Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 10
  • 0

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»

Usługa Darmowe Orange WiFi została wyłączona w czerwcu 2020 - brak możliwości skorzystania w scenariuszu dla obecnych i nowych klientów - moderator Bartłomiej

 

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem pakietu Orange Love (szybki internet 80 Mb/s, telefon komórkowy, telefon domowy, oraz TV ), przybyli o uzgodnionej godzinie technicy z Orange, podłączyli ruter i dekoder, uruchomili ponoć w automacie ruter FunBox 2.0, narazie wszystko ładnie działa, wynik testu - uruchomiłem też laptopa i szybkość na WiFi nie powala 72 Mb/s, a na inSSIDER pokazują mi się dwie sieci - 1 to FunBox kodowana oraz, 2 to darmowe_orange_wifi, otwarta, jak tą drugą zamknąć lub skasować aby nie była upubliczniana, co zmienić w ustawieniach rutera aby podnieść szybkość laptopa do 150 Mb/s - karta sieciowa to Dell Wireless 1704 802.11b/g/n (2.4GHz), pozdrawiam.

23 ODPOW. 23

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»

@sstefan  poczytaj na stronie o tej usłudze.  Skasować nie możesz, wyłączyć owszem, ale raczej tylko w kontakcie z BOK. Z tym, że namawiam Cię do przeanalizowania zysków i strat wynikających z istnienia tej usługi, zarówno dla tych co będąc klientami orange znajdą się w pobliżu routera w Twoim domu, jak i dla Ciebie, jeżeli się w niej zarejstrujesz i będąc poza domem sam znajdziesz się w zasięgu darmowego Orange WiFi.

 

Update. W kwestii zwiększenia prędkości na laptopie... jeśli po WiFi, to poczytaj opisy jakie rzeczywiste prędkości można uzyskać na takiej karcie jaką posiadasz.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»


sstefan napisał(-a):

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem pakietu Orange Love (szybki internet 80 Mb/s, telefon komórkowy, telefon domowy, oraz TV ), przybyli o uzgodnionej godzinie technicy z Orange, podłączyli ruter i dekoder, uruchomili ponoć w automacie ruter FunBox 2.0, narazie wszystko ładnie działa, wynik testu - uruchomiłem też laptopa i szybkość na WiFi nie powala 72 Mb/s, a na inSSIDER pokazują mi się dwie sieci - 1 to FunBox kodowana oraz, 2 to darmowe_orange_wifi, otwarta, jak tą drugą zamknąć lub skasować aby nie była upubliczniana, co zmienić w ustawieniach rutera aby podnieść szybkość laptopa do 150 Mb/s - karta sieciowa to Dell Wireless 1704 802.11b/g/n (2.4GHz), pozdrawiam.


@sstefanDarmowe _Orange_WIFI zamykamy tak jak poniżej aby podnieść szybkość trzeba zmienić router na własny bo na Funbox tyle będzie czyli 72Mb/s czyli 144Mb/s dzielimy na 2 wiec daje to 72Mb/s

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNG


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 10
  • 0

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»

Dziękuję za odpowiedż, do tej pory miałem neostradę 20 Mb/s i ruter TP-Link TD-W8970, a karta w laptopie DELL Inspire 17 pracowała z szybkością 150.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»

@Anonim  jeśli się nie mylę, to tak naprawdę dla wyłączenia sygnału pasma publicznego powinno wystarczyć zastąpienie routera od Orange na inne, tak jak sugerujesz dla zwiększenia prędkości, co w sumie pozwoli osiągnąć oba cele @sstefan na raz.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»


sstefan napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedż, do tej pory miałem neostradę 20 Mb/s i ruter TP-Link TD-W8970, a karta w laptopie DELL Inspire 17 pracowała z szybkością 150.


@sstefan  Tylko że TP -Link miał standard N, 300Mb/s a Funbox ma 144Mb/s

standard N, 300Mb/s

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 10
  • 0

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»

OK, rozumiem, ale co z pakietem TV, czy będzie działać Orange TV  i jego aktualizacja na innym ruterze ? poprzedni TP-Link miał max, przepustowość Neostrady do 20 MB, teraz mam umowę na 80 MB i ruter FunBox 2.0.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»


sstefan napisał(-a):

OK, rozumiem, ale co z pakietem TV, czy będzie działać Orange TV  i jego aktualizacja na innym ruterze ?


@sstefanJak nie masz Voip-a to możesz to zastąpic go routerem Asus DSL-AC68U TV działa bez problemu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 10
  • 0

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»

Anonim

Nie dotyczy

Zmiany w ustawieniach routera w celu zwiększenia szybkości Wi-Fi + zdjęcie «Darmowe_Orange_WiFi»


sstefan napisał(-a):


@sstefanNie z poziomu Mój Orange.

Przechwytywanie2.PNG