Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

Witam,

Mam problem z poprawnym ustawieniem przekierowania portu, niestety nie znalazłem odpowiedzi nigdzie na forum, ani w instrukcji routera.

Moja sieć wygląda tak: Internet - Router ZyXEL od Orange - Router Linksys będący też serwerem OpenVPN - dalsza sieć.

OVPN na Linksysie jest poprawnie skonfigurowany, aktualne profile przeniesione na klientów z zewnątrz sieci itd. Problemem jest to że ZyZEL nie przepuszcza zapytań z zewnątrz.

Jeśli dobrze rozumiem nie muszę ustawiać WAN IP? Jeśli muszę, to pytanie na jaki adres?

Czy poza NAT jest jeszcze coś co trzeba ustawić żeby połączenia VPN zaczęły działać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi,

Pozdrawiam

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

@Matt-the-Wizard  jeśli masz dynamiczny IP to nie ustawiasz nic, statyczny IP się tylko ustawia, modem/router z brandem od Orange? Może w nim tkwi problem, ZyXEL musi mieć otwarte konkretne porty, daj zrzuty z konfiguracji, tak w ciemno nie zgadnę 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

To już kiedyś działało, więc zrobić się da, rzecz w tym że straciłem tamtą konfigurację i próbuję ustawić od nowa. Router jest od Orange, nie pamiętam czy ma też logo Orange, ale to dosyć podstawowy dodatek do światłowodu dla firm. Screeny z konfiguracji:

1.png

 

2.png

 

3.png

 

Anonim

Nie dotyczy

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

@Matt-the-Wizard  DMZ masz aktywne? Chyba wypada włączyć, co do reszty konfiguracji, to na poniedziałek, bo podobny sprzęt ma znajomy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

DMZ jest aktywny, na tym routerze brzegowym. Dziękuję, czekam na jakieś wskazówki 🙂

Anonim

Nie dotyczy

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

@Matt-the-Wizard  porty musisz i usługi uaktywnić na Zyxel, ba firewall skonfigurować, instrukcja wszystko opisuje, Firewall może na próbę ustaw na niski, co do instrukcji, znalazłem i sporo naświetla, wypada poczytać, poćwicz a jak nie ogarniesz to pytaj, dostępu do tego routera chwilowo nie mam, ale jest prosty.

Instrukcja obsługi. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

Od tej instrukcji zaczynałem. Dzisiaj sprawdziłem wszystko ponownie, wciąż nie działa, więc chyba czegoś nie rozumiem/omijam/robię źle.

 

*mam indywidualny adres na zewnątrz sieci - ok

*statyczny DHCP ustawiony dla drugiego routera (serwera OVPN) - stały adres IP - ok

*NAT ustawiony jak na screenie, wydaje mi się że poprawnie...

*DMZ aktywny dla routera brzegowego - ok

*Firewall ustawiony na niski żeby nie przeszkadzał - ok

 

Przy łączeniu VPNem z wewnątrz sieci jest ok, czyli błąd jest gdzieś na tym routerze brzegowym... (chyba że moje rozumowanie jest niepoprawne)?

 

O co chodzi z uaktywnieniem portów i usług na ZyXELu? Coś ominąłem?

Anonim

Nie dotyczy

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

@Matt-the-Wizard  twoim problemem to Informatyk powinien się zająć na miejscu, wiem że każdy chce za darmo, problem rozwiązać, ale jak nie ogarnia tematu, to trzeba jednak dać zarobić specjaliście, ja bym pomógł, ale poprzez form nie zgadnę co tam masz porobione, tak na koniec > musisz pootwierać porty jak pisałem na Zyxel, router brzegowy też trzeba poprawnie ustawić, może ktoś ma inne pomysły, ale ja już wyczerpałem swoje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

Dzięki. Spokojnie, nie przemawia przeze mnie chytrość, tylko sam chce się nauczyć, bo w tym przypadku to ja jestem tym 'specjalistą' - jak widać jeśli chodzi o sieci niezbyt jeszcze biegłym. Ogarniam wystarczająco żeby większość rzeczy działała dobrze i na odpowiednim poziomie, a w pojedynczych przypadkach takich jak ten - szukam wskazówek u kogoś z większym doświadczeniem i sam się uczę 🙂

 

Jeśli ktoś jeszcze czyta i miałby jakiś pomysł, chętnie wysłucham - dzięki 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZyXEL VMG8924-AC konfiguracja NAT - przekierowanie portu dla VPN

Mam podobny problem, o dziwo w innej firmie jest identyczny router i działa!

Ciekaw jestem czy rozwiązałeś problem?

M.