Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

Właśnie konfiguruję Funbox-a 6.
Kanał dla 2,5 GHz już zmieniłem, ale gdzie to samo mogę zrobić z 5 GHz?

Nie mogę przestawić się tylko na 5, bo mam urządzenia które działają tylko z 2,5.

 

 

 

_________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech

30 ODPOW. 30

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

@voytus  na początku musisz rozdzielić sieci na te dwie częstotliwości, a dopiero konfigurować każda z nich osobno

Obie powinny działać niezależnie. 

Dopytam, po co zmieniasz kamal? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

@voytus jeżeli nie masz telewizji od Orange, to kanał dla WiFi 2,4 i 5 GHz możesz przestawić po rozdzieleniu sieci. Jeżeli korzystasz z IPTV podłączonym przez WiFi, to nie zmieniaj kanału dla WiFi 5 GHz, bo będą kłopoty z działaniem TV.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

Bo widzę, że na tym samym (100) "chodzi" sąsiad, a większość spektrum jest wolna.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

@voytus to jest domyślny kanał, się jak nie masz IPTV po WiFi, to warto zmienić.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

TV mam po "kablu".

Ale z drugiej strony nie wiem czy zmieniać te kanały, bo Funbox 6 podobno ma coś w stylu smart Wi-Fi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

Tutaj?FastStoneEditor.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

@voytus tak, jeśli masz urządzenia, które obsługują SmartWiFi, to po rozdzieleniu sieci na routerze, automatycznie ta funkcja zostaje wyłączona.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

@voytus  kanały nie maja nic wspólnego ze Smart wi-fi. Smart to mechanizm inteligentnego wifo i nie zależy od kanału, a wręcz odwrotnie. Smart dostosowuje kanały do najlepszych i najmniej obciążonych w otoczeniu, ale działa tylko przy połączonych czestotliwościach


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zmiana kanału dla 5 GHz na Funboxie 6

@voytus  tak jak wspomnieli koledzy @ketrasaArtur  i @agat13  tzw. funkcja Smart  w FB 6 jest aktywna tylko i wyłącznie wtedy gdy pasma 2,4 i 5 GHz mają ustawienie na wspólną konfigurację, gdy je rozdzielisz to automatycznie funkcja Smart się wyłącza. Jeżeli nie masz problemów z siecią wifi to proponuję zostawić wspólną konfigurację dla obydwu pasm i kanały fabryczne, dodam że posiadam FB 6 od stycznia, na początku też rozdzieliłem częstotliwości ale szybko powróciłem do wspólnej konfiguracji i aktywnej funkcji Smart u mnie wszystko działa jak należy i bezproblemowo. Jeszcze jedno w kamiennicy 2 sąsiadów ma FB 6 i 2 w domach obok (w zasięgu około 70-80 metrów 5 sztuk), jakoś nic między nami się nie "gryzie", także to że Twój sąsiad ma FB 6 i wifi na tym samym kanale nie powinno stanowić żadnego problemu.