Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox3 nie nadaje ip.....

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

po kablu 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

funbox3 nie nadaje ip.....

@andrzejnmm W panelu administracyjnym -> zaawansowane -> DHCP

 

Spróbuj ustawić zakres od 192.168.1.100 do 192.168.1.150

Jeżeli to nie pomoże, przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga, to usuń ten repeater wifi i zrestartuj modem. Być może on wprowadza jakieś zamieszanie.

 

Jeżeli po usunięciu repeatera też się to dzieje, to wymiana sprzętu na nowy.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

przepraszam wpisałem ze mam fb3, błąd w pisaniu, mam funboxa2 aczkolwiek dużo to chyba nie zmieni 🙂 sorki....magia świąt :). Miesiąc temu wymieniłem już liveboxa2 na fb2. Livebox wieszał się i codziennie trzeba było reset robić ale na początku śmigał OK, po 2 latach zaczął głupieć.

 Zakres DHCP mam ustawiony z automatu taki jak napisałeś.

 Nie jestem zagłębiony dość mocno w temacie routerów :), podejrzewam że router routerowi nie równy. Jeśli do fb2 mam podłączony dekoder tv (też od orange) to kupując nowy router-innej firmy muszę wziąć pod uwagę żeby miał możliwość podłączenia dekodera czy każdy router ma tą możliwość?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

funbox3 nie nadaje ip.....

@andrzejnmm do uruchomienia TV trzeba mieć wiedzę jak to uruchomić, no i nie każdy sprzęt to dźwignie. Ja bym reklamował sprzęt. Niestety nie mam usługi TV u siebie i nie mogę sprawdzić czy na TP-Linku ruszy. 

Na pewno wszystko działa na Ubiquiti Edgerouter Lite(Post). Jest to dość zaawansowany router.

Przeczytaj cały ten wątek na trzepaku. Może wyciągniesz coś dla siebie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

dziękuję wszystkim za okazaną chęć pomocy. Pochylę się nad tematem wymiany routera, ale to już w nowym roku 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

funbox3 nie nadaje ip.....

@andrzejnmm na Twoim miejscu wziąłbym pod rozwagę podpowiedź żeby wyłączyć ten repeater z Lidla... Jeśli smartfony czy laptop łączą się z jego udziałem...

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

Po wyłączeniu wzmacniacza problem pozostaje.

Liczyłem że ktoś z forum miał podobny problem i znalazł rozwiązanie którym mógłby się podzielić. Poczekam do końca umowy na tv(kiedyś orange dało dekoder wraz z nc+ za free) i kupię router innej firmy o większym zasięgu.