Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox3 nie nadaje ip.....

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

funbox3 nie nadaje ip  urządzeniom korzystającym z domowego wifi, np. 2 urządzenia działają bez problemu a 3 inne nie mogą uzyskać ip, proszę o jakąś poradę....

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

funbox3 nie nadaje ip.....

@andrzejnmm do uruchomienia TV trzeba mieć wiedzę jak to uruchomić, no i nie każdy sprzęt to dźwignie. Ja bym reklamował sprzęt. Niestety nie mam usługi TV u siebie i nie mogę sprawdzić czy na TP-Linku ruszy. 

Na pewno wszystko działa na Ubiquiti Edgerouter Lite(Post). Jest to dość zaawansowany router.

Przeczytaj cały ten wątek na trzepaku. Może wyciągniesz coś dla siebie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

funbox3 nie nadaje ip.....

@andrzejnmmJak to nie nadaje ip innym urządzenia ? Czy robiłeś reset FB ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

tak reset nieraz robiłem, zmieniałem kanał na 9 za radą otrzymaną na infolinii ale dalej jest to samo. Po resecie funboxa ip jest przyznawane np. dla smartfona i wifi działa ze 20min pożniej następuje rozłączenie wifi w smartfonie i już funbox ip mu nie przyznaje, do czasu resetu fb :).

Taka sytuacja występuje w dwóch smartfonach i laptopie. Dziwne jest to że na trzecim smartfonie wifi śmiga bez problemu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32655
  • 38083
  • 1376

funbox3 nie nadaje ip.....

A masz na którymś z urządzeniu włączoną funkcję związaną z usypianiem wifi przy nieaktywności?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

mam wyłączone

Anonim

Nie dotyczy

funbox3 nie nadaje ip.....

@andrzejnmmA jakie to są urządzenia które nie mogą się połączyć ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

2 smartfony samsung, laptop asus. W sumie to co bym nie podłączył do wifi to po jakimś czasie się rozłącza i później nie uzyskuje ip od fb.

Anonim

Nie dotyczy

funbox3 nie nadaje ip.....


andrzejnmm napisał(-a):

2 smartfony samsung, laptop asus. W sumie to co bym nie podłączył do wifi to po jakimś czasie się rozłącza i później nie uzyskuje ip od fb.


@andrzejnmmTrochę dziwne może zgłoś to do BOK 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

funbox3 nie nadaje ip.....

zgłaszałem do bok ale oprócz propozycji zmiany kanału w ustawieniach fb nic mi nie podpowiedzieli. 

Nie pisałem wcześniej, ale mam jeszcze w 2 pokoju wzmacniacz wifii (z lidla ,jakiś noname :)), ale to według BOK nie ma wpływu na zaistniałą sytuację..Nachodzi mnie chęć wymiany routera od orange na jakiś inny tylko nie wiem na ile jest to możliwe bo do fb mam podłączony dekoder tv :/.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

funbox3 nie nadaje ip.....

@andrzejnmm dekoder masz podłączony po Wi-Fi ?