

ja bym jednak sprawdził działanie Smart Wifiboxa jako urządzenia odbierającego sygnał wifi w najlepszym punkcie pokoju z 2 TV i "ostatnia milę" wykonał kablem eth podłączonym do dekodera i dwuportowego switcha w SWB. Zaznaczam, że i ustawienie modemu nie jest nieistotne. musi być jak najbardziej wyeksponowany w kierunku 2 TV i SWB, a nie schowany w szafce czy tuz przy podłodze. Umiejscowienie zarówno modemu jak i SWB ma ogromne znaczenie. Miłej zabawy