Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zbyt wolny transfer po LAN od Funbox 6.0


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8310
  • 64

Zbyt wolny transfer po LAN od Funbox 6.0

@Grzegorz40 No i pięknie, wychodzi przez FB. Pozostaje Ci podłączyć się bezpośrednio do FB i wyeliminować gniazdo i istniejący przewód sieciowy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

Zbyt wolny transfer po LAN od Funbox 6.0




@Grzegorz40napisał(-a)

zleciłem fachowców i co i jajco gniazdko źle zarobione. [...] Zrozumiałbym jakbym sam sobie kładł tę instalacje i zarobił gniazda, ale po tym jak nawet nie sprawdził jak zarobił to mam kolejnego fachowca brac?


Już lepiej by było, gdybyś sam to zrobił, bo być może przynajmniej byś zajrzał do wikipedii, jak te tam wszystkie druty pozagniatać (ja rzadko zagniatam, dlatego za każdym razem upewniam się w wikipedii). Elektrykowi nie zleca się takich prac. Kilka razy widziałem instalacje zrobione przez elektryka. Wszystkie trzeba było zarabiać od nowa.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

Zbyt wolny transfer po LAN od Funbox 6.0

Sugerujesz uszkodzenie przewodu albo gniazda? Na fabryczny przewodzie na krótko z RE505X wygląda jak według załącznika. Mogę co najwyżej wymienić ten przewód między piwnicą,  a parterm ale jak widać nie spowoduje to wzrostu powyzej 50Mb/s


20240209_181837.jpg

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8310
  • 64

Zbyt wolny transfer po LAN od Funbox 6.0

@Grzegorz40 Na razie zabierz sprzęt do piwnicy i tam sprawdź podłączając bezpośrednio do FB. Jak nie masz testera to trzeba sprawdzać sposobem. Potem będziesz poprawiał gniazdo lub wtyczki. Pamiętasz jakiej kategorii jest przewód z piwnicy na piętro? Na pewno to skrętka?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

Zbyt wolny transfer po LAN od Funbox 6.0

6 kategoria. Gniazdo w 5 kategorii. Wtyczka w 6 kategorii. Ok jutro sprawdze w piwnicy. Szukałem interpretacji wyników i trochę nie rozumiem dlaczego to są źle wyniki. Czy można prosić o jakieś wyjaśnienie. Nie widzę *, czasy zwrotu informacji wydają się się krótkie.

Dzięki 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8310
  • 64

Zbyt wolny transfer po LAN od Funbox 6.0

@Grzegorz40 Widzisz, po WiFi może być różnie. Ale na komputerze podłączonym przewodem sieciowym bezpośrednio do FB w piwnicy lub do gniazdka na parterze powinieneś mieć w zależności od karty sieciowej około 100 Mb/s lub trochę ponad 600 Mb/s.

PS. Jeszcze pytanie czy zastosowałeś przewód typu drut czy linka i czy zaciśnięta wtyczka pasuje do typu przewodu. Jeżeli to kwestia wymiany wtyczki to lepiej zamiast niej założyć gniazdo albo chociaż moduł keystone.